Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hal Hefner je priemerný americký teenager. Jeho otec sa od nich práve odsťahoval, jeho brat ho nazýva iba ženskými menami a ešte k tomu aj kokce. Preto ho veľmi prekvapí, keď za ním príde najlepšia členka debatného krúžku Ginny Ryerson a povie mu, že ho chce vo svojom týme, lebo je v ňom vraj skrytý talent. Zrejme by to ani neskúsil, ale Ginny sa mu zapáči a ako sa hovorí – Srdcu nerozkážete. (pivo)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

Gereth 

všechny recenze uživatele

Já opravdu mám rád nezávislé komorní snímky ze života. Takové, které se neřídí žádnými vzorci a regulemi pro sledovanost. Pokud to ještě navíc zahrnuje nějakého toho poroucháného jedince v hlavní roli, obvykle se v diváckém křesle tetelím radostí. Ovšem je potřeba, aby mi takový film měl co říct. Aby měl buď sympatické herce nebo alespoň něco, s čím bych se mohl ztotožnit. Bylo tu pár náznaků a povedených scén, ale bohužel opravdu jen pár. Povětšinou je to pouze nudný, statický pohled na mírně labilního a silně naivního koktajícího kluka, který se usmyslil, že bude debatovat. 45% ()

4daPeace 

všechny recenze uživatele

Verdikt: Asi mi uniklo, proč se film jmenuje Rocket Science, snad by se jen mohlo jednat o parodii, kdy se veškeré debatní kroužky na středních školách v USA berou strašně vážně na úrovni raketových vědců. A ano, pro typického českého diváka působí záběry na debatující značně nechápavým dojmem. Reece Thompson v roli koktavého Hala Hefnera působí jaká mladá verze Steva Carella a Jasona Schwartzmana. Jen proto, že se jedná o 'malý','nezávislý' film, nepřirovnával bych v žádném případě k Zbouchnuté či Juno, však názor si uděláte sami. Kdybych se měl rozhodnout jestli Rocket Science doporučit nebo ne, tak bych hodně váhal, po přiložení devítky ke spánku bych však zašeptal, že nikoliv... ()

Reklama

runner85 

všechny recenze uživatele

Fíha ?! Ťažko hodnotiť tento film, neviem čo chcel totiž povedať, i keď potenciál ten film mal, škoda len že sa to po určitej dobe zvrtlo úplne inam ako som chcel / neviem, no som akurát dajako precitlivený / ale to je tými srdcovými záležitosťami . Anna Kendrick je tu ale tak neskutočne zlatučká že sa to dopozerať dalo ... i keď tie veľmi rýchle dialógy a čítanie titulkov spôsobilo bolesť hlavy, asi si idem dať vyprošťovák ... ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Hal Hefner (žádný playboy to rozhodně není) je průměrný americký teenager - no, spíše podprůměrný a navíc trpící koktavostí, prostě pro současný americký nezávislý film typicky loserovsky vyhlížející jedinec. Nevím, do jaké míry současná vlna typově podobných filmů odráží americkou společnost a její vnímání sebe sama, ale je to čím dál divnější - stejně jako tenhle film, který koktavě vypráví jako jeho hlavní hrdina, v podstatě nic neřeší a k ničemu nedojde. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Film perfektně popisuje atmosféru střední školy a pocitů jednoho vyvržence. Strach se mísí s agresivitou, pocitem výlučnosti a osamělosti i chutí někam patřit a s někým být. Je jedno, že se to odehrává na americké střední a v prostředí debatních kroužků, jejichž pravidla patrně českému divákovi nic neřeknou (mě neřekly vůbec nic a přitom mi to nevadilo). Jednotlivé konkrétnosti se v různých zemích a u různých dospívajících samozřejmě budou lišit, ale atmosféra sedí dokonale a je všeobecně platná. A hrdina je ve své zranitelnosti a zároveň i odvaze hodně sympatický. Stejně i ve své donkichotské snaze uspět. ____ Líbil se mi závěr, kde jsem se obávala nějakého šíleného happyendu po vzoru sportovních dramat z amerických středních, ale to se naštěstí nestalo. To vítězství tam je, malé a nenápadné, uvěřitelné. Konec konců, výhrou někdy může být i objednat si kousek pizzy. A setkání se středoškolskou femme fatale může být nebezpečné a zraňující (jak je ostatně pro femme fatale typické), ale taky může být startovacím můstkem k posílení vlastní sebedůvěry. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama