Devil May Cry (TV seriál)

• japonský

デビル メイ クライ

Devil May Cry

Animovaný / Akční / Fantasy / Horor

Japonsko, 2007, 12x24 min

Seznamte se s Dantem...Lovec démonů a žen. Věčně švorc, línej i dýchat a slovo pořádek by nenašel ani ve slovníku. Na druhou stranu umí trousit hlášky jako nikdo, sní víc pizzy než zbytek lidstva dohromady (proto je furt švorc) a jako bonus umí nakopat zadek jakékoli stvůře z pekla aniž by si poškodil účes. A to se tvůrci seriálu ještě opravdu mírnili protože Dante ve hře je ještě 10x více hláškující a šílenější. I tak se jedná o seriál, který jsem hltal a všechny díly jsem viděl několikrát. Tuny nestvůr padaj jako zralé hrušky, skvělé postavy, opravdu parádní dvě kočky co se s Dantem často hádají a ta malá holka no to byl bonus. Každý díl se zmasakruje jeden BOSS a seriál vedle vedlejších příběhů jede i pevnou linii až k finále, které se mi moc líbilo. Jak by řekl sám Dante tohle je : JACKPOT !!!(6.9.2014)

Některé díly byly dobré a některé dost slabé. Velice vtipné byli scénky Dante - malá holka (teď si nevybavuju jméno). Navíc dobrý přídavek pro fandy hry. Avšak démonů a akce by tam mohlo být víc. Přeci jen, hra je taková rubačka, démon je tam na každém rohu. Možná by to taky chtělo nějaký hlubší příběh, připadá mi to, že se autoři báli více rozjet v obavách co bude v dalším dílu hry. Pokud někdy natočí pokračování tak doufám že se tam objeví i Nero, jeho "cool" démonická ruka nemá chybu.(31.1.2009)

Styl tohoto anime jsem si hned oblíbil.Je tu červená a černá barva.To je v anime pro mé oči úplný orgasmus!Dále:Dante tady sází dost povedené a někdy vtipné hlášky.Třeba když řekl"Od ted to bude ta část od 18-ti let" tak jsem se zasmál,ale zároven jsem z toho byl u vytržení.Démoni tu jsou hodně povedení a Danteho pistole jsou snad ještě lepší než jeho meč a to obvykle v anime fandím mečům.Jenže tady je ten meč moc takový mohutný a to nemusím.Já radši ty samurajské.Jinak mi Danteho pistole připomínali trošku ty Alucardovi z Hellsing.Tento seriál navíc obsahoval alespon zmínku o kytarách,což mi udělalo radost:) Na to že je to podle videohry,tak to má na mě až moc dobrou atmosféru.Takže za mě pět hvězdiček!(21.8.2013)

‘Devil May Cry‘ je moje prvé stretnutie sa s japonskou anime seriálovou produkciou a musím povedať, že veľmi milo prekvapujúce. Samozrejme som naschvál zvolil mne blízke žánrové zaradenie a v ani jednej epizóde ma nesklamalo. Príbehy sú rýchle, aj keď často bez nejakého hlbšieho deja, či postavového zahĺbenia, možno práve preto mne prístupnejšie. To, čím mi prišiel tento anime seriál sympatický, bola tá správna coolovosť a uštipačné, správne trefené hlášky, kvalitný výber hudby a veľmi podarení záporáci. 85%.(18.12.2008)

V celku nemôžem hodnotiť negatívne. Nechýba tu starý danteho humor, kopec démonov a známe postavy. Avšak súboje už nie sú takou symfónia ako keď hráte hru, ide tu v prevažnej miere len o fádne oháňanie sa mečom alebo streľba s pištole, žiadne fatálne striedanie štýlov útoku spojené s akrobatickými kúskami, na ktoré som zvyknutý. Po tejto stránke naozaj zaostáva za hernou predlohou a komiksom. Taktiež mi chýba aj hlavná dejová línia a nadväznosť jednotlivých epizód. ale ak neberiem do úvahy celú sériu, no len jednotlivé epizódy, zostane mi mierne nadpriemerná zábava s démonmi a akciou spojenou s ich likvidáciou.(24.1.2011)

• - Seriál byl inspirován stejnojmennou kultovní videohrou od společnosti Capcom. (AngelusCZ)