Krev: Poslední upír

• Hongkong Blood: The Last Vampire (více)
Trailer

Upírka Saya je členkou tajné vládní organizace, která se zabývá lovem démonů. Ke svému lovu používá pekelně nabroušenou katanu. Děj se odehrává v půlce války ve Vietnamu na americké základně v Tokiu. Saya musí v místní vojenské škole vypátrat démony a zničit je. Produkce se ujal Bill Kong, který je podepsán pod hity jako Tygr a drak nebo Hrdina. (sheen)

Trailer

JFL

Film sice je stupidní, ale to pouze pokud ho budeme posuzovat dle měřítek západní kinematografie. Z opačného, tedy dálnovýchodního pohledu lze říci, že Francouz Chris Nahon konečně natočil ekvivalent hongkongského filmu. Také je třeba si uvědomit, že toto nemá být realistický film s bojovým uměním, ale fantaskní komiksový příběh s hyperestetizovaně nadsazenou choreografií (Corey Yuen opět přichází s "žensky" extravagantním konceptem ala "DOA" a "Smrtící andílci"). Navíc, když se odhlédne od několika ohyzdně laciných CGI záběrů působících dojmem starých videoher, pak nelze upřít bravurní práci kamaramana. Nejen, že některé scény přímo kopírují původní anime (úvod v metru), ale i vizuál je naprosto totožný - rapidmontáže záběrů z extrémních úhlů, měkké světlo, pohyby kamery a vytváření dojmu dynamiky elypsami v akčních scénách (souboje nejsou přehledné, klíčový je estetický dojem ze scény a ne bojová choreografie coby přehlídka dovedností). Z hlediska stylu, rytmu a elyptičnosti je "Blood" výtečný "komiksový" film. ()

Skejpr

Blood: The Last Vampire vychází ze stejnojmenného 50 minutového anime z roku 2000. Potud dobrý... Zbytek je průser nejtěžšího kalibru. Původní akční zápletka je z 50 minut zredukována na 25, přičemž skutečně věrně se drží jen v prvních pěti minutách. To je také jediný moment, kdy je film dobrý (pak ještě souboj v lese, ale ten už nemá s původním filmem co dělat). Dobře navíc není ani to, že poměrně střídmou "lokální" zápletku tvůrci totálně zglobalizovali, díky čemuž působí nechtěně směšně a samozřejmě strašně nelogicky. Podstatné každopádně je, že anime bylo jen krátké podhoubí pro seriál, který má monstrózních 50 dílů, zatímco Chris Nahon odvypráví celou mytologii ve zbylé hodině. Nemám páru, zda má děj vůbec nějaké styčné body se seriálem (který jsem zatím neviděl), i kdyby tam ale něco společného bylo, z těch 50 dílů mělo šanci dostat se do filmu jen naprosté minimum. To, co se ve filmu děje, je především strašný guláš, v němž se zbytečně objevuje a umírá hrozná spousta postav, nešetří se efekty, na kterých se zjevně strašně šetřilo, takže jsou daleko za úrovní prvního Underworldu a divák má velice často pocit, že sleduje intro z videohry pro Playstation 2. Počínaje absolutně šílenou "honičkou" s kamionem v horách a pádem do bůhvíkolika kilometrové propasti pak přichází na řadu finále, které doslova škytne, prdne a omdlí, přičemž ještě stihne dokonale (d)efektním způsobem vykrást Ramba a Hvězdný války a tradá...Jde se domů zvracet do mísy :( Blood: The Last Vampire je bohužel jasným důkazem toho, že japonskou kulturu pochopí zhollywoodizovaní tvůrci jen stěží a jediní lidé široko daleko, kteří si mohou s klidným svědomím dovolit fušovat do anime a mangy, jsou sourozenci Wachovští. Zato Chrise Nahona by někdo měl od filmu definitivně odstavit... Jedna hvězdička za dva světlé momenty a překvapivě solidní výkony některých herců. Každopádně ale ruce pryč! PS: Psema má naprostou pravdu. Nebýt krátké rauchpauzy, u filmu bych opravdu zkolaboval... ()

Zíza

Na začátku jsem tomu ještě dávala naději - jo, bude to fajn, alespoň průměrné. Houby s octem. Začalo to nudit. Hodně. Hlavní hdrinka, její americká kamarádka, všechny postavy byly ploché s hloupými dialogy. Nejlepší dialogy byly v Japonštině (asi hlavně proto že jsem jim rozumněla jen na půl...). Navíc v polovině filmu už jsem to nevydržela a posouvala děj. Někdy i o deset minut. Světe div se, o nic jsem nepřišla. Grafika jak z nějaké hry za 99,- v Levných knihách. Hezkej film... Pokud se budete přesto dívat, koukejte na to s českým dabingem - standard. ()

Cervenak

Ojoj. Blade v dievčenskom vydaní a stredoškolskej uniforme zachraňuje riedkovlasý klon Kristen Stewart vo filme, ktorý sa snaží tváriť drsne a štýlovo, ale v skutočnosti je to bulšit ešte pod úrovňou Dragonballu a Street Fightera. Keď napíšem, že scenár je dementný, dialógy katastrofálne, herecké výkony smiešne, digitálne triky treťotriedne a masky ešte horšie, ešte stále budem k tomuto veľdielu zhovievavý. Celé je to sympaticky brutálne a hlavná hrdinka naporcuje viac mäsa ako Uma v prvom Kill Billovi, ale čo z toho, keď bitky sú okrem solídnej flashbackovej sekanice v lese len mizerne zostrihaný bordel? Záchvaty smiechu pri šušľavej angličtine hlavnej záporáčky počas záverečného "záporáckeho vykecávania sa" to už len zaklincujú. Ten film je taký stupídny a miestami tak silne wtf ("muži v čiernom"), že som na pochybách, či to naozaj bolo myslené tak vážne, ako sa to tvári. ()

J*A*S*M

Upírský žánr poslední dobou dostává jeden políček za druhým. Nejdříve totálně degradující Twilight, potom Seagalova troufalá zoufalost Against the Dark a teď tahle digitální nuda, která ve svých klíčových momentech ani nevypadá jako film. Diváci, kteří špatně snášejí takové scény, kdy hrdinové spadnou s náklaďákem do 100metrové strže, oklepou se a jdou dál, jsou tady opravdu na špatné adrese. Školačka Saya to sice kosí s výkonností asi dvou Chucků Norrisů, ale bezpohlavní Nahonova režie dělá z teoreticky zábavného masakru nudnou frašku, u níž máte po 30 minutách pocit, že ji sledujete dvě hodině. Jeden z těch filmů, kterým sice nemůžu napařit odpad, ale současně lituji, že jsem s nimi ztrácel čas. ()