Temný bojovník

Nick Powell

James Dormer

Joel Ransom
  • verbal

Když člověka posedne nevysvětlitelná chuť na nějakou nízkorozpočtovou pičovinu s Kejdžem ve stylu křižáci versus nindžové, v níž Análkin Skájvókr jen vyměnil světelný meč za desetikilový železný obouručák a s naprosto stejně koženým xichtem jím jednou rukou místo armády droidů decimuje zástupy ťamanských kungfistů, dá se tohle přežít bez vážnější psychické újmy. Tedy pokud se vám podaří uprostřed asi tak na dvacet minut usnout jako mně. Ani to nebylo nutno vracet zpět, navázal jsem plynule a nepřišel jsem, počítám, o žádné dějové zvratky, jen o asi tak čtyřicet neumětelsky zabitých čínských statistů. Rest in Piss, Mikuláši, už jen čekám, kdy ze zoufalství začneš hrát záporáky v Segalových „velkofilmech“.(5.1.2015)

Filmy s Nicolasem Cagem brzo nazvu uklízecími filmy. Jsou totiž poslední dobou hloupý, jednoduchý a uklízet u nich je neuvěřitelně akční zážitek. K plusu filmu Outcast jde rozhodně taky to, že Nick Powell pracoval třeba na Statečném srdci nebo na Poslednímu samurajovi coby tvůrce všech bojůvek a rozepří. Natočit si film byl tedy evidentně zážitek a tak to udělal nejjednodušeji, jak jen mohl. S historií si vůbec neláme hlavu a jeho dvě hlavní postavy v příběhu jsou jasným zpodobněním drsného tehdejšího středověku. Hayden Christensen mi sice udělal radost tím, že ho zase někde vidím, ale jeho komedii na hlavě bych radši viděl v týmu Real Madrid, než v čínském středověku. Do toho Niky se svými přirozeně dlouhými vlasy a hadem na krku také do filmu nepřidal moře klidu, ba naopak. Oba ale vytvářeli parádní dvojku, u které se nešlo nepobavit. Tudíž tři hvězdičky dávám naprosto zaslouženě. V dnešní záplavě přechytralých a zaručeně pravdivých historických řezničin se tento film jeví jako bleší hovno. Na druhou stranu, v devadesátých letech by na béčkové VHSkové scéně dokázal udělat humbuk.(24.4.2017)

• SaNcHeZ_cz

Tak tady se zase píše historie. Ze dvou třetin mizerné avšak do určité míry snesitelné klišé a běžností naplněné fantasy z dalekého východu se rozpadne na padrť v momentě, kdy se do příběhu navrátí po hodině Nicolas Cage coby Británií řízlý, náboženstvím kovaný a vojáky zjizvený Bílý duch, neboli konečně v roli, která překoná svoji špatností i legendární Rituál. Ne že by ostatní podávali výkony lepší, nicméně v zemi slepých je i jednooký králem (to jsem si holt nemohl odpustit). [30%](26.2.2015)

Má to celkem očekávaný průběh, zápletku, která se hodně snaží sázet na emoce a skvělé, cool postavy, ale v konečném důsledku je to prostě jen obyčejný ani ne moc akční film, respektive ne tak akční, aby vás to vytrhlo. Jenže má stejně k dispozici Nicolase Cage a ten mě prostě baví, takže mi i v tomhle dílku docela stačí.(29.12.2014)

• maddy

Nicholasovi Cageovi už nestačí, že przní len americkú produkciu, jeho herecké schopnosti poznala už aj Čína. Toto síce nie je vyslovene jeho film, keďže sa tu vyskytuje chvíľu na začiatku a potom až za druhou polovicou a z posledných kúskov v ktorý sa Cage vyskytol je tento najmenej škodný, avšak stále nie je dôvod sa o Outcast zaujímať. V podstate je to skrz naskrz jemne podpriemerný historický film, ktorý nemá takmer žiadnu story a Hayden Christensen (aj keď toho vidím znova vo filme celkom rád) tu len chodí z jednej lokality do druhej, prehodí pár viet s čínskym komparzom a v závere príde na rad aj jedna obyčajná akčná scéna. Niektoré obrazy sú síce fajn, nakoľko je Outcast dostatočne výpravný a neustále mení prostredie v ktorom sa odohráva, no nenájde sa tu nič čo by len trochu prekvapilo. Nemá to takmer žiadne tempo, jednoducho nič. Čínska produkcia ponúka oveľa lepšie historické filmy a bez trapošiaceho sa Cagea, na ktorého takmer až parodické ksichtenie sa v Outcast budem spomínať ešte dlho. CELKOVO: 1,5* (3/10)(26.2.2015)