O Petrovi

Dobrodružstvá nezbedníka Petra od Viktora Kubala.
Jednotlivé časti:  1.-Peter píše domácu úlohu
17.-Peter pretekár
18.-Peter poľovníkom
19.-Peter cvičí psa
20.-Peter záhradník
21.-Petr na Marse. (oficiální text distributora)

Radko

1. píše domácu úlohu - Príprava stola pre úspešné napísanie úlohy v štýle seriálu A je to. 5. na ihrisku - Do cvičenia sa Petrovi veľmi nechce. Rekordy začne trhať pri úniku pred rozzúreným psom. 6. na rybačke - Koalícia červíka, hojdajúceho sa na háčiku a ryby zaistí, že Peter namiesto rýb vyčistí rybník. Ekoposolstvo s veselou pointou. Petra na záver čaká rybací cucflek, po ktorom na chvíľu zahorí láskou k rybičkám. 9. v rozprávke (Kábrt) - Naučiť strigu, že existuje aj lepšie mäso ako ľudské sa Petrovi vyplatí. 12. na hríboch - Pocta hubárčeniu i kritika tých, čo chodia do lesa len kvôli plným košíkom. Muchotrávka červená prezentovaná ako najjedovatejšia huba. 13. v úrade (Kábrt, 76) - Peter dostane oficiálnu obsielku. Vyberie sa na úrad vybaviť ju. Po sérii absurdných príhod vytúženú pečiatku dostane. Úradne overené lajstro má takú silu, že zastaví aj rozzúreného býka. 15. v cirkuse (Kubal 1974, f) - Cirkusový principál zneužije Petra, výmenou za umožnenie vstupu do cirkusu zadarmo na sériu sadistických vystúpení, za čo sa v závere Peter pomstí - fúzy principála nahradí jeho motýlikom. 16. v obchode (Kubal 1970, čb) - Mamička pošle Petra do samoobsluhy. Ten domov privedie, . spolu s neúplným nákupom, húf pouličných mačiek. 21.na Marse (Kubal) - Táto časť patrí medzi prvých šesť čiernobielych. Tu označená ako posledná. Peter sa rozhodne odpáliť sa v rakete z debničky na Mars, kde je všetko naopak. Po prebudení zo živého sna sa Peter snaží žiť tak, ako na navštívenej planéte. ()

MM_Ramone

Viktor Kubal bol známy slovenský výtvarník a karikaturista. Vo svete filmovej tvorby pôsobil ako scénarista a režisér animovaných filmov. Jeho štýl animácie bol svojský, hodne originálny. Mňa však nikdy nijak zvlášť nenadchol. Večerníčkový seriál "O Petrovi" mi ako malému decku prišiel dosť nudný a málo pestrý. Moc ma to nebavilo. Bolo to mierne psychotické. Tak isto ako aj jeho ďalšie dva večerníčkové tituly "Panák z križovatky" a "Puf a Muf". Viktor Kubal ma proste nezaujal. ** ()

corpsy

Večerníček, snáď jeden z najbizarnejších v našich končinách. Ale predsa samotná Kubalova tvorba mala ďaleko od normálnosti. ()