poster

King of Kong, The

 • USA

  The King of Kong: A Fistful of Quarters

Dokumentární / Sportovní

USA, 2007, 79 min

Režie:

Seth Gordon

Hudba:

Craig Richey

Hrají:

Mike Thompson

Střih:

Seth Gordon
(další profese)
 • Slasher
  ****

  Neuvěřitelný příběh neuvěřitelných závisláků na klasických automatových hrách a špinavém boji o high score v Donkey Kongovi. Člověk nejdřív kroutí hlavou nad tím, co je to za typy a jak to celý berou vážně, a pak zase nad tím, jaký je jeden z nich NESKUTEČNÝ hovado (fakt geniální záporák). Výtečná zábava, parádní dokument. P.S.(26.1.2011)

 • Arach.No
  ****

  Výborný dokument. Doporučuji každému, koho neodrazuje téma starých her. I když ve skutečnosti je to o lidech. A Billy byl dokonalý záporák. Jenom malý update současné situace - rekord si od té doby ještě několikrát přehazovali a Steve ho naposledy získal 20. září 2010 - 1 064 500 bodů. 10. ledna 2011 ho však překonal Hank Chien, když dosáhl skóre 1 068 000, čímž stanovil současný světový rekord. Jo a Billy po premiéře King of Kong omlouval fakt, že během natáčení odmítal se Stevem hrát, tím že už rok nehrál a filmaři mu nedali dost času na přípravu.(5.11.2011)

 • neoBlast
  *****

  Základem dokumentu je vždy jeho ústřední téma. To u The King of Kong se zdá atraktivní na první pohled - zarytí hráči videoher, ale nabízí znamenitý pohled na dvě osobnosti jejichž "souboj" je nadmíru zajímavý a zábavný. The King of Kong byl jedním z prvních současných moderních dokumentů, který pracuje s postavami (respektive s divákovým vnímáním postav) podobně jako fiktivní filmová tvorba a stále zůstává na jedním z předních míst dokumentárního pelotonu. Obdivuji schopnost tvůrců se nachomýtnout k něčemu na první (chybný) pohled ne tak zajímavému. 85 %(26.3.2011)

 • xxSmoldaxx
  *****

  Pro mě strhující příběh o naprosto neuvěřitelné touze o dobytí nejvyší možné mety ve video hrách 80. let minulého století. Odmyslíme-li si, že se jedná o souboje v pohoupouhých video hrách, máme zde sympatického kladného hrdinu a arogantního záporáka, kterého by bylo těžké vymyslet i pro ostřílené scénaristy. Většinou nesnáším happy end, ale když ho napíše sám život, nelze než zatleskat. 79%(27.9.2011)

 • Yokolobuna
  ****

  On to vlastně ani není dokument. Jde o regulérní drama. Máme tu dobráka v podobě Stevea Wiebeho, arogantního k*kota s účesem z osmdesátek Billa Mitchella, kterého podporuje prokázaný podvodník spolu se zřejmě tím největším zoufalcem minimálně severní polokoule – Brianem Kuhnem. Ostatně líto mě bylo prakticky všech protagonistů, marně přemýšlím jestli jsem viděl tolik tragédů pohromadě. Za všechny jmenujme vedle Kuhna třeba pantátu rozhodčího, který od rána do večera zadarmo čumí na kazety. Pro tohle nemám pochopení... a to jsem zarytý hráč.(20.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace