Demolishing and Building Up the Star Theatre

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
USA, 1901, 2 min

Snímek zachycuje extrémně zrychleně demontáž newyorského divadla Star. (zdeny99)

kajas

Samozřejmě velký pokrok ve vývoji kinematografie, ale dnešnímu divákovi lačnícímu po napětí a příběhu takové dílo už nic neřekne. ()

Marek1991

Pokrok, to je slovo, čo mi napadlo, časozberný snímok na tú dobu, to je fantázia. Keďže som videl veľa starých filmov, viem oceniť hodnotu tohto, ktorý priniesol vec, na ktorej ešte dnes mnohí žasnú. Dokonca je to možno staršie ako z roku 1901, to už by bolo totálne že fantastické, keďže viem ako sa v priebehu jednotlivých rokov film vyvíjal. No beriem to podľa oficiálnych údajov ako film z roku 1901 a tak tejto zmene tlieskam. ()

Trevor

Na svoju dobu ďalší z prelomových snímkov zachycuje demontáž budovy divadla Wallack Theater postaveného v roku 1861, ktoré bolo premenované na Star v roku 1883. Ne vtedajšiu dobu nevídaný posun v čase skrátený na 90 sekúnd. Pravdu povediac mňa najviac fascinovalo to že okolo budovy nemuseli byť umiestnené žiadne lešenia a siete ktoré by zabránili pádu či už tehál alebo iného stavebného materiálu na okoloidúcich ľudí. Evidentne v tom čase ľudia neboli tak hlúpi ako sú teraz. Či už stavební robotníci alebo okoloidúci...pochopiteľne ak si v tom čase pozreli ľudia film od konca muselo to v nich vyvolať ešte silnejšie emócie. ()

Webb

Star Theatre H 16 735 - Extrémně zrychlená demontáž velké budovy. Revoluční trik zrychlování času. ()

Radko

Stojí tam na ulici, je to dům na demolici. A zároveň dom, ktorý sa stal objektom hádam najstaršieho časozberného dokumentu. Symbolicky ide o divadlo. My ako diváci sledujeme jeho posledné, jedenapolminútové predstavenie v novom druhu média i umenia: filmovej jednoaktovke. ()

• Demolice divadla zabrala dělníkům zhruba jeden měsíc. (Mr.Ocek)
  • Jedná se pravděpodobně o první časosběrný snímek. (Mr.Ocek)
  • Kamera byla za pomoci speciálně vyrobeného elektrického přístroje v provozu po celou dobu demolice. Expozice byla nastavena na každé 4 minuty po 8 hodin denně. (Mr.Ocek)