Ex Drummer (festivalový název)

• Belgie

• Itálie

• Francie

My Way Is the Highway

Drama / Krimi / Komedie / Hudební

Belgie / Nizozemsko / Itálie / Francie, 2007, 104 min

Prasata belgický! Hnusný! Perverzní! Ujetý! Krev, plešatá matka, buzeranti, obří penis, nadávky, bitky, zvrácenosti, chlast, drogy, mrtvý dítě, sex, zvracení...ale nějakym způsobem to dohromady stvořilo kvalitní film. Na pět hvězd to neni, páč je to na mě asi až moc chytrý, protože jsem to nepochopil. Třeba někdy, jestli se na tuhle prasáckou dobytčárnu dokážu podívat znova.(14.3.2010)

Málokterý film se do mého zvrhlého filmového vkusu dokázal trefit tak přesně, jako tenhle originální bezskrupulózní úlet (což sice neznamená, že by zároveň hned patřil k tomu úplně nejlepšímu, co jsem kdy viděla, ale rozhodně se to dá brát jako nemalý plus). Domácí projekce za sychravé podzimní noci vážně potěšila.(5.10.2008)

• Frajer42

Netvrďte mi, že tohle pan režisér myslel skutečně vážně? Nevím zda to mám chápat jako vydařenou komedii, či něco úplně odlišného vysoce zvráceného. Film naprosto jedinečným způsobem provokuje naprosto celou společnost. Nemám ponětí z čeho pan režisér vycházel, neboť s naprosto čistým svědomím mohu říct, že mezi českými kapelami to takhle nevypadá. A nevypadá to tak ani ve společnosti mnou prozatím poznané. Naprostá neúcta k rodičům, incest. Na každým kroku gay, nejnenáviděnější postava ve společnosti. Na každým druhém kroku šílenec, či idiot. Nemám ani tušení, jakou myšlenku, či poselství se nám tenhle film, založený na absolutní degeneraci společnosti a přemíře násilí, snaží předat. Možná někteří, kteří si do té doby nevážili života si ho vážit začnou. Nicméně tohle je naprosto amatérská filmařina. Maximálně nesympatičtí herci, příšerná hudba. A nebýt toho 5-ti minutového finále, tak bych nad odpadem asi neváhal. Takhle odpad dát nemohu za nesmírnou orginalitu a nebojácnost se vydat zrovna touhle nepříjemnou cestou. Tohle však nepovažuji za žádný druh umění. Tohle byl výplod nejzvrácenějších představ nějakého mentálně indisponovaného člověka. * sem přesto patří. P.S. Tenhle film má tak vysoké hodnocení asi hlavně proto, že ho zrovna moc lidí nevidělo, to svědčí o jeho kvalitě.(28.6.2011)

• Bones!

Za prvních cca 20 minut by si asi zasloužil lepší hodnocení, ale pak se to zvrhlo v samoúčelnou kravinu a to co na začátku připomínalo pokus o recesi, zapadlo pod vrstvou trapností. Rozhodně se nepohoršuji nad zobrazováním násilí, sexu a všemožných nekonvenčních záležitostí, nicméně dělat kult z filmu, kterej si klade ambice snad jenom šokovat co možná nejbrutálnějšími scénami a přitom postrádá nějakou myšlenku mi přijde přinejmenším přehnaný(Se zamyšlením nad manipulátorstvím, které by se mohlo nabízet, se nespokojím). Ale dovedu si představit, že si na tomhle snímku někdo něco najde. Navzdory mnoha jiným odpadům, ale nemůžu říct, že bych litoval návštěvy projekce. Když nic jiného stal se podnětem k zajímavé diskusi.(6.7.2007)

Nikde taký diamant nenajdete. Film, pri ktorom znasilnenie 50cm pérom berete ako samozrejmosť. Ale ináč to smrdi chcankami. Krutá sonda do najväčšej spodiny, hold ten pravý underground. Každý herec je tam obzvlášť postihnutý, rozoberajúce rôzne sexuálne odchylky a iné zverstva. Ináč absolutne bizárne (kde sa hrabe Taxidermia), vizuálne geniálne a strihovo neskutočné. a záver nestkučné psycho, bol som z toho pár dni mimo.(16.1.2014)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu (1994) Hermana Brusselmanse. (Terva)

• - Fiktivní kapela Harry Mulisch je pojmenována podle významného ninozemského spisovatele. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městech Middelkerke a Ostend v Belgii. (Terva)