Jack Brooks: Zrůdobijec

Ryan Shore

Kostýmy:

Sarah Armstrong
  • Radka_86

Strašná krávotina... Začátek příšerně nudný, hlavní hrdina nesympatický jouda a celý film provází všudypřítomná imbecilita všech postav. Fakt mi to moc vtipné nepřišlo. Ty dvě hvězdy uděluju za docela vtipně udělané příšerky a Englunda zase v trošku jiném světle a podání než jsem byla zvyklá, už jsem ho viděla dělat všechno možné, ale blít ještě vážně ne :)(13.5.2012)

Od veci začiatok bol ako z Xeny, kde nejaký gumený žaluď v džungli natrhával rite domorodcom. Potom ukázali hlavného hrdinu, inštalatéra s neovládateľnými záchvatmi zlosti, ktorému v detstve zabilo nejaké monštrum rodičov. Najprv som myslel že to bude štandardná kravina o ničom, ale keď profesor Robert Englund zožral démonický hnus a začal nekontrolovateľne žrať, začalo to byť zaujímavé. Pravda, podivné bolo že aj keď Englund dostáva dosť priestoru na vyvádzanie, zhusta vyšiluje, grcia na tabuľu a tak vôbec, neprišiel mi až tak moc zábavný a to ma vydesilo. Nakoniec sa úspešne vyžerie do takého štádia až sa premení na... nie Stevena Seagala ale grotesknú chápadlovú obludu v pôvabnom bábkovo animatronickom stvárnení. Tu sa musím pristaviť pri fakte, že efekty v tomto filme sa zarputilo vyhýbajú digitálu a radšej to robia poctivo ručne. Za to majú u mňa jednu hviezdu priamo z Leninovej baranice. Morbídny humor, občas pekné gore chuťovky a wrestling s nakazenými jedincami na školských chodbách je tiež plus. "Ako ste vykopali ten hrob len s jednou rukou? Dalo to fušku!" Jedna z tých lepších hovadín.(5.1.2016)

• Terva

CITÁT - Jako dítě jsem byl klidný....... Tak nějak po půl hodině jsem zjistil, že se nudím a příběh mě nebaví. Tak jsem si udělal kafe (naštěstí voda teče) a při pohledu na Roberta Englunda, jsem si uvědomil, že zlatá éra Freddyho, už je dávno pryč. CITÁT - Je mi zle........ Triky slabé, humusácké scény jsou na zvracení a dějová stránka je strašně jednoduchá.(7.12.2014)

Tak tenhle film mě mile potěšil. Já jsem se na něj těšil už od dob vzniku, ale bohužel jsem ho viděl až ted. Takže moje natěšenost samozřejmě klesla, ale když jsem film dokoukal tak jsem byl spokojený. Sice je škoda že film nemá pokračování nebo aspoň není delší, protože konec je až násilně ukončen a to na co se divák celou dobu těší má hodně rychlej konec. Začátek mě celkem vyděsil protože úvodní monstrum vypadalo jak z Xeny. Naštěstí se to po čase zlepšilo a monstra vypadaly opravdu jak monstra. Herci byly parádní a Englund byl strašnej slizou. Já nemám moc co filmu vytýkat mě sednul dobře.(30.12.2012)

První dvě třetiny jsou uspávací, nekonečně nudné, nevtipné, nestrašidelné, na odpad. A nezachrání to ani scénka s přepadením rodiny, ani vykopání bedny na zahradě. Jakmile se ale promění Robert Freddy Englund, film se konečně rozběhne. Chapadla se řítí kosmickou rychlostí za svými oběťmi, zrůd přibývá a Jack najednou zjišťuje, že možná i prohraje... Oceňuji poctivé mechanické efekty, zřejmě pocta 80. létům - a díky za ni. Být vše v pixelech, pak bych dal asi odpad.(28.9.2016)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V závěrečných titulcích tvůrci ujišťují, že během natáčení nebylo zabito žádné zvíře ani žádné monstrum. (Terva)

• - Film měl premiéru 9. října 2007 na filmovém festivalu v Sitges ve Španělsku, odkud si režisér Jon Knautz odnesl cenu poroty Carnet Jove. (Terva)