Vesmírní opičáci

Space Chimps

Vesmírni opičiaci

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2008, 77 min

Už mi pomalu přestává bavit číst komentáře k animovaným pohádkám... aneb čím více záporů napíšu, tím jsem víc kúl??!! Mě maminka říkávala, že pohádky jsou pro děti. Takže nepředpokládám, že děj bude mít několik časových rovin, zápletek až se do toho autor sám zaplete a postav tolik, kolik má Afrika obyvatel. Takže jsou Vesmírní opičáci jeden z mnoho animáků, který může urazit jen velké dospěláky, kteří si na ně podle mě jen hrajou... Pro děti předškolního věku, pro děti nevytříbeného vkusu na základní škole, pro mladistvé s trochu zvláštním vkusem a pro dospělé s žádným vkusem(tím myslím samozřejmě jen sebe), jsou opičáci ideálním filmíkem na dobrou noc :-) P.S. Pánové neříkejte, že se Vám nelíbila Kilovata? Vždyť měla hlavu jak prso a její křik byl zpěv.. Ničím se Vám ženská nezavděčí!! :-((2.3.2010)

• Olík

V raketoplánu, který má nalézt ztracenou sondu NASA, tvoří posádku záchranné mise trojice speciálně vybraných opičáků. Jejich dobrodružství na bizardně barevně přeplácané planetě, které pomohou zbavit se zlého krutovládce a cesta zpět na zem se v záplavě kreslených dobrodružství, které se na nás valí každý den, ztratí stejně jako oni lidoopi ve vesmíru.(20.8.2010)

• Bluntman

Při sledování jsem pociťoval, jako kdyby mi někdo sebral ovladač od adventurní hry pro děti do 6 let, z jejíchž barviček mě bolely oči a u které jsem si neustále říkal, nakolik je animace sto let za opicemi a příběh i vyprávění natolik nezajímavé a předvídatelné, že to musí přijít hloupé snad i těm nejmenším. Plusy vidím v krátké stopáži vhodné pro "komedii" založené na tom, že se něco hýbe a někdo legračně padá + ustrašené postavě s obří svítící hlavou. Nechápu ale, proč v animovaném filmu určeném těm opravdu nejmenším jsou narážky na klasické/kultovní či nové sci-fi filmy, což děti nemohou dost dobře pobrat a dospělí už to viděli nesčetněkrát předtím a vždy mnohem lépe (a do toho jsou vsázeny nekoncepčně odkazy na díla nijak nesouvisející s ústřední zápletkou). Jednou jsem se zasmál (nahlas!) při narážce na Freuda, proto jedna hvězda.(15.10.2008)

• pixarka

Tak co na to jen říct...já zbožňuju animáky, ale tohle je jen jednorázovka....Nebo to tak alespoň cítím. Pro mě je dobrej film ten, kde soucítím s postavami a prožívám situace spolu s nima...( Wall-e, toy story2, Bolt...) Ale tady jsem necítila žádné emoce ani humor ( nějaký tam prej byl, ale nevím kde...) Nechci být zlá, ale v tom to případě byla i animace podprůměrná...a co se příběhu týče, raději nekomentuji. Ještě že jsem na to nešla do kina, jak jsem plánovala :-P(23.3.2009)

Rozpočet $37miliónovTržby USA $30,105,968Tržby Celosvetovo $64,834,964Tržby za predaj DVD v USA $13,216,900 //počet predaných kusov 684,675║ No otras a omnoho horšie než som si myslel, okrem suchého príbehu to má na vyše otrasnú animáciu, hlavne na tých ako že mimozemšťanov si nedali už vôbec záležať. Takže radšej toto obísť ako trpieť pri tom! /15%/(16.3.2010)