Jack Brooks: Zrůdobijec

Joshua Allen

Ryan Shore

Kostýmy:

Sarah Armstrong

(9,2,2010 DVDRip) prva tretina nuda, druha tretina vcelku zaujimava a vtipna vdaka R.englundovi (ten je skvely v akejklvek srackovej céčkárne) a tretia tretina celkom pozeratelna goreshow avsak cakal som viac druhov monstier nie len x-tuuu variaciu zombie...PS: inspiraciu z SLITHERa nejde upriet... raz pozriet v poho... 60%(9.2.2010)

Tak tenhle film mě mile potěšil. Já jsem se na něj těšil už od dob vzniku, ale bohužel jsem ho viděl až ted. Takže moje natěšenost samozřejmě klesla, ale když jsem film dokoukal tak jsem byl spokojený. Sice je škoda že film nemá pokračování nebo aspoň není delší, protože konec je až násilně ukončen a to na co se divák celou dobu těší má hodně rychlej konec. Začátek mě celkem vyděsil protože úvodní monstrum vypadalo jak z Xeny. Naštěstí se to po čase zlepšilo a monstra vypadaly opravdu jak monstra. Herci byly parádní a Englund byl strašnej slizou. Já nemám moc co filmu vytýkat mě sednul dobře.(30.12.2012)

První dvě třetiny jsou uspávací, nekonečně nudné, nevtipné, nestrašidelné, na odpad. A nezachrání to ani scénka s přepadením rodiny, ani vykopání bedny na zahradě. Jakmile se ale promění Robert Freddy Englund, film se konečně rozběhne. Chapadla se řítí kosmickou rychlostí za svými oběťmi, zrůd přibývá a Jack najednou zjišťuje, že možná i prohraje... Oceňuji poctivé mechanické efekty, zřejmě pocta 80. létům - a díky za ni. Být vše v pixelech, pak bych dal asi odpad.(28.9.2016)

Snaha o vytvoření nového kultu je bohužel až příliš okatá a ač samotný Trevor Matthews má ty správné aspekty a proporce, nového Ashe se nedočkáme. Jackovým největším problémem je právě nedstačující chlapáctví/Asháctví, které naštěstí zachraňují alespoň jeho krkolomné výstupy, zábavné výbuchy vzteku u psychiatra a občasné hlášky. To takový blijící a hnijící Robert Englund ho s přehledem strčí do kapsy a hlavně díky němu se mi první polovina filmu líbila víc. Gore efektů je poskrovnu, což by nebylo ani tak na škodu, ale jakmile dojde na nějakou tu akci, veškeré předchozí kouzlo je v tu ránu pryč. A neuhrají to ani povedené masky. Zábava by to byla, ale za pár dní si už na nějkého Jacka Brookse a jeho istalatérské nářadíčko nevzpomeneme. Škoda, škoda.(7.10.2008)

He used to be a plumber... Hovno nuda, zábavná krávovina! Englund diktuje jako výstřední profesor chemie, který se shodou okolností promění ve špekatýho chapadláka. Do cesty se mu ale postaví věčně nasraný instalatér Jack Brooks. Děj postupuje hezky pozvolna, dozvíme se vymakanou (...) minulost a budoucnost našeho hlavního hrdiny a potkáme pár dalších prdelních charakterů (senilní prodavač Howard, školní hovnopsychiatr, oukej debílek...), plus pár dalších příšer, až to celý vykumuluje do finální vybíječky. Jasně, není to nic velkolepýho a docela dobře si to dokážu představit zhuštěný do jedný epizody "Masters of Horror", ale podle mě určitě kvalitní oddychovka. Takový mix Evil Dead, Slither, Buffy a dalšího. Efekty... hustý:) Takže moje supervysoký hodnocení neberte s rezervou. Beware the BLACK HEART! (screeny)(14.12.2008)

• - Natáčení probíhalo v kanadské provincii Ontario. (Terva)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Rozhlasová stanice, kterou Jack (Trevor Matthews) vždy poslouchá, je 88,7, což je hlavní alternativní rocková stanice ve Windsorfu v oblasti Michigan. John Ainslee a producent Patrick White jsou rodáci z Windsoru. (Terva)