poster

Hukot (festivalový název)

 • Austrálie

  Noise

Drama / Thriller

Austrálie, 2007, 108 min

Režie:

Matthew Saville

Scénář:

Matthew Saville

Hudba:

Bryony Marks

Producenti:

Trevor Blainey

Scénografie:

Paddy Reardon
(další profese)
 • Lestat
  ****

  Rozhodně se nejedná o tradiční detektivku. Zatímco v jiných filmech se svědek marně pokouší vybavit si co se stalo, M. Saville drze nabízí předlouhé reminiscence na osudovou událost (včetně tváře vraha) už před polovinou filmu. Dalším z mnoha odklonů od klasické žánrové šablony je postava policisty. Nečekejte “zuřivého“ detektiva, který spí jednou týdně a nikdy nechodí na záchod. Hlavní hrdina je flákač a dělá kdovíco jen aby se vyhnul práci. Čím víc se ale snaží od případu distancovat, tím více je jím vtahován a stává se tak jeho nechtěným účastníkem. Film se snaží působit realisticky, a tak postrádá onu typickou gradaci, kterou ovšem dosyta vynahrazuje všudypřítomný nevtíravý “jarmuschovský“ humor. NOISE zkrátka překvapí hlavně tím, že vůbec překvapovat nechce.(1.7.2007)

 • Cedr
  ****

  Zajímavé krimi drama "tak trochu jinak". Lehounce mysteriózní atmosféra, příjemné prostředí australského Melbourne a místy nápaditá práce se zvukem. V kolika podobných filmech je hlavním hrdinou průměrný a opravdu ne moc bystrý a všehovšudy nevýznamný policista, který po nějakém pátrání ani netouží?(17.6.2008)

 • hirnlego
  **

  Lehce mysteriózní snímek s pár pěknými scénami a slušnou hrstkou vtipných momentů, avšak celkově příliš rozháraným a nesourodým dějem, který diváka ve výsledku spíš irituje, než aby mu přivodil zajímavý filmový zážitek. (2,5*)(30.6.2007)

 • larelay
  ****

  Velmi netradicne...Velmi dobre.(13.12.2008)

 • Kordus
  **

  Lepsi dve hvezdicky... Proc? Zjistite na mem blogu kordus.blogspot.com(29.6.2007)

 • - Snímel byl oceněný Australskou asociací filmových kritiků jako nejlepší australský film pro rok 2007. (Dzegr)

 • - Policejní "informační vozy" jsou v Melbourne běžně používány při řešení vražd či zmizení osob. (Dzegr)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace