poster

House

Drama / Horor / Thriller

USA, 2008, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  *****

  Horor, který překvapí. Dva páry se vlivem okolností ubytují na noc v podivném domě fungujícím jako noclehárna s ještě podivnějším personálem. Netuší, že právě vstoupili do prokletého domu, který je ztělesněním špatného svědomí osob, které v minulosti nějakým způsoběm zhřešili a dům pro každého návštěvníka stanovil svá krutá pravidla. A Michael Madsen v roli ochránce zákona zde nehraje až tak nepodstatnou roli jak by se mohlo na první pohled zdát. Tento horor je jedna pořádně zběsilá noční můra, která začíná už s prvním záběrem a v kvapíkovém tempu dojede až k finální a velmi překvapivé pointě. Dále překvapí v tom, že je natočen na solidní technické úrovni a v kinech by klidně obstál. Herecký ansámbl zahrnuje několik povědomých tváří a vedle hororového specialisty na záporné postavy Billa Moseleyho všem vévodí Michael Madsen, který není jen nutnou ozdobou do úvodních titulků. Nápady to ve filmu jen hýří a v rozlehlém domě si divák užije pořádnou dávku strašení, neumře nudou a pěknou psycho jízdu završí již zmíněná pointa se závěrečným stylovým záběrem na strašidelný dům s usmívajícím se Michaelem Madsenem. A překvapivě si to vystačilo s mizivou spotřebou filmové krve.(31.1.2011)

 • Němi
  **

  Prvních dvacet minut jako by vypadlo z přehrávání a stylizace hororů z 40. - 50. let. Pak se sice opět ukáže, kolikátý že to máme rok, ale veškerý děj se smrskne na "jdi a stane se /uvidíš něco ošklivého". To je místy zábavné (občas i velmi), ale na 100 minut stopáže to nevydrží bavit a tak po další půlhoďce i nudí. Jakýkoliv pozitivní dojem pak zabíjí otřepaný a natahovaný konec. Pokud bych měl byť chvilku přemýšlet nad tím, co se House snažil nešikovně vyprávět, bylo by hodnocení ještě nižší, takhle se spokojím s vizualní podívanou, která svojí vyfiltrovaností na zeleno-červenou je nejlepší částí filmu a status "fajn podívaná na jeden večer a víckrát už ne" vklidu pro film ukope. Vše ostatní - od hl.herců, scénáře, až po trapně odfláknutý výkon Michaela Madsena si moc pozornosti nezaslouží.(9.11.2008)

 • heyda
  ***

  Není to vůbec tak špatné, jak jsem čekal z hodnocení. Začátek byl typický, mladý pár si vyjel na výlet a ztratil se, zlý policajt je zavede na scestí, kde jim píchne pneumatika a oni nemají jinou možnost než se ubytovat v blízkém motelu. Jenže zde veškerá podobnost s jinými béčkovými horory končí a nastupuje solidní hororová pasáž s vynikající kamerou a hudbou a příběhem, který jsem tedy ještě na začátku rozhodně nečekal. Závěr byl sice podobný trochu hororu Smrt přichází v bílém, ale celkově jsem nebyl zklamán. Samozřejmě nesmyslů je tam hromada, ale ta hlavní linie, ten hlavní příběh je vykreslen docela srozumitelně a pro mě velmi překvapivě. Hodnocení: 65%(5.1.2011)

 • Dubro
  ***

  Nedal som si povedať a presmrdel 101 minút, len aby som si vychutnal charizmaticky charizmatický herecký výkon charizmaticky charizmatického to pána M.M. Ak zlátanine nepomohol, tak určite neublížil. Zlátanina si ublížila sama a to totálne prevarenou pointou. Priemerne učesané dielko, ku ktorému zabudli pribaliť atmosféru. Ruská trojka(2.11.2008)

 • eraserhead666
  ****

  Je zajímavé, jak i některé jednoduché, prosté a neoriginální filmy umí být dobré. Podobné zápletky mám docela rád. Někdy se nepovedou, ale někdy, a to je zrovna tenhle případ, dokáží z mála vytřískat docela dobrou atmosféru. Nedokážu říct přesně, co mě na tom bavilo. Kvalit, syrovosti a síly podobně laděného Farmhouse to sice nedosahuje, ale sedlo mi to. Nenudilo to, neprudilo, čekal jsem na každou další minutu filmu a v případě Leslie Easterbrook, Michaela Madsena a Billa Moseleyho mě to vlastně i potěšilo. On totiž i ten kýč má občas něco do sebe... A podle závěrečných titulků se to snad i točilo v Polsku. 3,5*(1.12.2012)

 • - Po filmu Vyvrženci pekla (2001) se jedná již o druhý snímek, ve kterém Leslie Easterbrook ztvárnila matku Billa Moseleyho. (slatkac)