poster

Temný bojovník

 • USA

  Outcast

 • Slovensko

  Temný bojovník

Akční / Dobrodružný / Historický

USA / Čína / Kanada, 2014, 99 min

Režie:

Nick Powell

Scénář:

James Dormer

Kamera:

Joel Ransom
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Tak jsem to s Nicolasem znovu zkusil. Hodnocení poměrně bídné, tvůrci a další herci podprůměrní, prostě s ohledem na oscarového herce, který ještě na počátku milénia excelovat třeba v Adaptaci nebo docela nedávno překvapil v dramatu Joe, člověk jen zapláče. Tentokrát po boku Haydena Christensena, který, kdyby raději vyvážel popelnice, udělal by líp, bojuje za lepší příští, aby ho po letech jeho žák na cestách našel. Mezitím se zaplete do mocenského boje o trůn, který odstartuje snahou chápavého panovníka o nastolení míru, zamiluje se do sestry budoucího Veličenstva, no, víc po mně nechtějte. Jakmile svého mentora Cage najde, jsme svědky nejen na duši zjizveného klauna, který to tentokrát herecky moc nezvládl. Abych ovšem nekřivdil, drtivá většina příběhu je snesitelná, bojové scény jsou na daný rozpočet a očekávání solidní, tempo docela šlape a exteriéry se „musí“ líbit. Neřeším klišé, úsměvný závěr, minimum krve. Samozřejmě vše po závěrečných titulcích prakticky hned zapomeneme, ale zase buďme jednou fér.(28.3.2015)

 • misterz
  ***

  Výprava priemerná, príbeh podpriemerný, herci priemerní, ale na druhú stranu je tu veľa osobných súbojov. Snímok je preto vhodný hlavne pre nenáročného, popcornového diváka, pre takých, ktorí práve dostali chuť na lacnú zábavu a oddych nezaťažený ničím komplikovaným. Film sa dá pozerať v polokómatickom stave len s prižmúrenými očami, na druhú stranu mám však pre vrcholný stredovek v súčasnej filmovej mizérii slabosť. 55/100(2.1.2015)

 • Carra
  *

  Nicky C je zpět ve své nejhorší formě. A přivádí s sebou celou armádu neherců, kterým svým neumem vládne Hayden Christensen. Bojové scény a choreografie jsou podprůměrné, lidé náhodně máchají svými meči a většina zapojených postrádá potřebné dovednosti. Scénář je taktéž velmi špatný - nulový vývoj charakterů a vlastně žádný zajímavý příběh. Kamera mezi vším co bylo špatně vyniká tím, jak je hrozná.(11.1.2015)

 • AlistairMir
  ****

  Jestli někomu přijde nízkorozpočtový film snímek, který stál 25 mega tak fajn, já s tím nesouhlasím, ale je fakt, že mě udivuje co na tom stálo tolik. Každopádně film sám o sobě mě příjemně překvapil. Hayden se prostě hodí na hraní věčně podmračených týpků co mají v jedné ruce jakoukoli verzi meče a prosekávají se masou jakýchkoli těl. Tentokrát tedy dělá sushi z asijců a jde mu to více než dobře. Cage a jeho proměna během filmu se mi hodně líbil. Že z něj bude solidní psycho dacan, to jsem nečekal a kosil to taky více než slušně. Prostě až zase nějaký čínský princátko sejme taťku a bude se snažit sejmout i mladšího brášku, kterej ho předběhnul v následovnictví, tak by neměl naštvat křižáky. Jinak hrozí, že si panování moc neužije.(5.12.2015)

 • Seti
  *

  Majstrštyk s přímo skvostným dějem : zfetovanej křižák Darth Vader zachraňuje čínskýho prince, po cestě ho učí válečnýmu a bojovýmu umění (tam se totiž zřejmě nikdy nebojovalo), při jeho záchraně ztluče nebo pobije asi tak stovku elitních královských stráží, dál potkaj vožralýho Nicka Cage s palmou na hlavě, kterej se celou dobu jen parodicky šklebí a pitvoří a nokonec se z něj stane Avatar. A to všechno se děje v Číně 12. století, kde se naštěstí všichni domluvěj univerzální angličtinou :-) Tak už se i americký béčkaři rozhodli využít čínskej filmovej boom a penetrujou pěkně do zadku a s přírazem! Bravo hoši, jen víc podobnejch západo-východních kulturních průniků, nejsou totiž vůbec trapný a člověk si aspoň ujasní, jak má vypadat pořádnej historickej akčňák.(30.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace