poster

Obchodník se smrtí

 • USA

  I Sell the Dead

Horor / Komedie

USA, 2008, 85 min

Režie:

Glenn McQuaid

Kamera:

Richard Lopez

Hudba:

Jeff Grace

Producenti:

Peter Phok

Střih:

Glenn McQuaid

Scénografie:

David Bell

Kostýmy:

David Tabbert
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ***

  Každý se však musí nějak živit a naši dva hlavní hrdinové nám ukáží, že jejich špinavé řemeslo sebou nese i různá úskalí. Celý snímek je naštěstí ozdoben dávkou černého humoru, který je na něm asi tím nejlepším, čeho se tu divák dočká. Místy však některé situace hodně koketují s parodií a to už se mi zas tak moc nelíbilo. Došlo totiž i na pasáže, kdy byl tvůrčí humor spíše trapnou záležitostí, nežli bych se u toho popadal za břicho. Naštěstí naši zlodějíčci začali vyhledávat větší adrenalin a mrtvoly obyčejných lidí jim přestalo stačit. Díky tomu se dostali hned několikrát do křížku s nemrtvými, což jsem kvitoval s nadšením. Asi největším problémem se však stala sama nevyváženost scénáře. Zatímco místy dokáže film skutečně dobře pobavit a zaujmout, tak se zde vyskytují i dosti dlouhé a především nudné pasáže, které podstatně brzdily rozjíždějící se atmosféru. Přišlo mi jako bych nasedl do tramvaje, která každých pět minut zastavovala a já se v ní začal cítit čím dál tím víc unavenější a ospalejší...(8.2.2012)

 • eraserhead666
  ***

  Žánrově promíchaný příběh odvyprávěný spíše v několika ucelených povídkových příbězích, než v souvislém ději. Což je ale, společně s nápaditým stylem vyprávění, silnou komičností, historickým nádechem a dobrým výkonem dvou hlavních představitelů, jen a jen k dobru. Byť se k tomu asi už nevrátím, takhle na poprvé jsem si to docela užil.(3.2.2013)

 • D.Moore
  ***

  I já mám námět na film - příběh vykradačů humoru, kteří si vzali do prádla tuhle výborně obsazenou a zručně natočenou "hororovou komedii" a z jejího scénáře se jim podařilo ukrást skoro vše vtipné. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč jsem se zasmál jen párkrát (nález upírky, rozšlapávání hračky a kuřete), ačkoliv jsem měl bránici ve střehu. Film je neurážející průměr, ale o dva roky mladší Burke a Hare se mi líbili více (a to kradli obyčejné mrtvé, ne živé, na nichž se dá snáz vydělat).(22.8.2014)

 • playboxguest
  **

  Hororová komedie bez špetky humoru, vyprávějící o dvou vykradačích hrobů, jejichž obsah je v některých případech né tak docela mrtvý. Stylem mi to připomělo Upírova pomocníka, ale ten měl na rozdíl od tohohle kousku pár světlejších a hlavně zábavných míst. Někdo tu tvrdí, že prodává smrt, já v tom vidím spíš setsakramentskou porci nudy. Ty dvě hvězdy, co tu vidíte, považujte za hodně, hodně slabé.(4.9.2011)

 • evilmind
  ***

  Horrorová komedie o vykradačích hrobů mrtvých i nemrtvých z 19. století na těžko určitelném místě (má současně moře i siluetu Hradčen!) - s výborným hereckým obsazením (Angust Scrimm!) a slušnou výpravou... co by se tedy mohlo pokazit? Bohužel, najde se toho docela dost. Především způsob vyprávění příběhu ho podle mě zbytečně kouskuje, takže se moc nedaří udržovat pracně budovanou atmosféru. Ani komediální část nestojí za řeč, byť mě osobně se třeba bizarní hlášky a příhody líbily, ale je asi chyba je propagovat jako komedii předem - trochu mi to připomínalo moje pocity při sledování seriálu Pushing Daisies, kde taky nikdo nedělá úmyslně humor, ale přesto se výsledku alespoň s rozzářenýma očima usmíváte... Ale každýmu to asi nesedne, a navíc obezlička s útěkem do občasné animace tomu dává zbytečně laciný nádech. V každém případě jsem se docela bavil, a jen bylo líto promarněného hereckého potenciálu.(25.1.2012)