Vesmírní opičáci

• Belgie

• Nizozemsko

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2008, 77 min

Už mi pomalu přestává bavit číst komentáře k animovaným pohádkám... aneb čím více záporů napíšu, tím jsem víc kúl??!! Mě maminka říkávala, že pohádky jsou pro děti. Takže nepředpokládám, že děj bude mít několik časových rovin, zápletek až se do toho autor sám zaplete a postav tolik, kolik má Afrika obyvatel. Takže jsou Vesmírní opičáci jeden z mnoho animáků, který může urazit jen velké dospěláky, kteří si na ně podle mě jen hrajou... Pro děti předškolního věku, pro děti nevytříbeného vkusu na základní škole, pro mladistvé s trochu zvláštním vkusem a pro dospělé s žádným vkusem(tím myslím samozřejmě jen sebe), jsou opičáci ideálním filmíkem na dobrou noc :-) P.S. Pánové neříkejte, že se Vám nelíbila Kilovata? Vždyť měla hlavu jak prso a její křik byl zpěv.. Ničím se Vám ženská nezavděčí!! :-((2.3.2010)

Taká milá béčková animovaná chujovina! Planéta Opíc pre deti.Animácia nič moc,dej slabučký a rozkúskovaní do pár epizodiek-príprava na let,let do vesmíru,patálie po pristáni,putovanie po planéte atd...Ale aj tak mi prišli tieto opičky celkom sympatické a možno to bude choré ale viac sympatické než Shreck so zvieratkami z Madagaskaru dokopy.Ved nie nadarmo sa hovorí kolko ludí tolko chutí.A to aj napriek tomu že najvtipnejšia mi tu príšla ale 2 sekundová scénka morčiat na marse!(8.12.2008)

No, já se teda nenudil. Když pominu děsnou animaci a nic moc hudbu, tak tu máme průměrný příběh se sympatickými postavami, opravdu hodně povedenými hláškami a celkově docela slušnou zábavu. Nevím, jestli to je filmem samotným, nebo skutečností, že jsem snímek sledoval s pár promilema pod kůží po krutopřísné kalbě, ale docela jsem se nasmál. A české znění není vůbec špatné!(16.10.2011)

Negativní komentáře všude pode mnou mě docela zarazily. Viděla jsem film během 14 dnů hned 2x a nemůžu si ho vynachválit. Dobře, postavičky na vzdálené planetě vypadají jako Teletubbies po jaderné katastrofě a Kilovata, která až podezřele moc připomíná ženské poprsí, se do filmu příliš nehodí, ale i tak se mi to líbilo. Vtipné hlášky, které mi pro děti moc vhodné nepřišly (Ty hazle ?), mě rozesmály a děj, ačkoliv byl jednoduchý mě bavil... Vesmírní opičáci se sice Toy story nebo Době ledové nevyrovnají, mě ale rozhodně neurazily.(4.9.2012)

Ti co tady hodnoti zapominaji na podstatnou vec: a to že film je určen dětem. Příšerky byly moc pěkné, záporňák byl také povedený. A to jak po stránce povahové, tak i to jak vypadal. Děj byl předvídatelný, ale to nevadí protože je o film pro děti. Film zářil barvičkami a jak jsem viděl dětem se to líbilo mnohem véc něž kdyby byla cizí planeta ponořená do nudné šedi. To by byla teprve nuda. Hlášky jednotlivých postav byly fajn. Ti co film přemluvili nezklamali. Postavy držely svou charakteristiku a neměnili se v nahlém zvratu na něco jiného. Celkově musím přiznat že bylo fajn sci-fi vydat se na jinou planetu kterou obývali veskrze milá monstra (nic strašidelného). Film měl pěknou grafiku. A vše dobře skončilo. Bohužel jsem také jenom dospělák takže předvídatelný děj me občas trošku nudil, proto hodnotím tak jak hodnotím.(6.1.2009)