Krev: Poslední upír

• Francie

Upírske denníky

Akční / Thriller / Horor

Hong Kong / Japonsko / Francie, 2009, 91 min

Tak tato akční upířina opravdu nabízí „velmi zajímavou“ podívanou. Viděl jsem jí dříve než animák, takže jsem neměl s čím srovnávat a to bylo asi dobře. Osobně nemám moc rád asijské filmy, kdy lítají bojovníci po stromech a barácích připevnění na špagátech. Nejhorší na tomhle filmu není ani tak scénář či výkon hlavní hrdinky, ale spíše vizuální (digitální) efekty, kdy cákance krve a rozprsknuté hlavy/údy vypadají moc uměle. Tedy lépe řečeno úplně na ho…!Jinak jsem byl docela spokojený, protože od podobných lehce podprůměrných/průměrných filmů ani moc nečekám.5/10(5.6.2011)

• Chen

Příběh vcelku zmatený, skáče se tu z místa (a času) na místo (a jiného času), krev je tu digitální, až hanba, některé souboje jsou neuvěřitelně nepřehledné (o to více zabolí, že souboj v lese je natočen pěkně a člověk si říká, proč nezvolili podobou choreografii i pro zbytek akčních scén), dialogy jsou plytké, že z toho uši bolí. Jednou podívat a tím to hasne.(20.11.2009)

• Psema

Imbecilní scénář, úsměvní druholigoví herci, katastrofální střih, triky na úrovni her pro druhý Playstation a režisér, starající se víc o vizuál a vykrádačky (Od Bladea přes 300 až po Wanted snadno a rychle!) než o "příběh" a vyprávění. Spojte si to dohromady a dostanete devadesátiminutový klystýr, který je spolu s novým Street Fighterem jasný kandidát na akční ZLO ROKU. Fanouškům předlohy hrozí při sledování psychický kolaps.(13.9.2009)

• demented

Animovaná predloha ma príliš nenadchla a žiadny zázrak sa nekoná ani pri jej hranej verzií. Snaha zavďačiť sa americkému publiku, resp. jeho mladšej časti vyústila do zverstiev typu hektolitrov digitálnej krvi, ktorá by určite tiekla aj vtedy, keby sa hlavná hrdinka porezala o papier. O horore samozrejme nemôže byť ani reč. Štylizácia je síce pekná, ale temna atmosféra príznačná pre animák to vzdala hneď na začiatku. Je síce pekné, že action director je Corey Yuen, ale čo z toho, keď všetky súboje sú (miestami) neprehľadne a epilepticky zostrihané a cca každých päť sekúnd prerušené spomaľovačkou (toto za primeranú dávku rozhodne nepovažujem). Jediným súbojom, ktorý ako tak stojí za to, je scénka Sayin otec vs. ninjovia v pomyselnom flashbackovskom Sayinom "origine" ;) Samotný dej...no, škoda reči :) Pokiaľ nebudete nechápavo krútiť hlavou, že či si z vás tvorcovia náhodou nerobia srandu, tak vám minimálne na tvári vylúdi pobavený úsmev.(15.9.2009)

• 3 AM Code

Prvnich cca 25 minut zkracena hrana verze puvodniho animovaneho Blood : TLV Nasledne se kona prachsprosty slasher namixovany s dejem B-ckoveho akcnaku. Akcni sekvence maji trochu osobity komixovy/klipovy styl a sou docela dobre, jinak je to ale bida s nouzi. Zbytek filmu je proste spatne (hodne spatne) zahrana nuda bez atmosfery s par akcnimi sekvencemi. Asi to nestoji ani za podivani.(3.10.2009)