Ocelové boty

• Kanada

Steel Toes

Kanada, 2006, 90 min

Mark Adam

Trochu slabší, víceméně konverzačka na téma skinheads. Film působil až trochu moc vnucovačně, podobně jako Kult hákového kříže, ale mnohem slabší děj ho sesazuje níže. Závěrečné zamyšlení hlavního hrdiny zajímavé, ale trochu nevěrohodné. Kdo chce dobré drama, může tenhle snímek s klidem oželet, ale pro zájemce o filmy s tématikou skinheads vcelku zajímavý průměr.(7.10.2009)

• gogo76

Mne príbeh o polepšenom skinheadovi nepríde až taký zaujímavý. Hlavne nie v tak nepresvedčivom prevedení, ktorý má kvalitou od Kultu hákového kríža, poriadne ďaleko. Presvedčiť som sa dal hlavne hereckou účasťou D. Strathairna, ktorý napriek tomu, že zachraňuje čo sa dá, to jednoducho nedokáže sám utiahnuť. Najväčším omylom je herecký výkon hlavného predstaviteľa, no na vine bude aj scenár. Obrázok tvrdého chlapa z úvodu filmu sa po niekoľkých týždňoch na samotke rozsype na prah. Zrazu plače viac ako môj 8-mesačný syn, kričí cez slzy a rozhadzuje rukami. Na čo to divadlo??? Si predsa tvrdý skinhead. Jeho herecký výkon je nepresvedčivý rovnako ako často používané umravčané divadielko. Uplakané scény sa striedajú s tými, v ktorých sa snaží vyzerať drsne. Skinhead v tielku poskakuje a boxuje, skinhead fajčí a hádže tvrdé pohľady. Edward Norton v Kulte hákového kríža hraje vzdelaného a presvedčeného skinheada, ale jeho premenu som mu uveril na 100%. Keď si mám vybrať, tak určite zvolím nekonpromisné snímky ako Romper Stromper so skvelým Crowom, či rovnako omračujúci herecký výkon T. Rotha v snímke Made in Britain. 40%.(28.9.2011)

Nemohu si pomoci, pět hvězd - i kdyby to mělo být jen za poslední větu... Tajemství sedmého vlákna, proplétající náš svět (i naše životy). Spolu s nádhernými hereckými výkony převrací černou v bílou (a vice versa)!(13.5.2010)