Ex Drummer (festivalový název)

• Belgie

Koen Mortier

Koen Mortier

Kostýmy:

Catherine Marchand

Anarchie. Chaos. Půlmetrový péro.(5.7.2007)

Na co já to poslední dobou koukám? Další explicitní náser. __ Až půjdete zase jednou na koncert a budete se .. potit rozkoší z idola, co tam poskakuje, vydloubněte si ty růžový oči. __ Inteligence je mocná. Mocná a přichází s ní povýšenost. Pocit nadhledu který izoluje. Soukromá laboratoř, pokusný krysy. Člověk se nesmí nechat stáhnout svou individualitou do separé místečka bytí. Je pak prázdný a krutý. __ Kde že je ten ideál lidskosti? Proboha mnězemě bylo při tom filmu hrozně ouzko. Protože jestli něco šlo na dřeň lidský přirozenosti, tak tento hnusfest. A jak jinak jí zobrazit, než přes primitivní a svou nebetyčnou idiocií přirozené zvířectvo či výkvět inteligence s lupou v ruce nad mraveništěm. Nevim, kdo by vyhrál bludišťáka za nejvíce hodného pohrdání. Dost mě děsí představa sebe sama, když vím jak málo stačí abych se rochnil v tom bahně animální show nebo se stal minimengelem .. A já na i vně myslel že si užiju ten učesanej sex, drogy a Rock'N'Roll. Pche. Třikrát ti děkuju, 666teen, za nevymazatelnej hnus z hlavy. Asi se před příštim koncertem, než vylezu na podium, pomažu výkaly. Jo, to bych měl.(16.2.2011)

• gojackill

Taková prázdná manýristická přehlídka násilí a perverze, ni víc v tom nevidím. Chybí myšlenka, zápletka a poslání mi není jasné. Ohavnost filmu předčí jen ohavná povaha spisovatele. Někomu se to líbí, ale já jsem se nudil.(22.12.2013)

Ex Drummer je surrealističtější než Lynchova Mazací hlava, hýří ulítlými nápady a musela jsem ho dokoukat až do zdařile krvelačného konce.(18.2.2012)

No teda, to bylo něco!!! Už jsem za svůj život pár podobných kousků viděl, ale tomuto se asi nic nevyrovná. Naprosto šílená, ujetá, morbidní a nevím, jaká ještě podívaná, v tom nejlepším slova smyslu. Tři postižení muzikanti, na jejich vytoužené cestě k ( nejen) hudební nesmrtelnosti. Pokud si myslíte, že už vás v životě nic nepřekvapí, tenhle film vás vyvede z omylu a to hned několikrát! Sám jsem to, hlavně na konci nedokázal pořádně spočítat, ale stálo to rozhodně za to.(10.1.2015)

• - Natáčení probíhalo ve městech Middelkerke a Ostend v Belgii. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu (1994) Hermana Brusselmanse. (Terva)

• - Film měl původně natočit režisér Jan Bucquoy. Pro nedostatek peněz bylo však natáčení odloženo a započato až s desetiletým zpožděním. (Terva)