Temný bojovník

USA / Čína / Kanada, 2014, 99 min

Nick Powell

James Dormer

Joel Ransom

Takový tradiční čínský historický film. Král umře, předá moc jednomu synovi a druhý ji chce pro sebe a tak se snaží svého bratříčka zabít. A chrání ho neznámý cizinec, který je čistě náhodou v Číně. Příběhem tedy tento film úplně neoslní, ale i tak se na to dalo dívat. Celý film táhne Hayden Christensen, u kterého jsem opravdu rád, že se vrátil k hraní. Byl jsem zvědav i na Nica Cage, ale tomu ta role tady vůbec nesedla a bylo tak dobré, že v tomto filmu moc prostoru nedostal.(17.3.2016)

Nie je to najlepšie, ale je to natočené celkom svižne a dynamicky a vďaka krátkej stopáži film moc nemá kedy nudiť. Zarazilo ma, že Nic Cage je nie odsunutí ale doslova odhodený na vedľajšiu koľaj. Na druhu stranu mi to ani moc nevadilo, pretože keď Anakin využíval svoju temnu stránku sily, sekal nepriateľov jedna radosť (aj keď trochu s nešťastným strihom a kamerou) a zachraňoval Čínsku slečnu a potomkov trónu, za doprovodu peknej výpravy, kostýmov, krajiny a ešte lepšej hudby, nenudil som sa. 60% - 3*(16.11.2015)

• Lacike

Je to nudny film s obcasnymi zableskami trapnosti. To sa tyka hlavne scen so zaporakom, ktory prehrava ako o zivot. Neprijemne pôsobi aj lámavá anglictina azijskych hercov, ktora im ubrala na uveritelnosti hereckych vykonov. Nic Cage si po niekolkych filmoch, kde podal civilny az kvalitny vykon znova strihol prehravajuceho magora so sialenym ucesom. Akcia je sterilna. Je sice prehladna ale bez krvi. Absencia krvi zamrzi aj u akcnych filmoch. Historicke rubacky, ktore by mali byt brutalne su bez krvi uplne na hovno. No a zapletka o boji o tron medzi dobrym a zlym princom je tiez podana prilis fadne a nezaujimavo. Vela som od filmu necakal ale aj tak som dostal este menej. Nie je to ani tak zle, aby ste sa na tom bavili. Vysledok je strata casu. 3/10.(28.12.2014)

• SaNcHeZ_cz

Tak tady se zase píše historie. Ze dvou třetin mizerné avšak do určité míry snesitelné klišé a běžností naplněné fantasy z dalekého východu se rozpadne na padrť v momentě, kdy se do příběhu navrátí po hodině Nicolas Cage coby Británií řízlý, náboženstvím kovaný a vojáky zjizvený Bílý duch, neboli konečně v roli, která překoná svoji špatností i legendární Rituál. Ne že by ostatní podávali výkony lepší, nicméně v zemi slepých je i jednooký králem (to jsem si holt nemohl odpustit). [30%](26.2.2015)

Úplně náhodně jsem na tenhle snímek narazil v TV a protože tyhle historický věci můžu dal jsem Haydenovi s Nicem šanci. Christensen je pro mě sympaťák a SW ve kterých vystupuje mám prostě rád. Takže jsem byl spokojený, že zde hlavní roli má právě on a ne Cage. Nic proti němu, ale bylo to fajn. Cage se přidá až v průběhu a svojí roli odehraje dobře a důstojně. Příběhově to není nic originálního, ale určitě jde o to lepší v rámci béček. Film klidně doporučím každému, ale jeden problém přeci jen mám. Ach ty souboje. Když máte omezený rozpočet, tak zrovna tady se dá vytáhnout maximum. Bohužel kamera vám často dovolí použít jen vaší fantazii aby jste si představovali co se stalo. K tomu neskutečně roztřesená kamera. Hrozně protivný. Velká škoda, protože tady se v béčkových vodách mohl urodit nadprůměrný zážitek. Jinak ale fajn film a dám 57 procent.(21.1.2019)