poster

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

 • Velká Británie

  How to Lose Friends & Alienate People

 • Slovensko

  Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hellboy
  ****

  Ne nadprůměrná, ale přesto dobrá a hlavně milá (romantická) komedie. Získala si mě především hereckým obsazením, zápletkou už méně. Ta byla dost schematická, nebýt několika povedených gagů, dal bych spíš 3***. Kirsten Dunst je milá, Simon Pegg je sázka na jistotu, Jeff Bridges mohl dostat větší roli. 70%(2.4.2009)

 • BadoXXII
  ***

  Čumilové nás čtou, protože tam nebyli. Smetánka proto, aby věděli, kde byli. A my musíme vědět, kde se tohle všechno děje...... Čisto priemerná a nie veľmi vtipná romantická komédia s uchádzajúcou prvou polovicou.(4.4.2012)

 • Fr
  ****

  SVĚT BULVÁRU. Obyčejní lidé TO čtou, protože tam nebyli. Smetánka TO čte, protože se dozví, že tam byli. A oni musí vědět, KDE JE ,,TAM“! ..... Sidney Young a jeho cesta na výsluní. Omegy, oblek od Armaniho, - ale jeho život nebýval vždycky takovej. Jaké to je navštěvovat večírky a filmové premiéry? Jaký je svět celebrit Hollywoodu? V podání S.Pegg a jeho drsnýho britskýho humoru, jenž hraničí s trapností – vlastně je často pořádný hovado! –občas velmi zábavný! Všechny ty trapasy (často vtipný), charismatický J.Bridges a romantická komedie na britský způsob. To je film o cestě ,,trotla až k novinářské Šagri-La“. Závěr filmu už sice takové ,,novum“ není, ale každá legrace nějak končí (tady trailerem během závěrečných titulek). Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nosím triko s nápisem ,,Mladé vemeno plné semene“. 2.) Nevím jak se zachovat, když ve výtahu flusnu kus jídla šéfově manželce na záda. 3.) Jsem začínající herečka a chci to dotáhnout hóódně daleko. 4.) Nevím, kdo posílá lidem mrtvý ryby. 5.) Chci se stát novinářem v Besku. Nebo v Hromu. Nebo v Aha. Nebo v .... PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * Víte, že? Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám byla původně životopisná kniha britského novináře Tobyho Younga? Dle fotografie taky poznáme, proč Toby Daniela Moorsom Younga hrál právě Simon Pegg!(20.10.2010)

 • viperblade
  ****

  Komedie to je fajn, Megan snad ani v těch Transformerech nebyla tak sexy a Simon Pegg tam hláškuje jako o život. U scény s čivavou jsem se opravdu pobavil. Nicméně konec, i když nebyl z nejhorších, upadl do průměru a prakticky každý, kdo už nějakou tu romantickou komedii viděl, ho musel čekat prakticky od začátku filmu. Ani to "šokující" odhalení přítele nebylo tak šokující… ale dost negativismu, film se povedl a po většinu jeho délky jsem se dost slušně bavil. Do jaké míry a jak věrně to paroduje poměry mezi slavnými a bohatými nevím, ale je možné, že nějakou výpovědní hodnotu to mít bude. To se taky cení. Zkrátka a dobře - 80 %. P. S. A mini roličky dvou ze tří Ajťáků potěšily, hodně potěšily…(7.4.2012)

 • Sarkastic
  ****

  Nečekal jsem záchvaty smíchu a předem se připravil na romantiku (možná by sem mohl někdo dopsat do kolonky žánr za "Komedii" i "Romantický", pak by někteří nebyli zbytečně zklamaní z nedostatku humoru). Příběh samozřejmě nebyl nijak zvlášť originální a dal se docela snadno předvídat (včetně konce), ale v tom síla filmu není. Ten stojí na hereckých výkonech (hlavně Pegga a Kirsten), humoru na slušné úrovni, uvěřitelném jiskření mezi Sidneyem a Alison, zajímavé hudbě a pohodové, uvolněné atmosféře. Opravdu milá oddechovka, která sice nikoho neohromí, ale taky neurazí a přitom potěší.(9.1.2009)

 • - Komedie vznikla podle vzpomínek Tobyho Younga, který se pět let pokoušel uspět jako editor magazínu Vanity Fair, a její název paroduje rubriky typu Jak získávat přátele a působit na lidi. (Pumiiix)

 • - Sidney Young se snaží ve filmu prokázat kartičkou do knihovny z města Gloucester. Ve městě Gloucester se narodil Simon Pegg, představitel právě Younga. (don corleone)

 • - Mobilní telefon Sidneyho Younga (Simon Pegg) je Sonny Ericson k550i. (Ficik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace