Tělo je hříšné

Sadie Thompson

USA, 1928, 97 min

Raoul Walsh

William Somerset Maugham (divadelní hra), Raoul Walsh, John Colton (divadelní hra)

Raoul Walsh

Téměř až do poloviny filmu lze jen těžko vyčíst z děje proč že zrovna tento snímek je tak vysoce hodnocený, pravý důvod proč tak je, je zřejmý až po shlédnutí druhé poloviny. A když řeknu jen že je to opravdu silné kafe tak vůbec nepřeháním. Trošku škoda že se film nedochoval celý, obzvlášť když chybí posledních pět minut, které jsou nahrazeny fotografiemi. Gloria Swanson jako symbol krásy, L.Barrymore zase jako satan v bílém. Film který rozhodně stojí za shlédnutí. 90%.(11.12.2010)

Z příběhu Sadie Thompsonové na Pago-Pagu se dochovalo dost na to, aby mi bylo jasné, že pro cílenou rekontrukci částečně ztraceného filmu, jsou nutné minimálně dvě oscarové nominace, jinak po tom žel neštěkne ani ten nejposlednější archiv světa.(18.2.2010)

Zajímavý příběh o konfliktu ortodoxně věřícího muže s mladinkou slečnou, jež zastává modernější hodnoty. Výkony skvělé - Lionel Barrymore mi nikdy nebyl víc nesympatický, Gloria i bez textů dokázala všechno vyjádřit pěkným obličejem. Ale celkově už je to dnes trochu zvětralé a neaktuální.(12.7.2012)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Herečka HR - Gloria Swanson, Kamera(7.4.2004)