Schröderův báječný svět (festivalový název)

• Německo

Schröders wunderbare Welt

Schroeder's Wonderful World

Komedie

Německo / Česko / Polsko, 2006, 114 min

• Horak

"Michael Schorr je na nejlepší cestě, aby byl považován za německého Akiho Kaurismäkiho", tak tato (po shlédnutí filmu) naprosto absurdní věta z popisku k filmu rozhodla, že jsem se na film vypravil, ovšem to co jsem viděl na plátně v předlouhých dvou hodinách mě několikrát vedlo k myšlence z projekce odejít. Je důležité zdůraznit, že scénář je v jádru velmi originální a skýtal jedinečnou možnost natočit dobrou euroregionální komedii, to se ovšem nestalo. Zvláště česká koprodukční část mě nutila se studem div neschovávat za sedačku. Nebýt Horákových a dalších úletů, tak by mě bylo Igora Bareše líto, co za repliky musel vypouštět z úst. Nejlepší částí je ta německá, ovšem když se nám na plátně ocitnou Němci,Češi i Poláci najednou tak z toho je přesně to co se snaží film parodovat a to je bizarně švejkovská spolupráce DDR, Polska a ČR v podmínkách EU. Film měl velmi silnou propagaci, předpokládám, že z nějákeho kinematografického fondu EU na něj šlo hodně peněz, jeho shlédnutí lze však doporučit pouze na vlastní nebezpečí či ze studijních důvodů. (MFF KV 2007)(7.7.2007)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých(31.7.2009)