Polární příběh

Dokumentární / Rodinný

USA, 2007, 96 min

Sarah Robertson
  • Prochy38

||| Dokud budou dokumenty řazeny do žebříčků nejlepších filmů, dokud nebudou vyčleněny do speciální kategorie, vždy ode mě a bez výjimky dostanou odpad!. Své hodnocení nechávám zde v komentáři, v tomto případě bych dokument hodnotil - 5* ||| Moc moc hezký dokument. Nedávno jsem viděl od NG i nějaká Pravěká monstra a to bylo s tímto nesrovnatelné. Zde byl krásný příběh a pravý vývoj od mláděte, až se jedinec stal také matkou. Dva příběhy, které se brzy protnou. Krásný a drsný příběh, nesmí se ronit slzy, i když k tomu hudba často nabádá, tohle je příroda, a to je na ní to nejkrásnější! Škoda, že ji postupně saminičíme. A je jen málo lidí, kteří mají zájem o to, aby se zachránila. Bojím se, že na to už je pozdě....(14.12.2011)

Tento dokumentárny film natočený ako príbeh, v ktorom účinkuje niekoľko obyvateľov tohto ľadového kráľovstva má priblížiť kolobeh života a náročné podmienky, s ktorými sa musia neustále pasovať, aby prežili. Je to viac než nádherné a klaniam sa všetkým skvelým kameramanom, réžii a celému tímu National Geographic, ktorí to spracovali do tejto podoby.(22.2.2012)

Tady se podařilo to, o co se nejspíš pokoušelo také Putování tučňáků. Na rozdíl od zmiňovaného filmu však Polární příběh nepůsobí vůbec kýčovitě nebo trapně, i když je celý dokument postaven právě na jakési životní story dvou hlavních zvířecích rodin - medvědů a mrožů. Vystupuje tu ale i další spousta vedlejších zvířat. Všechno je natočeno úchvatně a některé záběry jsou opravdu dechberoucí. Hudební doprovod je též skvěle zvolen a taky jsem vděčná, že nebylo třeba použít drastických záběrů z lovu. Příroda je překrásná a skrývá ještě spoustu nepoznaného. Dokud budou vznikat takové filmy, budu moc ráda.(12.2.2012)

Nikdy jsem těmto pseudo-dokumentárním filmům neholdoval, ovšem po shlédnutí tohoto snímku měním názor a dám šanci minimálně ještě pár dalším... Ikdyž, musím uznat, že pro mě mělo podstatný význam i to, že jsem na Arctic Tale koukal s přítelkyní a jako jeden z mála filmů poslední doby jsme jej opravdu zkoukli celý... A to je, přátelé, co říct ;-)(2.11.2008)

Krásný příběh. Chtěla bych jen podotknout, že dřív evoluce probíhala bohužel taky tak, že některé zvíře vyhynulo. Já bych samozřejmě chtěla být u toho, že se situace natolik zlepší a nebude těmto krásným zvířatům hrozit vyhynutí. Ale jen chci říct, že tohle možná neumíme zastavit, ať se k planetě začneme chovat sebe líp. Dřív byla taky doba ledová a vše to bylo bez jakéhokoliv zásahu lidské ruky. Podle mě ani v oteplování planety nemáme prsty a je to jen "přirozený" vývoj.(19.4.2011)

• - Zábery sú zostavené z viac než 800 hodín záznamov, boli natočené v priebehu pätnástich rokov manželstva režisérky Sarah Robertson a Adama Ravetcha v spolupráci s National Geografic a BBC Natural History Unit. (lareinna)

• - Dokument je hlavně o ledních medvědech a mrožích živícími se škeblemi. Do cesty se jim postaví tuleni kroužkovaní, mořští racci, liška polární, narvali a ptáci alkouni. (Inferion7)