Space Cobra (TV seriál)

スペースコブラ

Space Adventure Cobra

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Japonsko, 1982, 31x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Space Adventure Cobra patří k žánru Space Opera. Jednoho dne si vesmírný nezávislý pirát Cobra vzpomene na svou slavnou minulost, která ho okamžitě katapultuje vstříc dobrodružstvím. Cobra je úžasný pilot, střelec, bijec, odvážný a rovný chlap, pohodář, miluje ženy a ony zase jej. Zkrátka borec každým coulem. Navíc má v paži zabudovanou bouchačku řečenou psycho-gun a i v tom je jedinečný. Po boku mu stojí schopná slečna Armaroid Lady sexy tvarů, která má však vadu, že je poněkud (rozuměj úplně) plechová. Společně si poletují vesmírem na samozřejmě nejdokonalejší a hlavně nejrychlejší lodi galaxie (nebo Vesmíru?) s poněkud nepřiléhavým jménem Turtle (Želva). Nepoletují si však bezstarostně, neboť Cobra si vysloužil nenávist pirátské gildy, nejmocnější zločinecké organizace. Nejdelší příběh seriálu - Seriál sestává z několika příběhů, které leckdy jdou přes mnoho dílů. Ten nejdelší a nejlepší je hned na začátku seriálu a je to i příběh, který je odvyprávěn ve stejnojmenném filmu z téhož roku. Seriálové zpracování se mi líbí o něco více, neboť mi v něm postavy připadají trošku pochopitelnější a tím i bližší. Možná v tom ale budu sám. Cobra se potká s lovkyní odměn Jane, která touží s jeho pomocí nalézt poklad, který jí zanechal její otec. K tomu ovšem bude třeba nejdříve nalézt její dvě sestry, neboť klíčem k pokladu jsou tetování na jejich zádech. Poklad však chce i gilda a tak tahle výprava nebude legrace. Hlavním protivníkem v tomto příběhu bude Cobrovi Crystal Boy, kybernetická zrůda s krystalickým tělem. Některá pozitiva - Cobra sice je machr a klaďas, nicméně není vždy schopen každého ochránit. On ani další postavy nemají problém se zabíjením, jak se dá u drsňáckého seriálu čekat. Trošku škoda je, že v souladu s tím postavy moc neprojevují emoce, což je v anime jev běžný. Na city se tu prostě nehraje. Další plus vidím v mnoha technicistních detailech (zvláště v prvních dílech), které sice nejsou vždy v souhlasu s učebnicemi fyziky, ale baví. Např. Cobrův doutník, tělo Crystal Boye apod. A dost diváků jistě ocení i nepříliš zakrývající oblečky solidně tvarovaných žen. I když se občas objeví v plavkách ve sněhu a ani jim není zima :). Shrnutí - Cobra je jednoduchý nekomplikovaný seriál, který vcelku dokáže pobavit. Lepší ***.(21.6.2007)

Místy velice vtipné... A po několika dílech -- animace, která mi původně moc neseděla, se perfektně hodí na tenhle mix Bondovek, Hvězdných válek, a Muže z Acapulca :)(13.8.2008)