Temný bojovník

Temný bojovník

Akční / Dobrodružný / Historický

USA / Čína / Kanada, 2014, 99 min

• MartinezZ

Tohle je tragický, fugazi má pravdu. Jestli mají Číňani tohle zapotřebí. Jde v podstatě o strašné béčko, podobné těm rumunských, ve kterých účinkují Lundgren nebo JCVD, tady je to holt ale zasazeno do Číny, vypadá to o něco líp, ale smyslu to moc nepobralo. Film by byl ještě tak do poloviny, možná dvu třetin tak na **, ale pak se na scénu vrací Cage a celé to béčko, včetně poslední třetiny stopáže, sráží do sraček. Dokonce i ten začátek je vlastně jen adaptace toho samého začátku ze Season of the Witch a i tahle fantasy konina je lepší než Cageův čínský psanec. A ještě tu celá Čína i mezi sebou mluví americkou angličtinou, najs.(28.12.2014)

• Lacike

Je to nudny film s obcasnymi zableskami trapnosti. To sa tyka hlavne scen so zaporakom, ktory prehrava ako o zivot. Neprijemne pôsobi aj lámavá anglictina azijskych hercov, ktora im ubrala na uveritelnosti hereckych vykonov. Nic Cage si po niekolkych filmoch, kde podal civilny az kvalitny vykon znova strihol prehravajuceho magora so sialenym ucesom. Akcia je sterilna. Je sice prehladna ale bez krvi. Absencia krvi zamrzi aj u akcnych filmoch. Historicke rubacky, ktore by mali byt brutalne su bez krvi uplne na hovno. No a zapletka o boji o tron medzi dobrym a zlym princom je tiez podana prilis fadne a nezaujimavo. Vela som od filmu necakal ale aj tak som dostal este menej. Nie je to ani tak zle, aby ste sa na tom bavili. Vysledok je strata casu. 3/10.(28.12.2014)

Takový tradiční čínský historický film. Král umře, předá moc jednomu synovi a druhý ji chce pro sebe a tak se snaží svého bratříčka zabít. A chrání ho neznámý cizinec, který je čistě náhodou v Číně. Příběhem tedy tento film úplně neoslní, ale i tak se na to dalo dívat. Celý film táhne Hayden Christensen, u kterého jsem opravdu rád, že se vrátil k hraní. Byl jsem zvědav i na Nica Cage, ale tomu ta role tady vůbec nesedla a bylo tak dobré, že v tomto filmu moc prostoru nedostal.(17.3.2016)

• kinderman

Je to spíš za jedna, ale když si vzpomenu, co přinesla spolupráce čínských soudruhů s Keanu Reevesem, přimhouřím nad tímhle zbloudilým křižáčkem se závislostí na opiu oko. Zásadní akční scény byly pokryty z různých úhlů, načež z nich střihač vyrobil chaotické peklo, silná dvojka by to byla jen v případě, kdyby byl Cage jednooký od začátku a flashback ukázal, že mu to oko vystřelil samotný Christensen coby děcko při lučištnickém výcviku.(5.2.2015)

• SaNcHeZ_cz

Tak tady se zase píše historie. Ze dvou třetin mizerné avšak do určité míry snesitelné klišé a běžností naplněné fantasy z dalekého východu se rozpadne na padrť v momentě, kdy se do příběhu navrátí po hodině Nicolas Cage coby Británií řízlý, náboženstvím kovaný a vojáky zjizvený Bílý duch, neboli konečně v roli, která překoná svoji špatností i legendární Rituál. Ne že by ostatní podávali výkony lepší, nicméně v zemi slepých je i jednooký králem (to jsem si holt nemohl odpustit). [30%](26.2.2015)