Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hygienik
  **

  Islandský film, pochmúrny, plný trápiacch sa ľudí, s ktorých každý ma nejaký životný problém, ktorý mu už už prerastá cez hlavu. Napriek tomu, robí každý, čo vie. Divákovi hrozí, že zaspí, ale ak máte radi "každodenné ľudské drámy" správne seversky drsné, kde sa toho veľa neudeje, ale nevypovedané emócie vrú v srdciach hlavných hrdinov, nech sa páči.(2.4.2008)

 • Terva
  ***

  60%(23.6.2013)

 • Marigold
  ***

  Děti stíhá stejná choroba jako mnoho dalších podobně vystavěných filmů – snaha najít ve volně rozvětveném ději silný moment katarze, který vše zvrátí. A k velké škodě Bragasonova snímku jeho snaha směřuje k pozitivnímu završení. Co může na papíře vypadat duchaplně, však ve filmu vyzní nepravděpodobně a až komicky nevěrohodně. Tam, kde by jednoznačně Dětem prospěla otevřenost, stojí upracovaná a stěží uvěřitelná pointa, která zcela zbytečně podkopává pilíř filmu – postavy. Pokud se ty dosud jevily jako příjemně ambivalentní a neschematické, vyvrcholení z nich necitlivě činí pasivní pěšáky ve vykalkulované scenáristické hře. Z dospělých se stanou nesvéprávné děti, a to v nejméně vhodnou chvíli.(24.7.2010)

 • lenuse
  ****

  I pět bych dala, nebýt toho konce.(28.5.2010)

 • bassator
  *****

  42nd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2007 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled - 90%(13.1.2009)

 • - Režisér Ragnar Bragason na snímku spolupracoval s herci divadelního spolku Vesturport. Ti při natáčení neměli k dispozici klasický scénář a dialogy tvořili přímo před filmovou kamerou. (Zdroj: Dny Severu)