poster

Polární příběh

 • USA

  Arctic Tale

 • Slovensko

  Volanie severu

Dokumentární / Rodinný

USA, 2007, 96 min

Režie:

Sarah Robertson
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kalap
  ***

  Rodinný film plný čerstvého vzduchu za polárným kruhom.V inom príbehu sa prechádzajú tri ľadové medvede za polárným kruhom a ten malý sa pýta otca, otec som ja ľadový medveď ? no jasne synak, ja som ľadový medveď, mama je ľadová medvedica a ty si ľadový medvedík. Idú ďalej, ale ten malý stále krúti hlavou, a opäť sa pýta otca, som ja skutočne ľadový medveď ? otec sa naštve a hovorí, mama ľadová medvedica, ja ľadový medveď a ty ľadový medvedík, jasné ?! jasné otec, ale nie je mi jasné, prečo je mi stále zima.(26.3.2009)

 • Aluska88
  *****

  Pure Arctic Beauty:) National Geographic a BBC nevytvářejí "normální" přírodopisné dokumenty. Je to naprosto jiná liga, jiná dimenze. Jsou schopni nadpozemských a téměř nepochopitelných kouzel s kamerou, záběry, příběhem a pojetím. Jednoduše nádherné, krásné, ohromující, obdivuhodné, kouzelné a hypnotické. Snad jedinou, zcela malinkou výtku bych měla asi ke dvěma mluveným pasážím a několika záběrům, které mi ve spojení s hudbou přišly až kýčovitě dojemné. Ale i přesto, jak na mě zapůsobily, mě stejně emočně dostaly:) Častokrát jsem měla na krajíčku ze vší té nádhery, čistoty, nedosažitelnosti a křehkosti.(14.2.2012)

 • nascendi

  Zaujímavý dokument z Arktídy, kde klimatické zmeny prebiehajú rýchlejšie než sú zvieratá tam žijúce schopné prispôsobiť sa ich vplyvu. Zoznámenie sa neľahkým životom zvierat v Arktíde prostredníctvom sledovania života jednej medvedice a jednej mrožej samice síce oživuje dokument, ale na druhej strane príliš presúva ťažisko k rodinnému filmu. Nič to však neuberá na kvalite záberov z nehostinného prostredia a nenásilnom upozorňovaní na vplyv globálneho otepľovania na životné podmienky zvierat Arktídy.(25.4.2014)

 • gogo76
  ****

  Vizuálne nádherné spracovanie od National Geographic okúzli určite každého. Tento dokument je zameraný na medveďa bieleho, mrože a ich mláďatá. Občas sa tu zatúla polárna líška (malý biely príživník...), nejaké vtáky a veľryby, ktoré sú rovnako súčasťou ľadového kráľovstva. Nádherné obrazy prírody, dobrá hudba a príjemný ženský hlas ako doprovod. Čo viac chcieť od dokumentu? 80%.(23.2.2013)

 • predators
  ****

  Putování těžkými životy ledního medvěda a mrožů na mizícím severním ledovém království. Dokumentární snímek s lehce příběhovými liniemi, který nás má přivést alespoň k zamyšlení se nad problematikou globálního oteplování. Příjemný dokument nádhernými scenériemi a Queen Latifah, jako průvodkyní. Zajímavosti: Podívejte se i na závěrečné titulky...ještě teď se divím, že ty kameramany něco nesežralo :-) 70%(22.3.2009)

 • - Zábery sú zostavené z viac než 800 hodín záznamov, boli natočené v priebehu pätnástich rokov manželstva režisérky Sarah Robertson a Adama Ravetcha v spolupráci s National Geografic a BBC Natural History Unit. (lareinna)

 • - Dokument je hlavně o ledních medvědech a mrožích živícími se škeblemi. Do cesty se jim postaví tuleni kroužkovaní, mořští racci, liška polární, narvali a ptáci alkouni. (Inferion7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace