Nejsmrtelnější úlovek

• Česko Nejnebezpečnější úlovek (více)

Série(19) / Epizody(331)

Pořad z dílny Discovery Channel na pomezí dokumentu a reality show sleduje život rybářů vyplouvajících na nevyzpytatelné Beringovo moře za jediným cílem - lovem kraba kamčatského. V průběhu jednotlivých epizod se seznámíme s kapitány několika lodí a jejich věrnou posádkou, nahlédneme pod pokličku extrémního života lovců krabů, kteří pracují bez přestávky i 48 hodin v kuse, a nejednou se nám sevře hrdlo při sledování potápějící se lodi. Obchod s kraby přináší nejen velké výdělky, ale především riziko nasazení vlastního života. (anubiskt)

Recenze uživatele Mustaffa k tomuto seriálu (1)

Nejsmrtelnější úlovek (2005)

Dokumentární film o drsných podmínkách rybářů v ledovém moři. Žádný med, takovéto lovení krabů, sice za slušný peníz, ale za to pěkně vydřený. Jeden známý mi dokonce říkal, že lovení krabů na Aljašce patří k nejnebezpečným zaměstnáním na světě. A podle toho co jsem měl možnost vidět v Deadliest Catch, tak měl asi pravdu. Loď s sebou háže ze strany na stranu, ledové vlny dopadají na palobu, kde se snaží parta rybářů vytahovat těžké klece s krabama z moře. Rybáři jsou často několik dní bezespánku, bojují s drsným počasím, kapitán na ně řve ať s sebou hnou, jinak si nevydělají. Do toho přicházejí zprávy z jiných lodích o tom, že jim přepadl muž přes palubu a jeho šance na záchranu jsou většinou nulové. ()