Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Pegg je vynikající, ale jak mám držet palce někomu, kdo pálí za blbou Megan fox, když má vedle sebe chytrou Kirsten Dunst? Ne že by Megan Fox nestála za hřích, ale postavte mi vedle sebe tyhle dvě, vyberu i Kirsten, i pokud budou obě úplně blbý!......skvělý obsah "Simon Pegg (MISSION: IMPOSIBLE III)" :-) Ano, odtud si ho pamatuje asi nejvíc lidí!(7.5.2009)

Simon Pegg jako Sidney a jeho trable, aneb cesta za slávou a (ne)štěstím. Hlavní slabina filmu spočívá v tom, že nenabídl, co sliboval. Jinak řečeno, ujetou a vtipnou podívanou. Ne, že by původní premisa nebyla splněna, on je film místy dost bláznivý i zábavný, ale neplní to zkrátka v dostatečné míře. Navíc se opět zvrhne v klasickou romanťárnu a se zábavou je v podstatě konec. Teď si nemohu odpustit malou kulturní vložku. Když si vybavuji Simona Pegga v převleku upíra na maškarní zábavě smetánky, svou mimikou i vizáží mi do značné míry připomínal Rowana Atkinsona a pokud by měl stejné líčení, asi bych je od sebe ani nerozeznal. Zpět tedy k tématu, Sidney dostane příležitost pracovat pro slavný časopis Sharps a naivně doufá, že do něj přenese své běsnění spočívající v pití, drogách, výtržnostech na večírcích, sarkastických poznámkách apod. radovánek, na které je zvyklý ze svého života v Londýně. Zde se seznámí se spolupracovnicí Alison - Kirsten Dunst, ušláplou puťkou z kanceláře, která ale ještě není úplně ztracená. Film je z části o prohnilém světě celebrit, jejich vrtoších a vzájemného lezení si do zadku, díky Alison se ale snímek začne pomalu ubírat trochu jiným směrem a jak dopadne je už zřejmé od jejich prvního setkání. Sice se na scéně i nadále objeví další trapasy, ale film se postupně začne měnit v romantickou komedii. Když o tom tak uvažuji, nakonec mě asi více potěšilo duo Gillian Anderson a Kirsten Dunst, než samotný Simon Pegg hrající si v redakci na idiota, který chce do postele dostat každou celebritu. Tenhle film se to zkrátka bojí rozjet na plné obrátky a chybí mu pořádné koule asi jako oné striptérce s penisem. (6/10)(15.1.2009)

Je to zábava s pestrým obsazením (Pegg na jistotu, ale občas mě z něj bolí hlava. Fox je vážně HOT! Bridges sympaťák. Anderson potěší a Huston je slizký prase) a vtipnými scénami, ale ten konec je těžce přepálený a spadá do stereotypních vod, kde se utopil, a já s ním! Nevím, Pegg je sice vychovalován všude a za všechno, ale já mu to nežeru.(17.11.2008)

SVĚT BULVÁRU. Obyčejní lidé TO čtou, protože tam nebyli. Smetánka TO čte, protože se dozví, že tam byli. A oni musí vědět, KDE JE ,,TAM“! ..... Sidney Young a jeho cesta na výsluní. Omegy, oblek od Armaniho, - ale jeho život nebýval vždycky takovej. Jaké to je navštěvovat večírky a filmové premiéry? Jaký je svět celebrit Hollywoodu? V podání S.Pegg a jeho drsnýho britskýho humoru, jenž hraničí s trapností – vlastně je často pořádný hovado! –občas velmi zábavný! Všechny ty trapasy (často vtipný), charismatický J.Bridges a romantická komedie na britský způsob. To je film o cestě ,,trotla až k novinářské Šagri-La“. Závěr filmu už sice takové ,,novum“ není, ale každá legrace nějak končí (tady trailerem během závěrečných titulek). Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nosím triko s nápisem ,,Mladé vemeno plné semene“. 2.) Nevím jak se zachovat, když ve výtahu flusnu kus jídla šéfově manželce na záda. 3.) Jsem začínající herečka a chci to dotáhnout hóódně daleko. 4.) Nevím, kdo posílá lidem mrtvý ryby. 5.) Chci se stát novinářem v Besku. Nebo v Hromu. Nebo v Aha. Nebo v .... PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * Víte, že? Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám byla původně životopisná kniha britského novináře Tobyho Younga? Dle fotografie taky poznáme, proč Toby Daniela Moorsom Younga hrál právě Simon Pegg!(20.10.2010)

Poznám aj predlohu (ktorej ak si pamätám, chýba tá gýčovitá milostná zápletka) a Simon Pegg zahral výborne, komických situácií bolo dosť i slušne zvládnutých, Jeff Bridges nezabudnuteľný (a Cuba tiež!:-).... napriek tomu sa neviem rozhodnúť, či si táto komédia 4 hviezdičky zaslúži... asi zostanem viac pri zemi a zatiaľ nechám len 3 = dobrý priemer.(16.1.2009)

• - Mobilní telefon Sidneyho Younga (Simon Pegg) je Sonny Ericson k550i. (Ficik)

• - Komedie vznikla podle vzpomínek Tobyho Younga, který se pět let pokoušel uspět jako editor magazínu Vanity Fair, a její název paroduje rubriky typu Jak získávat přátele a působit na lidi. (Pumiiix)

• - Simon Pegg dostal nabídku na tento materiál už v roce 2004, kdy mohl účinkovat v divadelní hře. (don corleone)