Ex Drummer (festivalový název)

• Belgie

Herman Brusselmans (kniha)

Koen Mortier

Kostýmy:

Catherine Marchand

Tvrdá severská absurdita, naturalistická symfonie, která jde u většiny lidí daleko za hranice. Kromě zvrhlostí a oplzlostí ale nechybí ani lyričnost, díky čemuž bych film nejvíce přirovnal ke Kubrickově Mechanickému pomeranči. Jestli je tohle pro vás, zjistíte už na začátku, protože vězte, že bude jen "hůř".(11.6.2012)

Přehnané, zvrácené, místy samoúčelné ale..poutavá atmosféra pochmurných Flander, dobré herecké výkony zajímavých herců a hlavně výborná hudba! Všechno je v tomto filmu špatné, o to víc se vyjímá ta naprostá proměna chlapců, když se chopí nástrojů. Nic zde nemá smysl a když se začne hrát, tak ho i přestanete hledat! A to je rock´n´roll, ne žádnej drahej pane janda, landa, či jiná sran(j)da, podpora lesbiček, nebo spíš gayů, vypsaný pastelky a jiné estrády.(1.10.2008)

Zajímavě pojatý zpátečnický začátek filmu z vtipně vloženýma titulkama. Pokud film zaujme na začátku, znamená to, že buď bude pokračovat ve stejném rytmu nebo půjde totálně do kopru. Tady naštěstí pokračuje ve stejném rytmu a po celou dobu nabývá na otáčkách. Poznáme hlavní aktéry, jejich úchylky a slasti a postižení a život a sny. Citát z filmu: Postižený nebo mongol, to je stejný... Perfektní humor, dobrý příběh ze kterého se pomalu stává brutální živí koncert všech aktérů. Bando kreténů, přestaňte házet kelímky !!! The Feminist... A ještě otázka pro vás : Kde jste byly, když byl Boudewijn zavražděn?(4.12.2009)

Jestli chcete svoji babičku přesvědčit, že když posloucháte ten "nelidskej řev a blití do mikrofonu" automaticky to neznamená, že patříte do subkultury neonácků, gaunerů, úchyláků a satanistů, zařiďte aby se k ní nikdy nedostal tenhle film. Fascinace brutalitou, sexem a dekadencí dovedená ad absurdum.(15.11.2011)

Tohle je ten pravej underground, né jako ty rádoby drsný maníci u nás. Sice je film vyhrocenej možná až moc,ale rozhodně nenudí a některé scény jsou vážně nechutný.. a to není vůbec na škodu.Dá se říct až dekadentní dílo, který se zaměřuje na zplodinu a nechutnosti, který u nás čím dál tim víc převládají.... Já furt co všichni maj s tím pérem a já ho musím zmínit taky. Prostě to je věc, kterou si zapamatuje každej, i když nechce. Plus dítě, který žere svoje hovna a nekompromisní hlášky a narážky na gáje. No prostě Belgickej úlet, kterej potěší ale že bych ho musel vidět víckrát, to ne. Jo a musim zmínit kameru a střih, který jsou naprosto luxusní.(16.1.2014)

• - Film měl původně natočit režisér Jan Bucquoy. Pro nedostatek peněz bylo však natáčení odloženo a započato až s desetiletým zpožděním. (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festival Fant-Asia 2007, kde získal Cenu poroty. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městech Middelkerke a Ostend v Belgii. (Terva)