Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

How to Lose Friends & Alienate People

Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Sympatických 70%. Čekal jsem o něco víc humoru (camea posádky IT Crowdu zůstala trestuhodně nevyužita!) a závěr je i pro milovníky romantických komedií příliš přímočarý, ale sympaticky švihlý Pegg, unyle roztomilá Dunst, ďábelsky sexy a zároveň tupoučká Fox, šarmantně slizký Huston, impozantní Bridges a snad ještě víc než dřív krásná Anderson se postarají o solidní zábavu. Není to nic extra, ale fajn zábava rozhodně ano.(5.12.2008)

Simon Pegg, Kirsten Dunst -- dvojka, kterou bych nečekal ani v těch nejzvláštnějších snech a přitom si v tomhle filmu docela příjemně sedla a já jsem se u tohohle filmu vcelku příjemně pobavil. Objevili se tam herci ze seriálu IT Crowd, a ačkoliv nic nepředvedli, příjemně mě potěšili. Fakt ale je, že ze začátku mě film samotný dost nudil. Časem jsem si zvyk na ten správný anglický humor, který mi ale ze začátku dost chyběl, ale postupem času si ten deficit rychle vrátil zpět a mě ukázal jak je to nakonec vlastně fajn film. Název samotný jsem ale dost dobře nepochopil, tak nějak to funguje v každé romantické komedii, řekl bych, a ten název, tím pádem není nic zajímavého, ale vyvyšuje fakt, ve kterém se setkává snad každá podobně laděná komedie. Musím se ale přiznat, že jsem se u ní bavil, ale také možná tím, že jsem se na ní dost těšil. Sice to není nic převratného, ale tři hvězdičky pro mě určitě nejsou zklamáním. Nakonec si mě to i získalo. Ten Britský humor v tom je znát, tedy v druhé půlce určitě, a to je důležité. Klidně se na to znovu podívám, a rád.(21.11.2008)

Ne nadprůměrná, ale přesto dobrá a hlavně milá (romantická) komedie. Získala si mě především hereckým obsazením, zápletkou už méně. Ta byla dost schematická, nebýt několika povedených gagů, dal bych spíš 3***. Kirsten Dunst je milá, Simon Pegg je sázka na jistotu, Jeff Bridges mohl dostat větší roli. 70%(2.4.2009)

Simon Pegg v romantickém filmu ... to je jako dát si biftek a jako přílohu dort. Ale i sebepodivnější recept někdy chutná víc, než byste si mysleli ... Ne příliš ostrý, ale každopádně trefný a hodně zábavný šíp poslaný do řad novinářů píšících o filmech a filmových celebritách i "celebritách". Vtipné, chytré, skvěle obsazené a zručně zrežírované dílko, které potěší zejména fanoušky filmu.... Podle mého se jedná o jeden z nejzábavnějších (ne-li nejzábavnější) filmů tohoto roku ... proto také vůbec nepřekvapuje země původu :)(20.11.2008)

Uznávám, že to má i slabší momenty. V celku ale film perfektně šlape a hlavně baví. Vtipy jsou opravdu vtipné a konečně to na mě nepůsobilo jako prvoplánové zřetězení gagů, ale jako inteligentní naroubování na lehce romantickou linii filmu, která v pohodě ubíhá, není nijak násilná a bere si to nejlepší z nejrůznějších klišé. Vyzdvihnout si zaslouží i intertextuální pojetí filmu, které pracuje jak se sebereflexí, tak i s citacemi jiných filmů či cameo rolemi známých tváří. Simon Pegg si roli doslova užívá, asistují mu sympatická Kristen Dunst a správně dylinkovská Megan Fox. Dle mého názoru jde o jeden z nejlepších filmů se Simonem Peggem, které byly v posledních letech distribuovány. Doporučuji všem bez rozdílu.(13.11.2008)

• - Toby Young, který se stal předlohou pro hlavního hrdinu filmu, musel být vykázán z natáčení po té, co neustálým zapojováním rušil jak herce, tak režiséra. (don corleone)

• - Komedie vznikla podle vzpomínek Tobyho Younga, který se pět let pokoušel uspět jako editor magazínu Vanity Fair, a její název paroduje rubriky typu Jak získávat přátele a působit na lidi. (Pumiiix)

• - Mobilní telefon Sidneyho Younga (Simon Pegg) je Sonny Ericson k550i. (Ficik)