Temný bojovník

USA / Čína / Kanada, 2014, 99 min

Nick Powell

James Dormer

Joel Ransom

Průměrné historické béčko, které naštěstí rychle ubíhá, takže moc nenudí. Příběh není zrovna nic objevného a vlastně všechny ostatní složky snímku nejsou ničím překvapujícím (akce je často, ale ne moc dobře sestříhaná). Cage hodně přehrává, avšak k té jeho postavě to i docela sedělo. Christensen není zrovna skvělý herec, ale v soubojích se v celku dobře ohání, tak to vynahradí alespoň tímto způsobem:). V klidu za 3 hvězdy. Čínské exteriéry přidaly filmu půl hvězdy:o)).(4.3.2015)

Letos čtvrtý film s Nicolasem Cagem a překvapivě musím konstatovat,že za mě je to jeho možná nejlepší film i když kvalitativně (nemyslím příběhem) srovnatelné s Tokarevem,ale to neznamená ,že je to zase nějaká unikátní věc,ale oproti Left Behind atd je to určitě pokrok.Ze začátku dostanete pocit,že je to jeden z těch snímku co láká na známé jméno a to tam pak je pár minut,ale zhruba ve třičtvrtině filmu se Nicolas Cage vrátí a plnohodnotně hraje svojí postavu.Co překvapilo byl i výkon Haydena Christensena ,který toho od jeho asi nejznámějšího filmu a to dílu Star Wars na pažbě moc nemá.Jinak o dějové lince bych vám toho asi neřekl víc než je tady v popisu.Bojové scény nejsou špatné a co se týče vtáhnutí do děje tak na tom tenhle snímek taky není tak špatně jak se to některým muže zdát ještě před zkouknutím.Za mě tedy celkově 65 % a tři hvězdy.(28.12.2014)

• kinderman

Je to spíš za jedna, ale když si vzpomenu, co přinesla spolupráce čínských soudruhů s Keanu Reevesem, přimhouřím nad tímhle zbloudilým křižáčkem se závislostí na opiu oko. Zásadní akční scény byly pokryty z různých úhlů, načež z nich střihač vyrobil chaotické peklo, silná dvojka by to byla jen v případě, kdyby byl Cage jednooký od začátku a flashback ukázal, že mu to oko vystřelil samotný Christensen coby děcko při lučištnickém výcviku.(5.2.2015)

• Morholt

Padavan z Temné strany síly ke Světlu vrátil se. Úvodní křižácká bitka ještě docela ušla, ale nebyl by to Cage, aby to nějak nezvojtil, takže ve chvíli, kdy byla musulmanská pevnůstka takřka dobyta, prohlásil, že ty hektolitry krve jsou v rozporu s jeho svědomím a že by měli jít všichni domu. Jenže Christensen byl v tu chvíli ještě Darth Vaderem, takže správně neposlechl. Anakinem se stal až o tři roky později, kdy se z něj stala smažka, co se naučila perfektně čínsky a jako pokání si uložil záchranu princezny a jejího protivného bratra. Blbina, která nijak zvlášť neurazí, místy rozesměje a po chvíli se vykouří z hlavy. Choreografie bitek sice za mnoho nestojí, ale viděl jsem už horší, herci jsou dle očekávání špatní, až je to místy i hezké, což vlastně platí i pro nehorázně naivní stavbu příběhu. Cageovo dno to určitě ještě není, ale mílovými kroky se k němu blíží. 35%(6.1.2015)

Jestli někomu přijde nízkorozpočtový film snímek, který stál 25 mega tak fajn, já s tím nesouhlasím, ale je fakt, že mě udivuje co na tom stálo tolik. Každopádně film sám o sobě mě příjemně překvapil. Hayden se prostě hodí na hraní věčně podmračených týpků co mají v jedné ruce jakoukoli verzi meče a prosekávají se masou jakýchkoli těl. Tentokrát tedy dělá sushi z asijců a jde mu to více než dobře. Cage a jeho proměna během filmu se mi hodně líbil. Že z něj bude solidní psycho dacan, to jsem nečekal a kosil to taky více než slušně. Prostě až zase nějaký čínský princátko sejme taťku a bude se snažit sejmout i mladšího brášku, kterej ho předběhnul v následovnictví, tak by neměl naštvat křižáky. Jinak hrozí, že si panování moc neužije.(5.12.2015)