Vesmírní opičáci

Vesmírni opičiaci

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2008, 77 min

• Bluntman

Při sledování jsem pociťoval, jako kdyby mi někdo sebral ovladač od adventurní hry pro děti do 6 let, z jejíchž barviček mě bolely oči a u které jsem si neustále říkal, nakolik je animace sto let za opicemi a příběh i vyprávění natolik nezajímavé a předvídatelné, že to musí přijít hloupé snad i těm nejmenším. Plusy vidím v krátké stopáži vhodné pro "komedii" založené na tom, že se něco hýbe a někdo legračně padá + ustrašené postavě s obří svítící hlavou. Nechápu ale, proč v animovaném filmu určeném těm opravdu nejmenším jsou narážky na klasické/kultovní či nové sci-fi filmy, což děti nemohou dost dobře pobrat a dospělí už to viděli nesčetněkrát předtím a vždy mnohem lépe (a do toho jsou vsázeny nekoncepčně odkazy na díla nijak nesouvisející s ústřední zápletkou). Jednou jsem se zasmál (nahlas!) při narážce na Freuda, proto jedna hvězda.(15.10.2008)

Ti co tady hodnoti zapominaji na podstatnou vec: a to že film je určen dětem. Příšerky byly moc pěkné, záporňák byl také povedený. A to jak po stránce povahové, tak i to jak vypadal. Děj byl předvídatelný, ale to nevadí protože je o film pro děti. Film zářil barvičkami a jak jsem viděl dětem se to líbilo mnohem véc něž kdyby byla cizí planeta ponořená do nudné šedi. To by byla teprve nuda. Hlášky jednotlivých postav byly fajn. Ti co film přemluvili nezklamali. Postavy držely svou charakteristiku a neměnili se v nahlém zvratu na něco jiného. Celkově musím přiznat že bylo fajn sci-fi vydat se na jinou planetu kterou obývali veskrze milá monstra (nic strašidelného). Film měl pěknou grafiku. A vše dobře skončilo. Bohužel jsem také jenom dospělák takže předvídatelný děj me občas trošku nudil, proto hodnotím tak jak hodnotím.(6.1.2009)

Negativní komentáře všude pode mnou mě docela zarazily. Viděla jsem film během 14 dnů hned 2x a nemůžu si ho vynachválit. Dobře, postavičky na vzdálené planetě vypadají jako Teletubbies po jaderné katastrofě a Kilovata, která až podezřele moc připomíná ženské poprsí, se do filmu příliš nehodí, ale i tak se mi to líbilo. Vtipné hlášky, které mi pro děti moc vhodné nepřišly (Ty hazle ?), mě rozesmály a děj, ačkoliv byl jednoduchý mě bavil... Vesmírní opičáci se sice Toy story nebo Době ledové nevyrovnají, mě ale rozhodně neurazily.(4.9.2012)

• kOCOUR

Tři opice, zelenomodrý mimozemšťan a spousta jemu podobných chodí po přebarvené planetě, občas vykouzlí nějakou tu cirkusovou eskapádu, legrační figuru nebo prostě jenom tak mluví a odněkud někam padají. A 80 minut je čistě na tohle schéma vážně moc. Tříleté děti si to užijí (je to barevné a hýbe se to), osmileté děti už budou znuděné (je to prostě jenom barevné a jenom se to hýbe), všichni ostatní to odzívou (ježismarjá, fakt je to jenom barevné a fakt se to jenom hýbe, pomoc). Neinvenční rychlokvaška, které stojí v cestě snad úplně všechno, co dělá dobrý film filmem. Včetně okaté snahy o neinvenčnost. Jedna hvězdička za BIZARNÍ dětskou postavičku s angreštovou hlavou, co svítí a vydává různorodé zpěvné zvuky.(26.8.2008)

Už mi pomalu přestává bavit číst komentáře k animovaným pohádkám... aneb čím více záporů napíšu, tím jsem víc kúl??!! Mě maminka říkávala, že pohádky jsou pro děti. Takže nepředpokládám, že děj bude mít několik časových rovin, zápletek až se do toho autor sám zaplete a postav tolik, kolik má Afrika obyvatel. Takže jsou Vesmírní opičáci jeden z mnoho animáků, který může urazit jen velké dospěláky, kteří si na ně podle mě jen hrajou... Pro děti předškolního věku, pro děti nevytříbeného vkusu na základní škole, pro mladistvé s trochu zvláštním vkusem a pro dospělé s žádným vkusem(tím myslím samozřejmě jen sebe), jsou opičáci ideálním filmíkem na dobrou noc :-) P.S. Pánové neříkejte, že se Vám nelíbila Kilovata? Vždyť měla hlavu jak prso a její křik byl zpěv.. Ničím se Vám ženská nezavděčí!! :-((2.3.2010)