poster

Pravda o zkáze Titaniku (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1992, 85 min

Režie:

Eduard Sedlář

Kamera:

Jan Osten

Komentáře uživatelů k divadelnímu záznamu (20)

 • kulyk
  ***

  Gringo se už nikdy nevyhne srovnávání svých počinů s Dívčí válkou, a to i v onom nepravděpodobném případě, že by dokonce i něco nového vytvořil, místo aby vypouštěl záludné ticháčky v lecjaké sněmovně. No - není to ono, to zase ne. Pokud vám však v hotelu, situovaném v nějaké zamrzlé prdeli dojdou u vašeho smártfuňu volné kredity na pornhubu a jedinými alternativami jsou čučení na Euronews v i talštině nebo Eurosport, poskytující po celý boží den záběry na blbečky ve vestičkách, anť s vyplazenými jazyky přirážejí po zeleném sukně tyčovinou kuličky do otvorů, je jůtupko s Pravdou snesitelnou variantou. Jednu přišupuji za Maděriče, má talent komiků z dob nemluvných filmů.(2.5.2013)

 • D.Moore
  odpad!

  Další "komedie" Františka Ringo Čecha se vším všudy. Škoda písmen.(1.8.2012)

 • Rattus Rattus
  ***

  Mojmír Maděrič výborný výkon, jinak proti Dívčí válce zklamání.(11.12.2008)

 • eraserhead666
  ***

  Ano, nezpochybnitelnou pravdou je, že k tomuhle se člověk většinou dostane až po skvělé Dívčí válce a namlsán jejím humorem se pak nevyhne jistému zklamání. V mnohém je to slabší (hodně suchá Štěpánová a Langmajer, Hánová sice pěkná, ale na pěst pokaždé, když otevře hubu /což sice je zcela v souladu s její rolí, ale na zajímavosti to moc nepřidá), naproti tomu excelentní Maděrič a výborným Ringo Čechem si drží laťku stejně vysoko, jako si ji vyzdvihli právě u Dívší války. I když, opět pravda, zde ten humor útočí trochu více na první signální soustavu a je jaksi jednodušší a prostší. Zasmějete se, ale nic moc to ve vás nezanechá.(24.2.2011)

 • Mrkvič
  ****

  Po Dívčí válce sice trochu zklamání, ale i tak je to pořád sranda. Navíc od Dívčí války je zde humor originálnější (ikdyž spíš jen díky Maděričovi).(23.5.2008)

 • DocBrown
  **

  Namlsan Divci valkou jsem byl dost zklaman(23.3.2008)

 • Blazin
  ***

  Slabší než Dívčí válka.(3.7.2009)

 • adriane9

  Tuto divadelní hru pouze komentuji (nehodnotím) jelikož jsem ji naštěstí neměla možnost shlédnout ale bože vidím dobře?? Divadelní KOMEDIE Františka Ringo Čecha "Pravda o zkáze Titaniku" ??? ...To je vrchol všeho!..Opravdu jedna z nejlepších forem jak vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým...Teď už můžeme jen čekat komedii z koncentračních táborů například...(14.4.2012)

 • zelvicka.
  *

  Přesně jak píší ostatní - po Dívčí válce neuvěřitelný propad. Těžko říci, zda za to můžou přepolarizované postavy, nebo co jiného. Přitom humor nemá od Dívčí války zas tak daleko... Byl bych radši, kdybych to nechal plavat.(21.1.2013)

 • lubospoti
  ***

  Pár docela povedených vtípků, ale převážně je představení vyplněno lacinějším humorem. Rozhodně to není představení, které by divákům trhalo bránice. Teda alespoň já to tak neviděl.(31.10.2018)

 • kowalski
  *

  Na rozdíl od Dívčí války je tohle trapná debilita a já u toho zbytečně strávil hodinu a půl.(24.2.2008)

 • Jara_II
  *

  Takova jednoducha "zabavna" estrada..(24.2.2009)

 • Pulper
  ****

  Poněkud slabší než Dívčí válka. Nicméně, jako kapánek starší už víc chápu některé fóry a když překousnete fakt, že příběh nehraje roli a jde o směs surrealistických scének, které se předhánějí v tom, která bude ujetější, může se vám to i líbit. Tentokrát jsou boží teplý kapitán Oldřich Navrátil, čínský agent Langmajer a opět, odrovnávající Giuseppe Maděrič :-)(3.7.2017)

 • Chrudoš
  ****

  Menší prča než Dívčí válka která je kultem, ale pořád prča a řádná.... Odpad to není, to může dát jen suchar....(2.3.2015)

 • IlMagnifico
  **

  Oproti Dívčí válce je tohle neskutečný propadák. Ano, samo o sobě je to tak nějak koukatelné (i když jak pro koho), člověk se občas i zasměje (ale po trošku inteligentním humoru ani stopy), ovšem stejně stále váhám, zda jsem hodnocení dvou hvězd poněkud nenadsadil. Nedivím se ani těm, co dali nekompromisní "odpad!". Tentokrát božský Ringo zklamal. Škoda.(31.12.2012)

 • +sfinx+
  ****

  Ringovi se daří. Po Dívčí válce jsem narazil i na tento záznam a opět nezklamali. I když pravda - ten hvězdičkový rozdíl tam je (na druhou stranu - Čechovi se Maďar :) povedl skoro více než nesmělý panic Ctirad). PS: Někteří zdejší komentátoři by měli na závěr toho co zplodili dodat: "..ještě mrkvičku."(12.11.2013)

 • Luicy
  ***

  Pravda o zkáze Titaniku už bohužel nedosahujte takových kvalit jako tomu bylo u Dívčí války. Hra postrádá děj a spíš je to takový závod o to, kdo z úst vypustí větší sračku. Tady jednoznačně vyhrává Maděrič, nad jehož výplody se neudržela ani Štěpánová. Ty byly totiž tak absurdní, že se nad tím prostě nejde nesmát. Bohužel na to sám nestačil.(26.3.2020)

 • rebel2009
  ****

  Mojmír Maděrič rulezz!!!(9.3.2014)

 • Plesnivka
  *

  Hodně slabý... jedna * ze slušnosti...(28.3.2014)

 • ostravak30
  ***

  Asi takhle...určitě napsal i lepší hry. Hra jako taková není špatná, ale jsou zde momenty, kterým se mohli lidé smát pouze v 90. letech. Patrná část humoru by nejspíš dnes už neprošla. A Bára Štěpánová, přesto, že se nejednalo už o premiéru, se podle mě chovala trochu neprofesionálně a smála se jak pominutá, ale za mě to nikdy nebyla bůhví jaká herečka.(30.9.2019)