Nebezpečné probuzení (TV film)

The Man Who Lost Himself

• slovenský

Nebezpečné prebudenie

The Stranger I Married

Drama / Thriller

Kanada, 2005, 88 min

Helen Shaver

Suzette Couture

Docela jsem byla překvapená jak se zhostil Eliot této role. Jen jsem čekala více od jeho probuzení z komatu. Mělo být více akce, tedy více zloby. Jinak je to slušné béčko.(20.7.2007)

Nevím, kdo přišel na to, že to je thriller, já totiž viděla pouze drama. Drama o rodině, která se snažila poprat s tragédií, která jí nečekaně postihla, a prala se s ní jak jen sama nejlíp uměla. Takže, jestli někdo bude očekávat nějaké zvraty a napětí, bude asi zklamaný. Přesto film, pro jeho silný lidský příběh, stojí za to vidět.(24.1.2015)

Ano, Lorraine prokázala neuvěřitelnou trpělivost, ale také neuvěřitelnou hloupost, když neuposlechla radu lékařů a vzala Terryho domů ve snaze pomoci mu sama. Nedošlo jí, co to rovněž udělá s psychikou dětí, které především měla této zkušenosti uchránit. Nejdřív Terryho ničila přehnanou péčí, pak přílišnou nedůvěrou a nakonec ho nedokázala přijmout takového, kým se stal. Je těžké, vyrovnat se s tím, když se z blízkého, drahého člověka stane někdo cizí, odhadnout správnou míru péče, pravý stav věci a vyrovnat se s tím. Tady, zdá se, se to nakonec podařilo.(4.1.2010)

• - Snímka je inšpirovaná knihou slávnej kanadskej novinárky June Callwoodovej "Muž, ktorý stratil sám seba: Príbeh Terryho Evanshena" ("The Man Who Lost Himself: The Terry Evanshen Story"). (ash99)