Jack Brooks: Zrůdobijec

• Kanada

Jack Brooks: tueur de monstres

Horor / Akční / Komedie

Kanada, 2007, 85 min

Celkem příjemná oddechovka, která sice akce tolik nepobrala, ale má jedno veliké eso v rukávu - Roberta Englunda, který opět exceluje ve velkém ( skvělá fáze proměny ). Závěrečná 20 ti minutka je super a celkově se na tuhle blbůstku koukat dá. Chybí mi více gore, ale zjevně je film dělaný i pro ,,širší spektrum" fans . Každopádně je to klasická jednohubka, o které za hodinu nevíte a ke které se asi ve své filmotéce jen tak nevrátíte. 2,5 *(17.12.2017)

• DJ Rocco iNc

Prišlo mi to tak, ako keby sa tvorcovia inšpirovali tvorbou hororov z 80-tych rokov, no bohužiaľ, nebol to ani John Carpenter a ani Stan Winston. Dej je nudný, čakal som, kedy sa trápne dialógy skončia, avšak námet je veľmi zaujímavý, no to prevedenie je už iná vec. Robert Englund bol zrejme stále v tom, že spôsobuje naďalej nočné mory. A hlavný hrdina? No comment. Zaobišlo by sa to aj bez neho. Dve hviezdičky za námet a masky.(12.7.2016)

Snaha o vytvoření nového kultu je bohužel až příliš okatá a ač samotný Trevor Matthews má ty správné aspekty a proporce, nového Ashe se nedočkáme. Jackovým největším problémem je právě nedstačující chlapáctví/Asháctví, které naštěstí zachraňují alespoň jeho krkolomné výstupy, zábavné výbuchy vzteku u psychiatra a občasné hlášky. To takový blijící a hnijící Robert Englund ho s přehledem strčí do kapsy a hlavně díky němu se mi první polovina filmu líbila víc. Gore efektů je poskrovnu, což by nebylo ani tak na škodu, ale jakmile dojde na nějakou tu akci, veškeré předchozí kouzlo je v tu ránu pryč. A neuhrají to ani povedené masky. Zábava by to byla, ale za pár dní si už na nějkého Jacka Brookse a jeho istalatérské nářadíčko nevzpomeneme. Škoda, škoda.(7.10.2008)

• killerbean

Čakal som slizkú a krvavú jazdu s kopou nechutných a tupých vtipov, avšak bol som dosť sklamaný. Vývoj Jacka Brooksa bol z úvodu zaujímavý, ale časom omrzel. U filmov tohto typu by stačilo 15-20 min. "intro" nasledované vtipno-krvavou akciou. V tomto prípade však "intro" trvalo viac ako hodinu a aj napriek skvelému Robertovi Englundovi bolo neuveriteľne nudné. Keď sa film konečne dostal k tomu na čo som celý čas čakal, bol som tak strašne znudený, že údernosť a zábavnosť logicky klesla skoro na minimum. Každopádne je to obrovská škoda. Z Jacka Brooksa sa mohla stať ďalšia kultová postavička. 35%(23.10.2009)

He used to be a plumber... Hovno nuda, zábavná krávovina! Englund diktuje jako výstřední profesor chemie, který se shodou okolností promění ve špekatýho chapadláka. Do cesty se mu ale postaví věčně nasraný instalatér Jack Brooks. Děj postupuje hezky pozvolna, dozvíme se vymakanou (...) minulost a budoucnost našeho hlavního hrdiny a potkáme pár dalších prdelních charakterů (senilní prodavač Howard, školní hovnopsychiatr, oukej debílek...), plus pár dalších příšer, až to celý vykumuluje do finální vybíječky. Jasně, není to nic velkolepýho a docela dobře si to dokážu představit zhuštěný do jedný epizody "Masters of Horror", ale podle mě určitě kvalitní oddychovka. Takový mix Evil Dead, Slither, Buffy a dalšího. Efekty... hustý:) Takže moje supervysoký hodnocení neberte s rezervou. Beware the BLACK HEART! (screeny)(14.12.2008)

• - Vo filme nebola použitá počítačová animácia ani raz. (beso74)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Záverečné monštrum, ktoré sa volá Prof Monster, muselo riadiť 6 až 8 ľudí naraz. (beso74)