Co je platno kárat, co je platno kázat (TV film)

• Československo

Co je platno kázat

Československo, 1977, 70 min

Dva výborné příběhy v jednom filmu. Ten o naivním právníkovi má jiskru především díky Steinmasslové a šarm díky Drbohlavovi. A ten druhý o potrhlém panu profesorovi je naprosto fascinující díky skvostnému Šimánkovi. Scénu s objevem ceratophylus kanděré jsem si musela pustit rovnou několikrát.(21.7.2018)

Touhle povídkou se Eduard Bass evidentně inspiroval vlastními zkušenostmi, když byl tím na zemi pevně stojícím literátem a popsal trampoty svého kamaráda, kterému láska zaslepila oči a rozum. Zamilovaný mladík nevnímá realitu a rozhodne se pozvednout lehkomyslnou tanečnici a šlapku výchovou a vzděláváním. Televizní zpracování je k jeho úsilí ještě celkem shovívavé, pohříchu ale hodně zdlouhavé, protože by mu slušela tak o třetinu kratší stopáž. Nejzajímavější je asi účast mladičké Mileny Steinmasslové, která své hrdince propůjčila temperament a jiskru. Celkový dojem: 55 %.(2.11.2013)

• sator

Mimo mě...(31.3.2014)

Příběh mladého vojáčka, který se bezhlavě zamiluje do lehké děvy. Když však musí narukovat, slíbí, že se pro ni vrátí. 50%(5.10.2016)

• Pitryx

Nic moc. Je to skoro inscenace, takže nelze více očekávat. Budiž dáno dvacet, ačkoliv myslím, že ani sám nevím za co. Snad za to, že jsem to poslouchal až do konce.(11.7.2019)