poster

Mezame no hakobune

 • anglický

  Open Your Mind

Krátkometrážní / Fantasy / Hudební / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 36 min

Režie:

Mamoru Ošii

Hudba:

Kendži Kawai

Producenti:

Atsushi Kubo
(další profese)
 • merigieren
  **

  Nepopsatelný zážitek nudných pomalu se měnících grafických orgií. Když jsem to zkoušel večer po několika minutách mě to uspalo. Odpoledne mi to zavíralo oči už v půlce filmu. Je to jen pomalé proplouvání mnoha nápady v nichž se autoři vyžívali, ale z pohledu zábavnosti to je na bodu mrazu. Něco tak uspávajícího snad ještě nikdo nikdy nestvořil. To by se dalo předepisovat místo prášků.(30.7.2009)

 • klerik

  Psycho záležitosť. Ak sa nemýlim, bolo to určené pre 3D, takže vo formáte, v akom sa to dá bežne vidieť, to stráca na zaujímavosti. Ak by som otvoril myseľ a odmyslel si, že to robil Mamoru Oshii, bol by to len vizuálny experiment, ktorý má prepísknutú stopáž. Ale Mamoru Oshii to robil a človek má skrátka nutkanie hľadať v tom hlbší zmysel...(31.8.2009)

 • molotov
  *****

  Nádherná půlhodinová audiovizuální show připravená pro světovou výstavu Expo Aichi. Krásné obrazy doplněné nádhernou hudbou mě na několika místech doslova přenesly do jiné světa. Vřele doporučuji.(24.6.2007)

 • MrPierc
  ***

  Meditativní odpočinek je to hlavní, co tento animovaný mix nabízí. Několik krátkých filmů, které nevypráví příběh ani nikam nespěchají. Stylem mi to připomínalo Qatsi trilogii (Godfrey Reggio), ale v kresleném světě. Hezky se to sleduje a zážitek doplňuje téměř až duchovní hudba. Smysl jsem nepochopil, ale osvítila mě na chvíli mimotělesná nálada - nic jsem neřešil a jen se nechal unášet.(31.8.2013)

 • K.a.r.i.n
  *****

  Tak tenhle kousek vás od první chvíle nenechá na pochybách co se týče autora hudby. A jelikož jsem tak trochu soundtrackový fanatik a tvorbu Kenjiho Kawai mám hrozně ráda, bylo to něco pro mě. Spíš než obrazy doprovázené hudbou jsem to celé vnímala jako půlhodinové hudební dílko s obrázky, které se k tomu docela hodí... Jinak název v tomto případě naprosto odpovídá, musíte prostě vypnout, nepřemýšlet a nechat se vtáhnout do světa fantazie. Hudební stránka mě naprosto dostala, ta obrazová už o něco méně. Na plný počet to nakonec vytáhla část, kterou bych nazvala asi jako „průlet nad městem v mlze“ (nevím jak to líp popsat), takže ode mně za 5*.(7.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace