Nebezpečné probuzení (TV film)

The Man Who Lost Himself

Suzette Couture

Susan Murdoch

Scénografie:

Rolf Harvey

Nevím, kdo přišel na to, že to je thriller, já totiž viděla pouze drama. Drama o rodině, která se snažila poprat s tragédií, která jí nečekaně postihla, a prala se s ní jak jen sama nejlíp uměla. Takže, jestli někdo bude očekávat nějaké zvraty a napětí, bude asi zklamaný. Přesto film, pro jeho silný lidský příběh, stojí za to vidět.(24.1.2015)

• Drom

Už mě to nebaví. To bylo tak průhledný vod samýho začátku a navíc nechyběla obligátní kráva... teda silná žena a její milující rodinka (malých hloupých telátek). Strašně jsem si přál, aby je tam všechny vykostil, nebo tak něco. I náznak dramatu by potěšil, když thriller se nekonal. Ale byla to jen řídká kejda. A když se nad tím zpětně zamýšlím, tak se tam od tý nehody vlastně nic nestalo. Teda jako stalo, ale bylo to taaaak vo ničem. Naprosto na mě ty jejich životní osudy nedoléhaly, jenom mě všichni rozčilovali víc a víc až do hepáče plnýho nadějí a lásky... No a protože tam nebylo nic, co by upoutalo moji pozornost, zas jsem se věnoval detailům. Třeba jsem přemýšlel, jak tydle filmový lidi vždycky žijou v obrovským baráku uprostřed obrovskýho pozemku. No jestli to tam má vopravdu vypadat pořád tak uhlazeně a uklizeně, prostě dokonale, tak to snad musej celej den makat. Kde pak berou čas na ty svoje pseudoproblémy? Nu a pak byl kaněc filma.(8.2.2018)

Ano, Lorraine prokázala neuvěřitelnou trpělivost, ale také neuvěřitelnou hloupost, když neuposlechla radu lékařů a vzala Terryho domů ve snaze pomoci mu sama. Nedošlo jí, co to rovněž udělá s psychikou dětí, které především měla této zkušenosti uchránit. Nejdřív Terryho ničila přehnanou péčí, pak přílišnou nedůvěrou a nakonec ho nedokázala přijmout takového, kým se stal. Je těžké, vyrovnat se s tím, když se z blízkého, drahého člověka stane někdo cizí, odhadnout správnou míru péče, pravý stav věci a vyrovnat se s tím. Tady, zdá se, se to nakonec podařilo.(4.1.2010)

Docela jsem byla překvapená jak se zhostil Eliot této role. Jen jsem čekala více od jeho probuzení z komatu. Mělo být více akce, tedy více zloby. Jinak je to slušné béčko.(20.7.2007)

• - Snímka je inšpirovaná knihou slávnej kanadskej novinárky June Callwoodovej "Muž, ktorý stratil sám seba: Príbeh Terryho Evanshena" ("The Man Who Lost Himself: The Terry Evanshen Story"). (ash99)