poster

Ex Drummer (festivalový název)

 • Belgie

  Ex Drummer

 • Itálie

  Ex Drummer

 • Francie

  Ex Drummer

 • anglický

  My Way Is the Highway

Drama / Krimi / Komedie / Hudební

Belgie / Nizozemsko / Itálie / Francie, 2007, 104 min

Režie:

Koen Mortier

Předloha:

Herman Brusselmans (kniha)

Scénář:

Koen Mortier

Kostýmy:

Catherine Marchand
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • angel333
  ****

  Tvrdá severská absurdita, naturalistická symfonie, která jde u většiny lidí daleko za hranice. Kromě zvrhlostí a oplzlostí ale nechybí ani lyričnost, díky čemuž bych film nejvíce přirovnal ke Kubrickově Mechanickému pomeranči. Jestli je tohle pro vás, zjistíte už na začátku, protože vězte, že bude jen "hůř".(11.6.2012)

 • jenjan
  ****

  Přehnané, zvrácené, místy samoúčelné ale..poutavá atmosféra pochmurných Flander, dobré herecké výkony zajímavých herců a hlavně výborná hudba! Všechno je v tomto filmu špatné, o to víc se vyjímá ta naprostá proměna chlapců, když se chopí nástrojů. Nic zde nemá smysl a když se začne hrát, tak ho i přestanete hledat! A to je rock´n´roll, ne žádnej drahej pane janda, landa, či jiná sran(j)da, podpora lesbiček, nebo spíš gayů, vypsaný pastelky a jiné estrády.(1.10.2008)

 • Terva
  *****

  Zajímavě pojatý zpátečnický začátek filmu z vtipně vloženýma titulkama. Pokud film zaujme na začátku, znamená to, že buď bude pokračovat ve stejném rytmu nebo půjde totálně do kopru. Tady naštěstí pokračuje ve stejném rytmu a po celou dobu nabývá na otáčkách. Poznáme hlavní aktéry, jejich úchylky a slasti a postižení a život a sny. Citát z filmu: Postižený nebo mongol, to je stejný... Perfektní humor, dobrý příběh ze kterého se pomalu stává brutální živí koncert všech aktérů. Bando kreténů, přestaňte házet kelímky !!! The Feminist... A ještě otázka pro vás : Kde jste byly, když byl Boudewijn zavražděn?(4.12.2009)

 • Cong
  ****

  Jestli chcete svoji babičku přesvědčit, že když posloucháte ten "nelidskej řev a blití do mikrofonu" automaticky to neznamená, že patříte do subkultury neonácků, gaunerů, úchyláků a satanistů, zařiďte aby se k ní nikdy nedostal tenhle film. Fascinace brutalitou, sexem a dekadencí dovedená ad absurdum.(15.11.2011)

 • kinghome
  ****

  Tohle je ten pravej underground, né jako ty rádoby drsný maníci u nás. Sice je film vyhrocenej možná až moc,ale rozhodně nenudí a některé scény jsou vážně nechutný.. a to není vůbec na škodu.Dá se říct až dekadentní dílo, který se zaměřuje na zplodinu a nechutnosti, který u nás čím dál tim víc převládají.... Já furt co všichni maj s tím pérem a já ho musím zmínit taky. Prostě to je věc, kterou si zapamatuje každej, i když nechce. Plus dítě, který žere svoje hovna a nekompromisní hlášky a narážky na gáje. No prostě Belgickej úlet, kterej potěší ale že bych ho musel vidět víckrát, to ne. Jo a musim zmínit kameru a střih, který jsou naprosto luxusní.(16.1.2014)

 • - Film měl původně natočit režisér Jan Bucquoy. Pro nedostatek peněz bylo však natáčení odloženo a započato až s desetiletým zpožděním. (Terva)

 • - Film měl premiéru na filmovém festival Fant-Asia 2007, kde získal Cenu poroty. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo ve městech Middelkerke a Ostend v Belgii. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace