Není to špatný film, Denzel ale bohužel sklouzl místy k patosu, přijde mi, že se trochu podbízí a zneužívá lehce černošské téma, které je pochopitelně sázkou na jistotu, kdo by se odvážil kritizovat černošského režiséra točícího film o boji za práva černochů, snad to nezní rasisticky, já mám stejné názory jako režisér, ale takhle to na mě bohužel působlo, navíc trochu přepálil stopáž.(11.1.2009)

Je to vpodstatě sportovní film nebo aspoň hlavní dějová linka má podobu sportovního play off, samozřejmě s pozitivním výsledkem. Celé je to zasazené do rasisticky smýšlejícího Texasu, což je druhá věc okolo se film točí. Podle všeho je to podle skutečnosti a to tomu dává jinou dimenzi. Je to zábavné dílko u kterého se člověk nenidí, navíc nahazuje témata nad kterými je nutno přemýšlet. I diskuze samy o sobě mají něco do sebe.(15.10.2009)

Debatni krouzek africko-americkych studentu pod vedenim jejich volnomyslenkarskeho ucitele (Denzel Washington) zapoli pomoci slovni argumentace nejen o segregaci, utlacovani a bezpravnim jednani az na samotne pude Harvardu. 70%(30.1.2010)

Veľmi dobre urobený film s témou, ktorá dnes už môže byť trochu obohraná, ale bohužiaľ je aj stále aktuálna. Krásne herecké výkony, výborný scenár a zaujímavý i keď predvídateľný príbeh.(21.7.2014)

Scénaristicky vycibrené dielo kladúce dvôraz na každú jednu vetu a každé jedno slovo.Druhý pokus režiséra Denzela Washingtona hrá dokonale na ľudské city a pritom upozorňuje na zánlivo premlčané a utíšené problémy spoločnosti spôsobom, aký by mu mohol závidieť nejeden kritik svetového diania.Brilantne natočené dielko s jemne predvídateľným dejom,otcovsky rozpracovanými chraktermi a v neposlednej rade podopreté úžasnými hereckými výkonmi Foresta Whiteakera a samotného Denzela Woshingtona. Nech dej (i s častým nazeraním na hodiny)odsýpa akokoľvek pomaly,vždy dokáže zaujať a udržať divákovu pozornosť.Samotný "takmer klišé záver" sa Denzelovi podarilo uhrať do maximálne prirodzeného a nenúteného out-u,pri ktorom divák konečne nie je svedkom náhleho povzbudenia učňa svojím majstrom pri jeho náhlom a nečakanom príchode,čím je ušetrený od zbytočného sentimentu,ktorý by narúšal tak dobre nastavenú atmosféru .... Pre niekoho dráma zo všetkým čo k nej patrí.Pre dalšieho len ďalšia biografická "kvalitka" z neznámych amerických dejín slávnych ľudí veľkých neprávom zabudnutých skutkov,no pre mňa dielko hodné zapamätania a smútku nad krátkozrakosťou distribútorov,ktorý ukrátili širšie filmové publikum od tak poctivého filmového zážitku.(5.6.2008)

Perfektní film Denzela Washingtona, který si střihl i roli mentora a dokázal studenty sjednotit v tu nejlepší řeč. Film vypráví o toleranci, která v té době ještě nebyla a zákon černé přehlížel. Debatní souboj velice povedený. 80%(28.1.2015)

Celkem zajímavé téma, několik dobrých scén (prase, závěrečný souboj atd.). Bohužel film je příliš rozvleklý, hollywoodsky sterilní a neochvějně směřující k očekávatelnému konci. Proč tam nemůže být alespoň jeden záporný afroameričan, nebo nějaký zvrat, který by diváka držel v napětí? Navíc z příběhu tak nějak mimoděk vyplývá, že v podstatě jakkoliv nepřijatelný názor se dá obhájit tak, aby vám ostatní zatleskali...(3.11.2008)

Každý kousek objasnicí rasovou nesnášenlivost se počítá. Jednoduše zapomínat by se na to nemělo a nemělo by se také zapomínat na lidi, kteří bojovali za rasovou rovnoprávnost. Bojovníci ze slovy na mne udělali velký dojem, snad část svých zásluh má na tom i také Denzel Washington, který svým výrazem pevného charakteru, dokáže vždy každému snímku zajistit slušnou úroveň. Závěrečný debatním souboj je jasnou zprávou o tom, že slovem se dá mnohdy dokázat vice než-li násilím. Pěkné, svou přímostí si časem věřím tento snímek získá více pozornosti i obor zvaný debata, terý mě byl doposud celkem neznámý.(5.7.2011)

Super film. Denzel je před i za kamerou famosní, z námětu je cítit, že je inspirován životem, protože je tak strašně krutý, ale zároveň nádherný. Herci do jednoho vynikající. Ještě musím napsat, že obdivuji našeho Denzela Whitakera, který se se svou rolí popral úžasně a má můj obdiv, za to, že se dokázal naučit neuvěřitelné množství textu.(27.3.2013)

Pořád to bylo na pět hvězdiček, až ten konec to trochu pokazil. Slzičky na mě moc nezapůsobily. Na závěrečné řeči byli i vcelku nelogicky lidé, kteří tam neměli co dělat. A také argumenty debatérů už pak nedávaly moc smysl.(30.6.2013)

Veľmi dobrý výkon Foresta Whitakera. Jeho postava mi neskutočne pohladila dušu aj srdce a tým ako sa s ňou herec vysporiadal jednoznačne dáva obrovské plus celej tejto životopisnej dráme. Samozrejme nespomenúť Washingtona a jeho výkon by bolo trestuhodné a je vidno že do tohto filmu dal kúsok svojho života a hlavne srdca.(10.7.2015)

Představte si, že bílý řežisér natočí film o bílých univerzitních studentech a jejich správňáckých bílých učitelích. Běloši si jezdí v autech, což je trnem v oku černošské lůze, která má sotva co do huby. Další černoši jsou zobrazování jako rozběsněný dav chladící si žáhu na nebohém bělochovi, který jim provedl bůhvíco. Žádný černoch není ve filmu vyloženě kladná postava. Mohl by takový film v dnešní době na plátna? A teď si barvy otočte a dostanete The Great Debaters.(29.1.2009)

Pro mne velice významný film, který ač dějově ne příliž rozmanitý je obsahově velmi cenný a vypovídající o tom o čem vypráví. O boji černého obyvatelstva za svá práva a nejen nějak okrajově, ale surově, v osobních zkušenostech hlavních hrdinů a hlavně jde o boj slovní, což umožňuje sdělit divákovi opravdu mnoho - rozhodně více, než v jakémkoli jiném filmu, jehož hlavní náplní nejsou debatní bitvi. Denzel Washington to vzal za správný konec a podařilo se mu natočit krásný film.(21.11.2009)

Môj obľúbený herec Denzel Washington sa ukázal už v niekoľkých pročernoských filmoch, aby nám všetkým dokázal, že sú to superinteligentní a slušní ľudia. Čo nikto v 21. storočí ani nepopiera a neviem pre koho ten film bol, ale Denzel sa po jeho natočení mohol opäť kľudne usadiť v svojej peknej pohovke vo vile v Los Angeles a rozmýšľať o tom, ako sú tí afroameričania stále tak kruto prenasledovaní. Ako by nevidel, že v horných vrstvách vedeckej elity sa nachádza napríklad aj zástupca jeho menšiny, raper B.O.B., ktorý úplne vážne tvrdí, že zem je plochá a lety do vesmíru sú podvod: https://edition.cnn.com/2016/01/26/entertainment/rapper-bob-earth-flat-theory/index.html(9.4.2019)

skoro se mi nechce verit, ze to reknu, ale podle me byl Denzel coby herec mozna nejvetsi slabinou filmu. je fajn, koukat na nej jako na drsneho detektiva (tedy dalsiho z dlouhe rady:)), ale tady me ta jeho prehnana drsnost vytacela - i pres to, ze se ocividne snazil dat svym "ucednikum" co nejvetsi prostor. jinak mi prislo, ze decka hraly vazne vyborne (hlavne Nate Parker), hudba byla trefna, kostymy naaaadherne (nevim proc, ale tohle byl jeden z mala filmu, kde jsem se nad nimi pozastavila - mozna proto, ze vsem vazne slusely:)), no a samozrejme nechybela obrovska hromada patosu, jak uz tu bylo nekolikrat zmineno (ale nepateticky film s Denzelem v jedne z hlavnich roli proste neexistuje:D). no a uplne neskutecnou radost mi jako blackomilovi udelala scena, kde se debateri "pretahuji" o spravnou vyslovnost jmena W.E.B.a Du Boise:D:D(10.9.2010)

Je to tedy spíše tři a půl. Velmi pomalý rozjezd mě málem uspal. Finále ale potěší každého, kdo má rád momenty veliké filmové spravedlnosti, která sice zavání trochou klišé, ale bude se vám po ní dobře trávit oběd.(20.10.2010)

V průběhu jsem se už dopředu rozhodoval jakým počtem * snímek ohodnotím. Sami se můžete podívat jak to dopadlo, protože ta poslední řeč byla dojemná, pravdivá a excelentní, myslim že Denzel W. se jako režisér osvědčil stejně jako herec.(16.2.2008)

Washington to má v sebe. O tom niet pochýb. Film to je naozaj kvalitný a nemá zmysel to viac pitvať. Radšej podotknem, že pán Forest Whitaker dostal konečne po dlhej dobe(od Last King of Scotland) rolu, ktorá mu sadla ako uliata. Vidieť ho ako entuziastického rečníka a prísneho otca, je presne to, čo mu sedí.(4.6.2008)

Pravdivé příběhy mají vždycky svou sílu.(17.7.2008)

O malinko míň patosu by neškodilo, ale jinak příjemný film dívající se na rasové problémy z trochu jiného úhlu.(8.4.2009)

LAHuODKA na pohladanie alebo Dead Poets Society v ciernom vydani. Kym v DPS hviezdil Robin, v GD ho skvostne zastupil Denzel, ktoremu zdatne sekundoval Forest. Film je grandioznou bitkou slov za ludske prava, ktora dviha zo sedadla. Debaters v plne krasnej nahote ukazali silu arguementu a presvedciveho prednesu, ktore ked sa spoja s odusevnenim boja za (spravnu) vec, dokazu menit svet od zakladov aj s jeho storocnymi predsudkami a tradiciami. A nezalezi na tom, ci je arenou harvardske auditorium alebo priestory berlinskej pivnice zo zaciatku 20. rokov minuleho storocia. But Remember, "unjust LAW is no LAW at all"...(17.10.2011)