Ex Drummer (festivalový název)

• Belgie

Eurydice Gysel

Manu Van Hove

Kostýmy:

Catherine Marchand

Zvrhlá, agresivní, anarchistická, surová, brutální.... ale opravdu zajímavá a fascinující podívaná ponuře natočená, kterou doprovází jedinečný výběr skladeb. I když jsem v některých pasážích měla chuť film vypnout, neudělala jsem to, za což jsem ve výsledku vděčná. A ne, nechtěla bych mít nic do činění s Big Dickem... :D(1.7.2011)

Filmová genialita, alebo maximálna šialenosť? To, čo sa z toho vyliahlo som vôbec nečakal. Oukej, žiadny vyumelkovaní hudobníci, čo snívajú svoj sen o rockovej sláve, ale obyčajní(dajú sa tak vôbec nazvať?) ľudia s ,,postihnutím´´ s ktorými by sa nikto nikdy nechcel zapliesť. Každá postava psychicky labilná, ako výsledok modernej doby, ktorá jednoducho na všetkých nemyslí. Jednoduchá, bezvýznamná postava sa tu skrátka nevyskytuje. Čo vám film prinesie? Hnus, opovrhovanie, šok, veľké oči, hnus, šok, váženie si zdravia, úpadok, šok, poučenie, násilie a otázku; čo ste robili keď ste počuli, že kráľ zomrel.. Na drummera sa jednoducho nedá vopred pripraviť. Sú party keď chcete film zabaliť a nechať za sebou, ale to jednoducho nejde. Toto je úplne iná sféra reality, Boudelaire, by vám povedal. Originálne, protiprúdové, nelogické a s dychberúcim koncom.(14.12.2011)

Garážový trash rock ako červená niť v svete hnusu. Ex drummer svojou beznádejou upomína Korineho Gummo (I keď nieje ani spolovice tak silný) avšak svojim outsiderským exhibicionizmom i miernou originalitou je mi veľmi sympatický. škoda len že korčuluje na tenkej hranici humoru čierneho a buranského čím sa stáva zábavnou no zľahka prázdnou režijnou hračkou. Také silnejšie 3*(31.8.2014)

• Schuldiner

Celých 60 minut jsem si řikal, že je to jasnej odpad! Mizerný herecký výkony (no...i když...o tom by se dalo polemizovat), děj prakticky žádnej, jen kupa naprosto MORBIDNÍCH a ujetejch scének různýho zaměření, spousta nadávek, urážek a všelijakých vulgarismů, to všechno bez jakýhokoliv smyslu a směřování, prostě úplně debilní slátanina... Ale pak (zhruba od toho ´´koncertu´´) to přeci jen bylo lepší a dostalo to alespoň nějakou hmatatelnou podobu a smysl. Konec je možná i parádní. A jsem rád, že to můj mozek vydržel. Ale ta hodina před tim je prostě jen vata, bohužel. Morbidní, úchylná, nesmyslná vata, prostě změť nicneříkajících po sobě jedoucích scének.. míň nebo víc ujetejch.. Nemam problém s jakoukoliv morbiditou, vulgarismy nebo i tim nejčernějším humorem, ale nesmí to bejt spojený s vyloženejma nesmyslama a ...prostě nudou... Když se nudíte, je to pro vás vždycky nesmyslný.. Nikdo se nechce nudit.(17.8.2012)

Tohle je maximální filmové potěšení. Ex Drummer je úplně jiný a přitom tak stejný jako Trainspotting. Už jen ty drobné odkazy (fotbal, dítě). Všem musí být jasné, jaká se tady hraje liga. Experimentální koncepce není vůbec na překážku, rytmus se mění, ale třeba závěr s výborným songem má výborné parametry. Lidé z hudební skupiny The Feminists existují všude. Život není čistý a voňavý, je nechutný jako manželka od Ivana. O to víc musím vyzdvihnout cynismus a humor, který je dotažený až do konce. 90%.(27.8.2010)

• - Fiktivní kapela Harry Mulisch je pojmenována podle významného ninozemského spisovatele. (Terva)

• - Film měl původně natočit režisér Jan Bucquoy. Pro nedostatek peněz bylo však natáčení odloženo a započato až s desetiletým zpožděním. (Terva)

• - Sexuální scény byly točeny za účasti profesionálních pornoherců. (Terva)