Reklama

Reklama

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

  • Velká Británie How to Lose Friends & Alienate People (více)
Trailer 2

Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (700)

golfista 

všechny recenze uživatele

Simon Pegg v romantickém filmu ... to je jako dát si biftek a jako přílohu dort. Ale i sebepodivnější recept někdy chutná víc, než byste si mysleli ... Ne příliš ostrý, ale každopádně trefný a hodně zábavný šíp poslaný do řad novinářů píšících o filmech a filmových celebritách i "celebritách". Vtipné, chytré, skvěle obsazené a zručně zrežírované dílko, které potěší zejména fanoušky filmu.... Podle mého se jedná o jeden z nejzábavnějších (ne-li nejzábavnější) filmů tohoto roku ... proto také vůbec nepřekvapuje země původu :) ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Simon Pegg je vtipný, Kirsten Dunst je milá, Megan Fox je ve spodním prádle, ale film stejně zůstává daleko za očekáváními. Málo vtipný, málo jízlivý, v následování Sladkého života velmi nedůsledný a ve finální fázi až křečovitě korektní. Když důkaz, jak blízko mají někteří novináři k dobytku a jak moc jim celebrity pomáhají stanout v čele stáda, potom Opilé slávou. 70% Zajímavé komentáře: golfista, DaViD´82, ScarPoul ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nejlepší komedie co jsem v poslední době viděl. Jak tam začal skandovat Anglie, Anglie už bylo vymalováno, sem se chlámal jak Žižka když zahnal křižáky. A vůbec Simon Pegg je maximální zvíře a Kirsten Dunst ja královna všech samic . Potěšila mě Megan Fox, (Shadwelle ty "samozvanejodborníku" je sice fajn, že si tady napsal odborný komentář v bodech a cituješ nám v něm Nietzscheho, ale možná by to šlo i bez těch urážek na adresu Megan, ať už máš na ní názor jaký chceš, pořád je to ženská a navíc holka, ze který, by sis ty ucvrnknul do kalhot i kdyby na tebe jenom plivla. Opravdu "mám rád" včelaře co si svůj neúspěch u žen v realným životě kompenzujou jejich urážkama ve světě virtuálním) protože z její role jsem citíl že si umí udělat srandu sama ze sebe a své image. Královsky jsem se bavil. Tvrdej a drsnej humor doplněnej o romantiku, která sice v závěru začne mít navrch, ale nějak příběhu neškodí. Vynikající zábava, jeden herec lepší než druhej, například Jeff si svýho šéfškrabala pěkně vychutnal a Gillian....a.... a... a...., no zkrátka nevidím jedinej důvod proč nedat hvězdičkovýho maxáče. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Sice si dovedu představit, že by se do celé bulvární mašinérie dalo tepat s ještě větší razancí, ale Simon Pegg je takový komediální živel, že mu to schroupete i takhle. Většinu obehraných dialogů, které tlačí dopředu relativně tuctový děj, totiž zakončuje klasicky ‚ostrovním‘ sarkastickým dodatkem, za které jej nelze nemilovat. No a taky nelze nemilovat to, když se Megan Fox projde bazénem a Kirsten Dunst proleje hrdlem několik lahví vína, to pak taju na počkání a s obavami očekávám konec, ze kterého ale nakonec hrdinové vybruslí s neskutečnou grácií. Romantika, která by tak rozněžnila a pobavila zároveň, tady už notně dlouho nebyla. Díky za ni. ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Simon Pegg jako Sidney a jeho trable, aneb cesta za slávou a (ne)štěstím. Hlavní slabina filmu spočívá v tom, že nenabídl, co sliboval. Jinak řečeno, ujetou a vtipnou podívanou. Ne, že by původní premisa nebyla splněna, on je film místy dost bláznivý i zábavný, ale neplní to zkrátka v dostatečné míře. Navíc se opět zvrhne v klasickou romanťárnu a se zábavou je v podstatě konec. Teď si nemohu odpustit malou kulturní vložku. Když si vybavuji Simona Pegga v převleku upíra na maškarní zábavě smetánky, svou mimikou i vizáží mi do značné míry připomínal Rowana Atkinsona a pokud by měl stejné líčení, asi bych je od sebe ani nerozeznal. Zpět tedy k tématu, Sidney dostane příležitost pracovat pro slavný časopis Sharps a naivně doufá, že do něj přenese své běsnění spočívající v pití, drogách, výtržnostech na večírcích, sarkastických poznámkách apod. radovánek, na které je zvyklý ze svého života v Londýně. Zde se seznámí se spolupracovnicí Alison - Kirsten Dunst, ušláplou puťkou z kanceláře, která ale ještě není úplně ztracená. Film je z části o prohnilém světě celebrit, jejich vrtoších a vzájemného lezení si do zadku, díky Alison se ale snímek začne pomalu ubírat trochu jiným směrem a jak dopadne je už zřejmé od jejich prvního setkání. Sice se na scéně i nadále objeví další trapasy, ale film se postupně začne měnit v romantickou komedii. Když o tom tak uvažuji, nakonec mě asi více potěšilo duo Gillian Anderson a Kirsten Dunst, než samotný Simon Pegg hrající si v redakci na idiota, který chce do postele dostat každou celebritu. Tenhle film se to zkrátka bojí rozjet na plné obrátky a chybí mu pořádné koule asi jako oné striptérce s penisem. (6/10) ()

Galerie (19)

Zajímavosti (8)

  • Sidney Young se snaží ve filmu prokázat kartičkou do knihovny z města Gloucester. Ve městě Gloucester se narodil Simon Pegg, představitel právě Younga. (don corleone)
  • Toby Young, který se stal předlohou pro hlavního hrdinu filmu, musel být vykázán z natáčení po té, co neustálým zapojováním rušil jak herce, tak režiséra. (don corleone)
  • Ve filmu se objeví několik narážek na kultovní film bratrů Coenových Big Lebowski (1998). Sidney osloví omylem paní Kowalskou jako paní Lebowskou. Ve filmu se také objeví nejoblíbenější drink Jeffa Bridgese z Big Lebowski - White Russians. (don corleone)

Reklama

Reklama