Reklama

Reklama

Darker than Black: Kuro no keijakuša

(seriál)
  • Japonsko DARKER THAN BLACK 黒の契約者 (více)
Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2007–2009), 15 h (Minutáž: 24–25 min)

Hrají:

Misato Fukuen, Ikuja Sawaki, Masaru Ikeda, Hidenobu Kiuči, Nana Mizuki, Šin'ičiró Miki, Hidejuki Tanaka, Iemasa Kajumi, Nozomu Sasaki, Čika Sakamoto (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(37)

Li Shunsheng - mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. V žádném případě. Li je kontraktor. Muž bez citů, který má zvláštní schopnosti. Jeho prací je likvidovat další kontraktory podle přání lidí. Kontraktoři jsou totiž bezcitné loutky, které udělají pro lidi cokoli. Jenže, je to opravdu tak? Odkud se vlastně kontraktoři vzali? A co jsou zač Loutky? (Lulubell)

(více)

Recenze (28)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Líbí se mi na tom provázanost, nějaký příběh se tváří vskutku epizodně, ale přitom sahá do animované budoucnosti. Nápad o světě, kde jsou brány a kontraktoři a loutky, se mi moc líbil. Mám veskze takové nápady vždy velmi ráda, akorát zpracování často pokulhává, tady naštěstí ne, takže jsem spokojená. Hudba - opening jsem nikdy neviděla celý, nesedl mi, ale zato 1. ending... ten mě vysloveně bavil, vždycky to bylo za tím díle buď sklidnění nebo "oživení", záleží na tom, co se dělo v tom či ono díle, prostě mi vždycky udělal takovou pěknou tečku za dílem, až jsem si ho začala zpívat... Hlavní postava mě ze začátku moc nebrala, prostě jsem si říkala, že to vypadá na typický archetyp. On jím teoreticky i je, ale archetyp, který si časem - tedy tak to bylo u mě - oblíbíte. Postavy, jež nespadne do oddělení "nenáviděné". Není to vyslovený hodňásek, co se bojí zmáčknout spoušť, a když tak pak strávit noc plnou výčitek. Pokud nějaké má, dobře je před okolím schovává - i před divákem. A když je to ten hodný student Li, tak vám ta jeho hodnost nepříjde otravná, jako se to stává u jiných postav. Asi to jde vidět, ale vážně jsem si ho časem oblíbila! To asi pro ty jeho oči... ;-) Ke konci anime skvěle graduje a já již teď vím, že 2. sérii nenechám dlouho čekat. Genocidě zdar! A 26. epizoda byla velmi zajímavá :-D ()

Saraph 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

K tomuhle seriálu jsem se věřte nevěřte dostal tak, že jsem hledal "podobné" Death Notu, aneb něco velice inteligentního. DTB sice není nijaká inteligenční bomba, nicméně je to příjemná změna oproti sezónnímu odpadu plného kalhotek. Musím říct, že už v nějakých prvních pěti epizodách jsem si seriál naprosto zamiloval, zejména trojici Hei + Mao + Yin. Sice jsem měl ze začátku docela problém pochopit, o co tam vlastně má jít, ale to se postupem epizod a dalšími sériemi naprosto vytratilo. Nevidím v tom nic super mysteriózního, nicméně stále je tam příběh hodný vysvětlování. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Darker than Black je seriál, do kterého jsem vkládal značné naděje. Hodnocení na ANN je slušné a láká k podívání. Hrdinové jsou dospělí a to obvykle znamená i jejich dospělé chování a skutečně se tak většina postav chová. Prostředí zajímavé, zápletka tajemná, grafické zpracování příjemné... Jenže prvotní skoronadšení začnou záhy dusit jiné charakteristiky seriálu. Tou první nepříjmenou vlastností je epizodičnost seriálu, epizodičnost, která postrádá pestrost zápletek, kterou má třebas Cowboy Bebop. Epizody v podstatě slouží jen k představení vedlejších postav a jejich následnému uložení k ledu na dobu neurčitou. Epizody navíc nevzbuzují zájem i z důvodů nejasnosti poslání postav. Víme sice, co se v seriálu děje, ale vůbec nevíme, proč se tak děje. Smysl jednání postav zůstává utajen téměř až do konce. Tato skutečnost sice může někomu násobit požitek z tajemné atmosféry, kterou Darker Than Black bezesporu disponuje, mně však spíše ničila zájem o děj. Finále - Konec skutečně nic pořádně nevysvětlí, v tom má mandelbrot naprostou pravdu. Dočkáme se pouze jakýchsi pološílených řečí poslepované z návzajem rozporných a neslučitelných disciplín jako je kvantová mechanika, parapsychologie, New Age filozofie a postmoderní filozofie. V závěru se autoři snaží plavat ve filozofických hloubkách, zatím se však topí na mělčině. Nepřekvapuje mě, že takový mix se zrodil právě v podobě anime seriálu, které tu umně, tu hloupě kombinuje zdánlivě nekombinovatelné. Bohužel Darker Than Black je dítě zrozené pro inkubátor. Postavy - Většina postav z DTB je poměrně zajímavá, a to i postavy vedlejší. Líbí se mi, jak Hei přeskakuje z polohy drsného Contractora do přetvářky ustrašence, jsem spokojen s dospělou Kiriharou cele oddanou své práci, těší mě citová uzavřenost Huanga... Jen kdyby tam nebylo to otravné soukromé očko se svou asistentkou. Tenhle rádobyMarlowe mi svou snahou mě rozesmát dokázal pít krev... Lepší ***. ()

mandelbrot 

všechny recenze uživatele

Darker than black se spoustu času věnuje množství vedlejších postav a hlavní příběh se rozkrývá jen velmi pomalu, což by nemuselo být nutně špatně, kdyby závěr nepůsobil v kontrastu tak uspěchaně. Nejhorší ale je, že konec vlastně až tolik nevyřeší a prakticky nic se v něm nevysvětlí. Celá mytologie světa DTB se proto jeví dost nepromyšleně a prázdně. S případnou druhou sérií bych možná bych byl při hodnocení shovívavější, protože co se postav a akce týče má seriál rozhodně co nabídnout. Ale ten příběh se s koncem úplně rozpadne. ()

Monoxid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za poslední a po-poslední díl musím ještě zvýšit hodnocení :) Zvláštní, rozkouskovanost mi vůbec nevadila, byla tam spousta veeelice sympatických (a když ne sympatických, tak alespoň zajímavých) postav, a právě to je asi důvod, proč ráda přehlédnu méně dechberoucí děj. Co se týče hlavního hrdiny, vrtalo mi hlavou, co na něm ty ženský viděj... a pak mi vrtalo hlavou, co já na něm vidim... :D Navíc, tohle anime mi prostě z nějakého záhadného důvodu chce utkvět v paměti. ()

Galerie (105)

Zajímavosti (2)

  • Byt, do kterého se Hei nastěhuje má číslo 201. Kód jeho hvězdy je BK201. (Tristo)

Reklama

Reklama