Temný bojovník

USA / Čína / Kanada, 2014, 99 min

Nick Powell

James Dormer

Joel Ransom

Rozpočet $25miliónovTržby Celosvetovo $5,127,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $36,437 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $96,458 //počet predaných kusov ?║ krvavý masaker, rúbanica, ktorá vsádza aj na dramatickú notu a v tomto ohľade to nejde, ináč ako taký dobrodružný film sa to dá, Nicolas Cage s dlhými vlasmi je otrasný ale aspoň má celkom dobré akčné scény, Hayden v pohode, má to ako takú výpravnosť ale bližšie to má úrovňou k video filmu, hlavne je škoda toho záveru ten vyznel úplne čudne /45%/(17.11.2015)

• Tommassi3

"K čemu budou mrtvému mince ??" Ty se vždycky hodí !! Třeba i punk křižákovi Haydena Chrisensena, který má těžké trauma.. Asi, že mu přestal svítit meč.. Nebo spíš zjistil, že Nicolas Cage je jeho otec..;) Já mám trauma též !! Z příšerně natočené a bizarně nasnímané šmíry.. Režijní šumař Dark Powell se tady vyloženě ztrapnil..(18.10.2016)

• Carra

Nicky C je zpět ve své nejhorší formě. A přivádí s sebou celou armádu neherců, kterým svým neumem vládne Hayden Christensen. Bojové scény a choreografie jsou podprůměrné, lidé náhodně máchají svými meči a většina zapojených postrádá potřebné dovednosti. Scénář je taktéž velmi špatný - nulový vývoj charakterů a vlastně žádný zajímavý příběh. Kamera mezi vším co bylo špatně vyniká tím, jak je hrozná.(11.1.2015)

• MartinezZ

Tohle je tragický, fugazi má pravdu. Jestli mají Číňani tohle zapotřebí. Jde v podstatě o strašné béčko, podobné těm rumunských, ve kterých účinkují Lundgren nebo JCVD, tady je to holt ale zasazeno do Číny, vypadá to o něco líp, ale smyslu to moc nepobralo. Film by byl ještě tak do poloviny, možná dvu třetin tak na **, ale pak se na scénu vrací Cage a celé to béčko, včetně poslední třetiny stopáže, sráží do sraček. Dokonce i ten začátek je vlastně jen adaptace toho samého začátku ze Season of the Witch a i tahle fantasy konina je lepší než Cageův čínský psanec. A ještě tu celá Čína i mezi sebou mluví americkou angličtinou, najs.(28.12.2014)

Tak jsem to s Nicolasem znovu zkusil. Hodnocení poměrně bídné, tvůrci a další herci podprůměrní, prostě s ohledem na oscarového herce, který ještě na počátku milénia excelovat třeba v Adaptaci nebo docela nedávno překvapil v dramatu Joe, člověk jen zapláče. Tentokrát po boku Haydena Christensena, který, kdyby raději vyvážel popelnice, udělal by líp, bojuje za lepší příští, aby ho po letech jeho žák na cestách našel. Mezitím se zaplete do mocenského boje o trůn, který odstartuje snahou chápavého panovníka o nastolení míru, zamiluje se do sestry budoucího Veličenstva, no, víc po mně nechtějte. Jakmile svého mentora Cage najde, jsme svědky nejen na duši zjizveného klauna, který to tentokrát herecky moc nezvládl. Abych ovšem nekřivdil, drtivá většina příběhu je snesitelná, bojové scény jsou na daný rozpočet a očekávání solidní, tempo docela šlape a exteriéry se „musí“ líbit. Neřeším klišé, úsměvný závěr, minimum krve. Samozřejmě vše po závěrečných titulcích prakticky hned zapomeneme, ale zase buďme jednou fér.(28.3.2015)