Reklama

Reklama

Darker than Black: Kuro no keijakuša

(seriál)
  • Japonsko DARKER THAN BLACK 黒の契約者 (více)
Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2007–2009), 15 h (Minutáž: 24–25 min)

Hrají:

Misato Fukuen, Ikuja Sawaki, Masaru Ikeda, Hidenobu Kiuči, Nana Mizuki, Šin'ičiró Miki, Hidejuki Tanaka, Iemasa Kajumi, Nozomu Sasaki, Čika Sakamoto (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(37)

Li Shunsheng - mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. V žádném případě. Li je kontraktor. Muž bez citů, který má zvláštní schopnosti. Jeho prací je likvidovat další kontraktory podle přání lidí. Kontraktoři jsou totiž bezcitné loutky, které udělají pro lidi cokoli. Jenže, je to opravdu tak? Odkud se vlastně kontraktoři vzali? A co jsou zač Loutky? (Lulubell)

(více)

Recenze (28)

Hem.m 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál je strašně nevyvážený, někdy sám sebe shazuje dolů, což jsem nedokázal pochopit proč. Pár epizod mi tu navíc příjde naprosto zbytečných a navíc postava detektiva a té anime milovnice, která mě také přehnaně štvala.. Bohužel seriál také chytá děj pomalu až ke konci, což je také trochu divné a díly předtím, kde se pořád řeší jen nějaké jednorázové úkoly nejsou tak zábavné jako třeba díly Scooby Dooa.. Ale tak abych řekl pravdu, nakonec mě seriál bavil u posledních epizod a celkem mě i překvapil.. Bohužel v průběhu seriálu mě potkalo spoustu zklamáním s velkým Z a to hlavně, protože jsem čekal surové vrahy bez citů, o kterých se tu pořád někdo zmiňuje, ale pak uvidíme, že mají i nějaké city a kvůli tomu jsem myslel, že se seriál jmenuje "hustě" Darker than Black, ale tak co.. Dále hudba na jednu stranu jsou tu dobré skladby, ale na druhou je tu spousta, co mě vůbec nenadchla jako třeba OP, ale na tom nezáleží. Ale i v průběhu seriálu se najdou skladby, co mě spíše štvou, abych pořád nepomlouval hudbu jak je špatná, tak se mi líbili dvě skladby, jedna hraje vždy, když je na scéně detektiv Columbo a druhá myslím byla, když Li bojoval s tím, co stříká krev.. Ale celkem mě hudba spíše zklamala. ()

pivo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prakticky platí to, čo napísal Subjektiv. Najväčšou chybou je delenie na dvojepizódky, v ktorých sa seriál väčšinou venuje vedľajším líniam. Potom je to samozrejme aj dosť nevyvážené. Niektoré diely sú vynikajúce, niektoré menej. Čo treba pochváliť je vykreslenie postáv, ktoré sa aj trocha vyvíjajú. Akcie nie je až tak veľa, ale keď už je, tak je super. Ďalšou zložkou, ktorú musím vyzdvihnúť, je hudba, je tu veľké množstvo vynikajúcich tém. Záver samotný mi až tak nevadil, tá otvorenosť sa mi zdala fajn a rozhodne by som si pozrel ďalšiu sériu, ak bude. ()

Reklama

mandelbrot 

všechny recenze uživatele

Darker than black se spoustu času věnuje množství vedlejších postav a hlavní příběh se rozkrývá jen velmi pomalu, což by nemuselo být nutně špatně, kdyby závěr nepůsobil v kontrastu tak uspěchaně. Nejhorší ale je, že konec vlastně až tolik nevyřeší a prakticky nic se v něm nevysvětlí. Celá mytologie světa DTB se proto jeví dost nepromyšleně a prázdně. S případnou druhou sérií bych možná bych byl při hodnocení shovívavější, protože co se postav a akce týče má seriál rozhodně co nabídnout. Ale ten příběh se s koncem úplně rozpadne. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Líbí se mi na tom provázanost, nějaký příběh se tváří vskutku epizodně, ale přitom sahá do animované budoucnosti. Nápad o světě, kde jsou brány a kontraktoři a loutky, se mi moc líbil. Mám veskze takové nápady vždy velmi ráda, akorát zpracování často pokulhává, tady naštěstí ne, takže jsem spokojená. Hudba - opening jsem nikdy neviděla celý, nesedl mi, ale zato 1. ending... ten mě vysloveně bavil, vždycky to bylo za tím díle buď sklidnění nebo "oživení", záleží na tom, co se dělo v tom či ono díle, prostě mi vždycky udělal takovou pěknou tečku za dílem, až jsem si ho začala zpívat... Hlavní postava mě ze začátku moc nebrala, prostě jsem si říkala, že to vypadá na typický archetyp. On jím teoreticky i je, ale archetyp, který si časem - tedy tak to bylo u mě - oblíbíte. Postavy, jež nespadne do oddělení "nenáviděné". Není to vyslovený hodňásek, co se bojí zmáčknout spoušť, a když tak pak strávit noc plnou výčitek. Pokud nějaké má, dobře je před okolím schovává - i před divákem. A když je to ten hodný student Li, tak vám ta jeho hodnost nepříjde otravná, jako se to stává u jiných postav. Asi to jde vidět, ale vážně jsem si ho časem oblíbila! To asi pro ty jeho oči... ;-) Ke konci anime skvěle graduje a já již teď vím, že 2. sérii nenechám dlouho čekat. Genocidě zdar! A 26. epizoda byla velmi zajímavá :-D ()

Saraph 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

K tomuhle seriálu jsem se věřte nevěřte dostal tak, že jsem hledal "podobné" Death Notu, aneb něco velice inteligentního. DTB sice není nijaká inteligenční bomba, nicméně je to příjemná změna oproti sezónnímu odpadu plného kalhotek. Musím říct, že už v nějakých prvních pěti epizodách jsem si seriál naprosto zamiloval, zejména trojici Hei + Mao + Yin. Sice jsem měl ze začátku docela problém pochopit, o co tam vlastně má jít, ale to se postupem epizod a dalšími sériemi naprosto vytratilo. Nevidím v tom nic super mysteriózního, nicméně stále je tam příběh hodný vysvětlování. ()

Galerie (105)

Zajímavosti (2)

  • Byt, do kterého se Hei nastěhuje má číslo 201. Kód jeho hvězdy je BK201. (Tristo)

Reklama

Reklama