Ex Drummer (festivalový název)

• Belgie

Koen Mortier

Koen Mortier

Kostýmy:

Catherine Marchand

Film je zmesou nekonvečnosti, nespútanosti, neetičnosti, nevraživosti, neslobody a hlavne nevkusu. Rozbíjanie ženských hláv tehlami, mužský sex na hajzlíkoch, týranie otca a či znásilňovanie 6-ročnej dcéry sa tu prezentuje ako bežná denná realita. Celú atmosféru podčiarkuje psychodelická hardrockovo-punkovo-metalická hudba. Čo viac si môže divák priať? Tento film si nájde svoje dva protipólne tábory. Jedna skupina bude vychvalovať vynikajúci kultový film a druhá ho bude považovať za odpad. No a potom som tu ešte ja v samostatnej kategórií. U mňa pocity zostali niekde na polceste a náklonnosť k obidvom skupinám vyjadrujem pomerom fifty-fifty.(14.10.2007)

Tenhle film byl o dost jiný, než jsem očekával- víc Palahniukovský a méně primárně vtipný- což ale nakonec nebylo vůbec špatně. Po celou dobu se na diváka valí naprosto ujeté, absurdní a černéhumorné situace, až si není jistý, jestli se má vůbec smát. Ne každý asi snese vše, co se tady odehrává, zvláště pak, když některé situace působí, jako by byly dělány vyloženě s cílem škoovat, což je škoda. Ale to vynahrazují jiné scény, které jsou téměř dokonalé (zpěvákův byt). Po technické a herecké stránce bych snimek označil za slušný průměr, který ale nějak výrazně nevyčnívá. Rozhodně zajímavá exkurze do belgického undergroundu a pro všechnu punkáče a úchyláky naprostá povinnost.(28.8.2010)

Absolutně největší PUNK (jak zde již bylo mnohokrát poznamenáno) od dob vzniku Sex Pistols. I když forma velmi převyšuje příběh, kvalitě to neškodí, velmi bizarní shluk osobností založí kapelu, utká se s kapelou chlapa s půlmetrovým péro, je tam taky ženská s rybí kundou a to všechno má filozofický přesah! Bravo!(6.1.2010)

Jestli chcete svoji babičku přesvědčit, že když posloucháte ten "nelidskej řev a blití do mikrofonu" automaticky to neznamená, že patříte do subkultury neonácků, gaunerů, úchyláků a satanistů, zařiďte aby se k ní nikdy nedostal tenhle film. Fascinace brutalitou, sexem a dekadencí dovedená ad absurdum.(15.11.2011)

• Frajer42

Netvrďte mi, že tohle pan režisér myslel skutečně vážně? Nevím zda to mám chápat jako vydařenou komedii, či něco úplně odlišného vysoce zvráceného. Film naprosto jedinečným způsobem provokuje naprosto celou společnost. Nemám ponětí z čeho pan režisér vycházel, neboť s naprosto čistým svědomím mohu říct, že mezi českými kapelami to takhle nevypadá. A nevypadá to tak ani ve společnosti mnou prozatím poznané. Naprostá neúcta k rodičům, incest. Na každým kroku gay, nejnenáviděnější postava ve společnosti. Na každým druhém kroku šílenec, či idiot. Nemám ani tušení, jakou myšlenku, či poselství se nám tenhle film, založený na absolutní degeneraci společnosti a přemíře násilí, snaží předat. Možná někteří, kteří si do té doby nevážili života si ho vážit začnou. Nicméně tohle je naprosto amatérská filmařina. Maximálně nesympatičtí herci, příšerná hudba. A nebýt toho 5-ti minutového finále, tak bych nad odpadem asi neváhal. Takhle odpad dát nemohu za nesmírnou orginalitu a nebojácnost se vydat zrovna touhle nepříjemnou cestou. Tohle však nepovažuji za žádný druh umění. Tohle byl výplod nejzvrácenějších představ nějakého mentálně indisponovaného člověka. * sem přesto patří. P.S. Tenhle film má tak vysoké hodnocení asi hlavně proto, že ho zrovna moc lidí nevidělo, to svědčí o jeho kvalitě.(28.6.2011)

• - Fiktivní kapela Harry Mulisch je pojmenována podle významného ninozemského spisovatele. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu (1994) Hermana Brusselmanse. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městech Middelkerke a Ostend v Belgii. (Terva)