Reklama

Reklama

Prokletí hrobky faraona Tutanchamona

(TV film)
  • Česko Tajemství hrobky faraóna (více)

Obsahy(1)

Píše se rok 1922 a volnomyšlenkářský archeolog Danny Freemont je neblaze proslulý díky svým výstředním teoriím o pyramidách, Atlantidě, mimozemských civilizacích a Egyptské knize mrtvých. Může tím sice oživit přednášky na Káhirské univerzitě, ale rozhodně tím rozzuří seriózní egyptology, jako například půvabnou doktorku Azelii Barakatovou. Freemont je přesvědčen, že kdyby nalezl Smaragdovou desku, o které se říká, že byla pohřbena v Tutanchamově hrobce, tak by získal moc mít pod kontrolou celý svět. Bohužel jediný, kdo Freemontovi věří, je podlý archeolog Morgan Sinclair, člen tajné ďábelské kliky, který chce ale za pomoci desky povolat a ovládnout nepřemožitelné zlo… Dvoudílný dobrodružný film s Casperem Van Dienem (Sleepy Hollow), Leonorou Varelaovou (Kleopatra) a Jonathanem Hydem (Titanic) natočil zkušený režisér Russell Mulcahy (Highlander). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (85)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Vážně existuje někdo, kdo se na to vydržel dívat až do konce? Jednu hvězdičku dávám kvůli nepatrné možnosti, že se ta zhovadilost třeba zlepšila poté, co jsem film znechuceně vypnula. EDIT: Po roce a půl jsem viděla další fragmenty a pořád nevím, zda to bylo míněno smrtelně vážně, nebo šlo o parodii na Indyho Jonese. Úžasně dementní film! 10%... třeba za výpravu. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Ak si odmyslíme stupiditu, tak to má celkom zaujímavý nádych dobrodružnej atmosféry. Na MÚMIU si spomeniete každú chvíľu, ale Casper je predsa len sympaťák. A príšery sú odporne počítačové. Veľkolepé finále je skrátka veľkolepé... POKLAD KRÁĽA ŠALAMÚNA bol na tom trochu lepšie... A ešte pripomeniem, že existrujú aj horšie šialenosti ako napr. MÚMIA (Lgend of the Mummy)... ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Má to slušnou výpravu, je tam Leonor Varela a samozrajme jej to velmi pristane - a to je taky jediný důvod, proč by někdo trávil TŘI HODINY ve společnosti okloboukovaného Kašpara Van Diena. Co taky můžete čekat od filmu, v němž Ty Zlé reprezentuje Řád Pekelného Ohně?;) V dnešní době, kdy se k Sommersovým Mumiím dostanete bez větší snahy, je takovýhle televizní pokus, v němž rovným dílem vzdělaná i sličná egyptoložka nechápavě čučí na Hrdinu s velkým K, kterak tento z hrudi čerstvě odpadnuvšího derviše cosi obkresluje na čistě náhodou při ruce se nacházející list papíru formátu A3, aby následně své kolegyni objasnil, že "To je mapa." , naprosto, zcela, beze zbytku a totálně zbytečný. 20%, ale aspoň jsem se po ránu zasmál;) ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tohle mohla být slušná práce, ale vyklubal se z toho lehce podprůměrný film se sympatickým Dienem. Po Give´em hell malone jsem čekal další překvapení ale tentokrát je to provar na celé čáře. Mulcahy se strašně táhne a nenatočí ani jednu pořádnou scénu. Navíc Hyde mi přišel silně nesympatickej. Aspoň je tu McDowell kterej se sice moc nepředvede ale aspoň něco. Mohlo to být lepší. ()

Wacoslav1 odpad!

všechny recenze uživatele

Fujtajbl! dalsi naprosto odporna televizni sracka nechce se mi verit ze to reziroval Mulcahy myslel sem ze jmeno tohoto kdysi kvalitniho filmare zarucuje urcitou uroven ale uz se taky propadl do slusne hlubokych bazin ze v tom hraje Van dien mne rovnez neprekvapi to by nebyla zadna spravna traparna aby se v ni tenhle radobyherec neobjevil krome bezbrehyho a naprosto nezabavnyho vykradani Jonese nebo Mumie je to vzhledem k delce i naprosto odporna nuda a musim se priznat ze sem to nebyl schopen dokoukat kdyz sem videl jak skoncil prvni dil nemel sem silu divat se na druhy myslim ze timhle rozhodnutim sem si zachranil par mozkovych bunek a utvrdil se v presvedeni ze to co je dneska vydavano za dobrodruzne filmy neni uz ani parodii na ne na smetiste s tim! ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama