Naruto: Šippúden (TV seriál)

ナルト 疾風伝

Naruto Shippuuden

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2007–2017, 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži, Kazuja Nakai, Ken Narita, Kendži Jamauči, Kendžiró Cuda, Ken'iči Suzumura, Kotono Micuiši, Kózó Dózaka, Maaja Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Šin'ičiró Miki, Susumu Čiba, Takako Fudži, Teššó Genda, Tomojuki Dan, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Mucumi Tamura, Akiko Jadžima, Daisuke Hirakawa, Kentaró Itó, Stephanie Sheh, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Ikuja Sawaki, Takaši Irie, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Pete Sepenuk, Daisuke Sakaguči, Kazunari Tanaka, Juka Komacu, Hideaki Tezuka, Hiroaki Hirata, Kazuki Jao, Kazue Ikura, Hideo Išikawa, Tomoaki Maeno, Jumiko Kobajaši, Takeši Kusao, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Kumiko Higa, Jošimasa Hosoja, Ai Kakuma, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Takaja Kuroda, Hiroki Jasumoto, Rjóta Takeuči, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Džunko Midori, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Šindži Kawada, Kóki Mijata, Megumi Tojoguči, Haruhi Nanao, Jošimicu Šimojama, Masaki Aizawa, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Takaja Haši, Emi Šinohara, Kacuhisa Hóki, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Šigeru Ušijama, Miju Irino, Takako Honda, Jukari Tamura, Jurika Hino, Ikuko Tani, Júja Učida, Tomomiči Nišimura, Nobujuki Furuta, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Tošiharu Sakurai, Makoto Cumura, Masaki Terasoma, Kóiči Tóčika, Nobuaki Kanemicu, Jukihiro Misono, Kudžira, Manabu Sakamaki, Mika Kanai, Rie Saitó, Masako Kacuki, Juriko Jamaguči, Rjó Iwasaki, Rjóko Širaiši, Hideo Watanabe, Taeko Kawata, Šó Okumura, Hiroši Ito, Ken'ičiró Macuda, Keidžin Okuda, Kacumi Čó, Šúhei Sakaguči, Hidenori Takahaši, Senda Micuo, Hana Takeda, Jódži Ueda, Fudžiko Takimoto, Masafumi Kimura, Čikara Ósaka, Kentaró Tone, Kengo Kawaniši, Hiroši Iwasaki, Mai Tódó, Kendži Fukuda, Hiroši Cučida, Taiten Kusunoki, Hikaru Mijata, John Eric Bentley, Hisao Egawa, Rikija Kojama

Seiji Morita

Komentáře uživatelů k TV seriálu (219)

Odvážnější (a hezčí) Naruto s vynikajícím soundtrackem, který mě dokázal upoutat k obrazovce na dlouhé hodiny. Pomalu se začínáme dozvídat souvislosti, mnoho postav překvapilo a jednoduše se blížíme se do finále. Čím dál více se nemohu zbavit dojmu, že Kishimoto měl vše dopředu detailně připravené. Škoda jen fillerových dílů, které byly občasně tak moc stupidní, že se mi otvírala kudla v kapse (viz filler s Guren: "domov je tam, kde na tebe lidé myslí"- fajn, brala bych to, kdyby se to neopakovalo v jednom díle snad stokrát). V podstatě se jedná o pozitivně nabité anime, které není určeno jen pro mrňata (i když ho vysílali, tuším, na Jetixu). Naruto mi hodně dal a myslím, že délkou a současně kvalitou se nevyrovná (prozatím) žádnému jinému anime.(30.11.2013)

// Production Companies: Studio Pierrot Co. Ltd. // Je až neuveriteľné ako ma vie tento animovaný seriál dojať. Čo ma však teší ešte viac ako pri normálnom Narutovi, že Shippuden disponuje vyvinutejšími bojmi, silnejšími emóciami a krajším soundtrackom.(29.6.2011)

Každému pozornému diváku dojde, že jde o seriál oslavující odlesňování planety. Těch zmasakrovaných stromů jsem tolik neviděl ani ve videích Greenpeace.(1.7.2007)

Moc se mi to líbí, mnohem více než předchozí Naruto. Postavy jsou víceméně vyspělejší, umí více "cool" technik a tak nějak už znají cestu, po které se mají vydat. Jediné s čím nejsem 100% spokojena, je nová hudba, v předchozím Narutovi přece jen byla o několik řádů lepší. Ale nevadí, budu koukat dál, neb, jak už jsem pravila, tenhle Naruto pomalu vykvétá, aby se mohl stát Hokagem. :-) btw. 91 dílů jsem měla shlédnutých za týden a to ještě jsem musela chodit do školy; to já se jen asi naparuju XoD (Kdosi mě nakazil....) ;-) ~~ 10. 1. 2010 - teď byly dobrý díly, souboje Jirayi a Peina, Sasukeho a Itachiho... Tyhle díly opravdu stojí za to dívat se na Naruta :-) ~~ 6. 4. 2010 po filleru s Utakatou, jehož začátek byl dobrý, ale konec - jak to tak bývá u fillerů - nestál za nic, tu zase začíná manga, kdy se člověk prostě musí těšit. Trénink s žabkama, útok na Konohu, Painova minulost, Danzou hokagem, souboj se Sasukem... prostě teď to bude jen nadupaný... ^^ ~~ 6. 12. 2013 Před nějakou dobou jsem si dala s Narutem pauzu, ale teď jsem se k němu opět vrátila a dala si tak 40 dílů najednou (s tím, že jsem přeskočila fillery). Pořád mě to baví, ale už se těším na konec, navíc jsem si jistá, že brzy přijde (brzy v porovnání s tím, kolik let už má Naruto za sebou).(16.1.2009)

Po 41. dílu nemůžu jinak, než 5*....Naruto Shippuuden je celé dospělejší, má nabušený soundtrack a zatím se jedná o nekompromisní náser.....mé hodnocení se může v průběhu vysílání změnit (pokud přibude dalších přes 100dílů odfláknutých a debilních fillerů, tak už opravdu dávit budu). UPDATE: Nyní už máme venku celkem 114 epizod a i přes fillery nemohu snížit hodnocení (jelikož teď už se na jejich scénářích očividně pracovalo a i animátoři se celkem snažily). A navíc se nám to začíná pěkně rozjíždět, takže GO GO GO!(23.12.2007)

dávka skvělých animačních bojůvek a gargantuovského příběhu. Vivat Hinata! (ale ještě jednou uslyším Gaaru ve flashbacku říkat, že Naruto byl jeho první přítel, budu vraždit)(22.7.2012)

90% - Dílem 56 dospěl nový Naruto k fillerům. Je to sice škoda, že se děj jakoby neposune dál, ale zatím vypadají díly vařené z vody celkem k světu. Do dílu 56 byl děj seriálu naprosto nabušený. Nebýt zdlouhavých vysvětlovacích sekvencí, které by tam někdy být nemusely, tak dám i více procent...(26.4.2008)

Definitivní transformace z pohádkověji laděného prvního Naruta na více dospělejší, napínavější a temnější pokračování. Aneb smrti bolí více, souboje ještě více navyšují divákovo hladovění po dalších epizodách a při monumentální hudbě s působivými chorály mi občas naskakuje husí kůže. Že se z ubulené Sakury stane schopná a umírněnější kunoiči - to bylo moje tajné přání už od prvních epizod, co jsem tuhle fúrii poznal, a proto se mi náramně ulevilo, když se vyplnilo. Přihoďte k tomu ještě zajímavé nové postavy, napínavý děj slibující díky Akacuki náležitě vyvedené zvraty a máte pokračování už tak velmi dobrého seriálu, které nejen že na svého předchůdce více než důstojně navázal, ale v lecčem jej i předčil.(4.2.2011)

Akatsuki neměli chybu.. bohužel jsem neshlídl uplně celý seriál. Někdy možná až budu mít milion času, tak se k tomu vrátim.(29.9.2018)

Jednoznačně lepší než první série. Postavy nám konečně trochu dospěly - světe div se, Naruto už není takový neurvalý fracek, nebo aspoň ne tak hodně..., a postaršení potěší také v případě dříve ubulené Sakury, která nyní drtí kameny svou dívčí pěstičkou navlečenou v rukavičce. Bitky jsou povedené a Akatsuki jsou přiměřeně zajímaví záporáci (i když většinu zatím neznáme). Bohužel se seriál nezbavil moru, který mě neskutečně dráždí a nutí vždy o stupeň snížit hodnocení a to jsou neskutečné opakovačky předchozího děje - kdyby jich nebylo tolik a sloužily k připomenutí motivace postav, budiž. Ale tady jsou opakovány celé dlouhé scény, pořád ty samé a výjimkou tuším není ani opakování toho, co bylo na začátku dílu!!! Také dějová linka se posouvá mnohem pomaleji kvůli nekonečným bojům (vrcholem je Sakura versus Sasori, který trvá neuvěřitelných 7 dílů), ale když už protahovat, tak aspoň kvalitně - souboje jsou povedené. Bohužel se do pozadí dostává linie se Sasukem, čímž se seriál na dlouhou dobu zbavil své nejcharizmatičtější postavy a s ní i ďábelského záporáka Orochimarua. Zato jejich entrée a chvilkový pobyt na obrazovce má styl! Teď zase začínají fillery, takže nadšení bude postupně opadávat, ale za předfillerovou část uděluji silně 4 hvězdičky. Jo a abych nezapomněla, soundtrack je naprosto geniální!(6.7.2008)

Naruto je zpatky a je vyzralejsi, temnejsi a napinavejsi ... a ja netrpelive cekam na kazdy dil... a jakmile je tak mam temer vanoce... zatim hodnotim 46 epizod vsechny jsou proste vyborne. muj komentar se v prubehu dalsich dilu bude urcite menit.(9.2.2008)

Shippûden je dospělejší, akčnější, temnější, dynamičtější a přesto klasicky Narutovský... Postavy dospívají, děj také... Čím hrdinové umí lepší jutsu, tím jsou boje pestřejší, hezčí, zábavnější, napínavější a všechno dohromady... Ano, sem tam ujede animace, ale tak co... Co se týká fillerů na které si většina stěžuje (můžeme se hádat zda jde o jejich názor, či se jen přidávají k davu), tak ty mi nikdy, ale nikdy nevadili... Zrovna v Shippûdenu je daleko lépe třeba zobrazen Trojocasý démon Sanbi, kterému manga věnuje tak maximálně 10 políček... Celkově fillery Naruta obohacují, ať už o nějaké nové příběhy či rozebráním něco z mangy do větší hloubky, či například odhlehčovacími díly.... Shippûden mě baví stejně jako "první" Naruto a podle mangy se máme ještě sakra na co těšit... ^_^(20.4.2009)

1) **** , 2) **** , 3) ****, 4) **** , 5) **** , 6) **** , 7) **** , 8) **** , 9) **** , 10) **** , 11) ** , 12) **** , 13) **** , 14) **** , 15) *** , 16) *** , 17) *** , 18) *** , 19) *** , 20) ** , 21) ***(11.4.2017)

100% Věc, která neni pro každýho)(5.11.2011)

Uplynuly 3 roky a Naruto se vrací v ještě nabušenější formě. Shippuuden je dospělejší, vážnější, technicky i příběhově propracovanější a navíc emocionálně ještě intenzivnější. Původní Naruto zpětně působí jako dokonalý předkrm, který nás seznámil s postavami a jejich vazbami a rozběsnil divákovi chutě na hlavní chod, jímž Shippuuden bezpochyby je..(29.10.2010)

Z Naruta se nám pomalu stává telenovela... Mám nutkání ubrat jednu hvězdičku, ale zatím to raději nechám tak...(10.11.2008)

Tady si musíte zamilovat i záporáka!! Objevili se tu Akatsuki, bez kterých by rozhodně nemohl být Naruto. Více Akatsuki, více zábavy. Nezapomenutelné boje a hlavně nejlepší soundtracky, které z každého boje dělali něco víc. 100%(30.7.2012)

S větším rozpočtem a tedy i o něco lepší animací Naruto pokračuje po několika letech dál. Tentokrát není třeba čekat 30 dílů na rozběhnutí příběhu a pokračuje se v duchu konce 135. dílu Naruta. Bohužel již není takové tempo jaké bylo v původním seriálu. Některé scény jsou zbytečné protahovány a některé přidány. To naštěstí moc neubírá na zábavnosti a díly jako "10 loutek proti 100" jsou dokonalé. Časem však tempo zemřelo. Napočítal jsem, že jeden díl trva 2,5 minuty jejich času a během celé té doby se jen povídalo. Kolem dílu 45 jsem nevydržel a musel přerušit. Každopadné manga stále svěží i po 430 kapitolách.(20.10.2007)

Ve svých silných chvílích je šippuden dokonce lepší než Naruto, ale bohůže se ve spoustě částech hrozně táhne, jelikož tvůrci kvůli výdělku uměle prodlužovali délku série fillery, které jsou naprosto nezajímavé.(21.9.2017)

Tak zatim po 81 epizodach dávám shippudenu zaslouženě plny počet. Akatsuki sou prostě best. K tomu skvěla hudba vic akčnějši děj než u naruta no je to prostě parada hlavně ta japonština . Jen tak dal NARUTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!(26.10.2008)

Ups. Naruto level 2. Nejlepší japonský seriál, hodně velká srdcovka. Výborný příběh, kterému nemůže žádný jiný seriál konkurovat. Tolik bych toho chtěl dokoukat, ale Naruto mi to prostě nedovolí, je lepší než cokoliv. Arigatou!(6.9.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11