poster

Debatéři

 • USA

  Rocket Science

 • Velká Británie

  Rocket Science

Komedie / Drama

USA, 2007, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 4daPeace
  ***

  Verdikt: Asi mi uniklo, proč se film jmenuje Rocket Science, snad by se jen mohlo jednat o parodii, kdy se veškeré debatní kroužky na středních školách v USA berou strašně vážně na úrovni raketových vědců. A ano, pro typického českého diváka působí záběry na debatující značně nechápavým dojmem. Reece Thompson v roli koktavého Hala Hefnera působí jaká mladá verze Steva Carella a Jasona Schwartzmana. Jen proto, že se jedná o 'malý','nezávislý' film, nepřirovnával bych v žádném případě k Zbouchnuté či Juno, však názor si uděláte sami. Kdybych se měl rozhodnout jestli Rocket Science doporučit nebo ne, tak bych hodně váhal, po přiložení devítky ke spánku bych však zašeptal, že nikoliv...(25.2.2008)

 • Marqta
  **

  Vlastně ani nevím co mi na tomhle filmu vadilo...ale prostě mi to nějak nesedlo. Příběh rozhodně není špatný, ale celé to je takové rozvleklé a rozkouskované bez nějakého "poselství" nebo myšlenky- jakou by člověk čekal u filmů jako je tenhle. Možná by stačilo, kdyby se trochu zkrátila stopáž. Myslím, že jednou mi tenhle film stačil...(27.12.2012)

 • billyador
  **

  chjo.... Tohle je presne ten typ filmu u ktereho happyend proste chybi... Bez nej zbyva jen 100 minut cekani na neco, co neprijde a pro mne vlastne zadne predane sdeleni... Kdyby byl happyend, dal bych o hvezdicku vice, protoze film by zapadnul do krasneho prumeru. Kazdopadne k samotnemu filmu. Ma to zajimavy nadech, po remeslne strance mne ani nenapada nic co bych vytknul, naopak. Ovsem divim se, ze nekoho napadlo to natocit, kdyz uz na zacatku muselo byt jasne, ze je to "prace bez poslani" . A tak by mne zajimalo jak je mozne, ze se tu nad Rocket Science nekdo uplne rozplyva?(23.4.2008)

 • rikitiki
  ****

  Film perfektně popisuje atmosféru střední školy a pocitů jednoho vyvržence. Strach se mísí s agresivitou, pocitem výlučnosti a osamělosti i chutí někam patřit a s někým být. Je jedno, že se to odehrává na americké střední a v prostředí debatních kroužků, jejichž pravidla patrně českému divákovi nic neřeknou (mě neřekly vůbec nic a přitom mi to nevadilo). Jednotlivé konkrétnosti se v různých zemích a u různých dospívajících samozřejmě budou lišit, ale atmosféra sedí dokonale a je všeobecně platná. A hrdina je ve své zranitelnosti a zároveň i odvaze hodně sympatický. Stejně i ve své donkichotské snaze uspět. ____ Líbil se mi závěr, kde jsem se obávala nějakého šíleného happyendu po vzoru sportovních dramat z amerických středních, ale to se naštěstí nestalo. To vítězství tam je, malé a nenápadné, uvěřitelné. Konec konců, výhrou někdy může být i objednat si kousek pizzy. A setkání se středoškolskou femme fatale může být nebezpečné a zraňující (jak je ostatně pro femme fatale typické), ale taky může být startovacím můstkem k posílení vlastní sebedůvěry.(18.10.2017)

 • ORIN
  ***

  Hal Hefner (žádný playboy to rozhodně není) je průměrný americký teenager - no spíše podprůměrný a navíc trpící koktavostí, prostě pro současný americký nezávislý film typicky loserovsky vyhlížející jedinec. Nevím do jaké míry současná vlna typově podobných filmů odráží americkou společnost a její vnímání sebe sama, ale je to čím dál divnější - stejně jako tenhle film, který koktavě vypráví jako jeho hlavní hrdina, v podstatě nic neřeší a k ničemu nedojde.(29.3.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace