Bílá místa (TV seriál)

Dokumentární / Historický

Česko, 2006–2012, 8 h 15 min (Minutáž: 14–17 min)

Šárka Maixnerová

Libor Hlavatý

Tenhle model,který připomíná přednášku učitele ve škole je naprd, v dalších pokračování je moderátorská dvojice,která spolu vede jistý druh dialogu,myslím že i na pamatování je to lepší...(25.5.2020)

1. díl: http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10123419436&day=1182376800&time=17:15&ch=2&searchstring=b%EDl%E1+m%EDsta&backaddr=search, Pokud vás aspoň trochu baví historie, nudit se rozhodně nebudete. // Hodnocení po prvním dílu: 3*(22.6.2007)

Zajímavý dokumentární cyklus o více či méně známých postavách českých dějin 15. - 18. století (většina dílů se týká 17. století). O kom jsou jednotlivé díly: 1. Osudová volba (Ferdinand I.), 2. Účel světí prostředky (Oldřich II. z Rožmberka), 3. Okrádat bližního dovoleno (Petr IV. z Romžberka), 4. Čech na polský trůn (Vilém z Romžberka), 5 Prostopášný Petr Vok, 6. Brutální levoboček (Julius D'Austria, syn Rudolfa II.), 7. Když se dvě perou... (Eliška Kateřina ze Smiřic a Martkéta Salomena Slavatová), 8. Zrádce, nebo intrikán (Jiří Popel z Lobkovic), 9. Krvavý místodržitel (Karel I. z Lichtenštejna), 10. Zradou ke kariéře (Albrecht z Valdštejna), 11. Diplomat, nebo zrádce (Jan Smiřický), 12. Jiří Kopidlanský, škůdce zemský..., 13. Česká Čachtická paní (Kateřina Bechyňová z Lažan), 14. Skolen císařskou rukou... (Adam František ze Schwarzenbergu), 15. Prchlivý rváč a výtržník (Heřman Kryštof Russworm)(17.11.2009)

Zajímavý námět,který se zabývá víceméně neznámými událostmi v naší historii.Zpracování sice není na bůhvíjaké úrovni,ale určitě se zde dozvíte spoustu zajímavých informací.(14.2.2013)