Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Ne nadprůměrná, ale přesto dobrá a hlavně milá (romantická) komedie. Získala si mě především hereckým obsazením, zápletkou už méně. Ta byla dost schematická, nebýt několika povedených gagů, dal bych spíš 3***. Kirsten Dunst je milá, Simon Pegg je sázka na jistotu, Jeff Bridges mohl dostat větší roli. 70%(2.4.2009)

Čumilové nás čtou, protože tam nebyli. Smetánka proto, aby věděli, kde byli. A my musíme vědět, kde se tohle všechno děje...... Čisto priemerná a nie veľmi vtipná romantická komédia s uchádzajúcou prvou polovicou.(4.4.2012)

SVĚT BULVÁRU. Obyčejní lidé TO čtou, protože tam nebyli. Smetánka TO čte, protože se dozví, že tam byli. A oni musí vědět, KDE JE ,,TAM“! ..... Sidney Young a jeho cesta na výsluní. Omegy, oblek od Armaniho, - ale jeho život nebýval vždycky takovej. Jaké to je navštěvovat večírky a filmové premiéry? Jaký je svět celebrit Hollywoodu? V podání S.Pegg a jeho drsnýho britskýho humoru, jenž hraničí s trapností – vlastně je často pořádný hovado! –občas velmi zábavný! Všechny ty trapasy (často vtipný), charismatický J.Bridges a romantická komedie na britský způsob. To je film o cestě ,,trotla až k novinářské Šagri-La“. Závěr filmu už sice takové ,,novum“ není, ale každá legrace nějak končí (tady trailerem během závěrečných titulek). Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nosím triko s nápisem ,,Mladé vemeno plné semene“. 2.) Nevím jak se zachovat, když ve výtahu flusnu kus jídla šéfově manželce na záda. 3.) Jsem začínající herečka a chci to dotáhnout hóódně daleko. 4.) Nevím, kdo posílá lidem mrtvý ryby. 5.) Chci se stát novinářem v Besku. Nebo v Hromu. Nebo v Aha. Nebo v .... PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * Víte, že? Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám byla původně životopisná kniha britského novináře Tobyho Younga? Dle fotografie taky poznáme, proč Toby Daniela Moorsom Younga hrál právě Simon Pegg!(20.10.2010)

Komedie to je fajn, Megan snad ani v těch Transformerech nebyla tak sexy a Simon Pegg tam hláškuje jako o život. U scény s čivavou jsem se opravdu pobavil. Nicméně konec, i když nebyl z nejhorších, upadl do průměru a prakticky každý, kdo už nějakou tu romantickou komedii viděl, ho musel čekat prakticky od začátku filmu. Ani to "šokující" odhalení přítele nebylo tak šokující… ale dost negativismu, film se povedl a po většinu jeho délky jsem se dost slušně bavil. Do jaké míry a jak věrně to paroduje poměry mezi slavnými a bohatými nevím, ale je možné, že nějakou výpovědní hodnotu to mít bude. To se taky cení. Zkrátka a dobře - 80 %. P. S. A mini roličky dvou ze tří Ajťáků potěšily, hodně potěšily…(7.4.2012)

Nečekal jsem záchvaty smíchu a předem se připravil na romantiku (možná by sem mohl někdo dopsat do kolonky žánr za "Komedii" i "Romantický", pak by někteří nebyli zbytečně zklamaní z nedostatku humoru). Příběh samozřejmě nebyl nijak zvlášť originální a dal se docela snadno předvídat (včetně konce), ale v tom síla filmu není. Ten stojí na hereckých výkonech (hlavně Pegga a Kirsten), humoru na slušné úrovni, uvěřitelném jiskření mezi Sidneyem a Alison, zajímavé hudbě a pohodové, uvolněné atmosféře. Opravdu milá oddechovka, která sice nikoho neohromí, ale taky neurazí a přitom potěší.(9.1.2009)

• - Komedie vznikla podle vzpomínek Tobyho Younga, který se pět let pokoušel uspět jako editor magazínu Vanity Fair, a její název paroduje rubriky typu Jak získávat přátele a působit na lidi. (Pumiiix)

• - Sidney Young se snaží ve filmu prokázat kartičkou do knihovny z města Gloucester. Ve městě Gloucester se narodil Simon Pegg, představitel právě Younga. (don corleone)

• - Mobilní telefon Sidneyho Younga (Simon Pegg) je Sonny Ericson k550i. (Ficik)