Naruto: Šippúden

• Japonsko ナルト 疾風伝 (více)
Japonsko, (2007–2017), 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži (více)

Epizody(500)

Seriál se odehrává dva a půl roku po odchodu Naruta z Konohy. Náš hlavní hrdina zmoudřel a pomalu si začíná získávat přátele. Tým 7 získá náhradního člena za Sasukeho a pokusí se ho dostat ze spárů Orochimara a následně organizace Akatsuki. Podaří se jim Sasukeho zachránit nebo bude dokonce válka ninjů? Bude Sasukemu stačit pomsta nebo bude schopen zajít dále? (Negticek)

Larry12

Běží to už tak dlouho (počítám i původního Naruta) a přitom je to pořád stejně úžasné jako na začátku, v některých věcech i lepší. Úžasné postavy a skvělý příběh podkreslený výborným soundtrackem dělají z tohoto anime jedničku. Palec nahoru. ()

Vocoun

Dlouho jsem otálel s okomentováním tohoto seriálu, protože vlastně ani moc nevím jak. Nejsem žádný fanoušek anime (krom tohohle jsem viděl jen 70 dílů Bleach), nečtu žádnou mangu a celkově nejsem ani fanoušek ninjů a podobných věcí. A přesto jsem dal původnímu narutovi po doporučení přítele šanci a i když jsem k sobě hledali cestu doooost dlouho (snad 30 dílů než mě to fakt chytlo), tak se nakonec podařilo. Nebudu tady komentovat původního Naruta, protože to sem nepatří. Shippuden je o dost dospělejší, temnější a taky překypuje daleko větším počtem technik. Soundtracky jsou sice slabší než předchozí, ale nijak nekazí atmosféru. Naruto je prostě parádní a táhne to víceméně celé sám. Sasukemu jsem na chuť narozdíl od jiných nikdy nepřišel a v té spoustě ostatních ninjů se člověk taky ztrácí. Ale Kakashi, Jiraya, Tsunade a ostatní jsou taky skvělí. Díly se souboji jsou samozřejmě nejlepší, moc nemusím vzpomínkové a samozřejmě nejhorší jsou fillery. Když je ale porovnám třeba s fillery Bleache, tak to je pořád ještě luxusní podívaná. Prostě neuvěřitelně sympatický Naruto, se skvělou hudbou a úžasnými souboji plnými technik. O krok výše než původní Naruto - 5* 85% ()

Lukinator

Pokračování mého nejoblíbenějšího anime na světě. Naruto se vrací do Konohy a i zesílil. Jeho úkolem nebude jen vrátit Sasukeho zpět, ale taky zastavit akatsuki, aby neovladli bijuu. Nakonec to skončí válkou. Až na ty fillery je to super anime na rozdíl od One Piece možna je to nejdelší anime, ale Narutovi nesaha ani po kotníky ()

kelto44

Naruto Shippuden je lepšie pokračovanie jedného z najlepších a najznámejších anime, celkovo tam je oveľa viac postáv a bojov než v pôvodnom Narutovi.. Shippuden je o niečo temnejšie anime ako obyčajný Naruto, no v niektorých dieloch sú aj klasické srandovné scény ako mal aj klasický Naruto.. V Naruto Shippuden sa neustále niečo deje, je tam oveľa viac bojov, je to temnejšie a niektoré scény sú dosť smutné, v bojoch je oveľa viac krve než v pôvodnom Narutovi a taktiež tam spoznáme oveľa, oveľa viac bojových techník, čo v klasickom Narutovi ani zďaleka nie je toľko.. Vidno, že si Kishimoto trošku pohral, taktiež aj odporúčam prečítať mangu, tá už ale skončila a pomaly aj končí toto skvelé anime.. jediné mínus tohto skvelého anime sú fillery, ktoré zaberajú vyše 40% anime, čo je asi 200 dielov.. /95%/ ()

darthvader77

Naruto by klidně mohl se svými přesvědčovacími schopnostmi dělat v marketingu. Co upřít tomuhle anime nelze, že rozjeté bylo parádně, přesně v duchu prvního Naruta. Nejlepší postavy jsou ty, které naneštěstí tolik prostoru nedostaly. Vede jednoznačně Jiraya, jehož story arc je snad jediný, který si svou kvalitu udržel od úplného počátku až do hořkého konce, jenž byl nejlepším momentem tohoto anime. Hatake Kakashi též jasně vládne, bohužel je jeho postava po skončení Pain Arcu působí tak nějak navíc. Hinata tu má jednu opravdu libovou scénu (byť trestuhodně nevyužitou) jen se nechte překvapit ;). A samozřejmě cool raper Killer Bee je naprosto fantastická figurka. Další výbornou věcí na tomhle anime jsou výborní záporáci, tedy aspoň ti, co odolali vábení světlé strany, což pro mne znamená zejména Kisame, Hidan, Kakuzu, Deidara, Sasori a samozřejmě Uchiha Madara se svým dokonalým badassactvím :). A poslední věcí jsou dobré souboje (zejména Jiraya vs Pein, Sasori vs Sakura a Chyou, Tobi vs Konan, Kagové proti Madarovi, Might Guy proti Kisamemu) a třetí perfektní věcí je samozřejmě hudba, která k Narutovi dobře sedí a i když jsem si občas zasteskl po písničkách ze starého Naruto, po delší době mne to přešlo, zejména díky Breakdown. Proč teda jenom 3 hvězdičky? Zejména tedy za obrovské množství flashbacků (znám kámoše, který na základě flasbhacků s Shippudenu pochopil zná perfektně děj celé základní části), fillerů a především dějových linek, které nakonec nikam nevedly, protože všechno tohle natáhlo tuhle mangu za hranici toho, co mělo být dovoleno a udělal z docela kvalitního anime brak, který jede jen kvůli penězům. Takénení vůbec pravda, že postavy dospěly. Naruto je zhruba pořád stejný naivní fracek. Sakura, i když má zpočátku svoje momenty (Sasori!!!), tak pak zajede zpět do starých kolejí zbytečného uřvaného růžového prasete. Sasuke jepořád slizský gay stejně jako v první sérii, i když je nutno říct, že z hlavní trojice je nejlépe napsaný. Problém postav je, že zejména Naruto je hrozné schématický. Prakticky za celou sérii není nucený udělat jediné sporné rozhodnutí. (například nezabije za celou dobu vůbec nikoho, což je u příběhu o ninjích (zabíjácích) celkem problém) Zatímco třeba bratří Elricovi se museli vyrovnat se svým hříchem provedení lidské transmutace, Naruto žádný takovýhle problém neřeší, opakuje pořád tu samou formulku a díky obrovskému množství děr v ději mu to naneštěstí i vychází. Tak se tak stane, že spousta zajímavých záporáků vám najednou otočí o 180° dost se to přejí. Je asi jasné, že manga s názvem Naruto se bude věnovat hlavně Narutovi, ale to by to musle být charakter, který by takovou pozornost dokázal utáhnout. V jednom momentě už jsou pro děj vlastně důležití jen Naruto a Sasuke a zbytek jim dělá křoví, což vzhledem k tomu, že ani jedna postava není kdovíjáká na dobrém zážitku také nepřidá. A pak samozřejmě ten závěr. Nebudeme si nic nalhávat do háje to šlo v momentě, kdy se z psychopatického zabijáka stal národní, který se obětoval pro mír, potom samozřejmě další problém nastal během Painova útoku na Konohu, kdy jsme měli tolik dojemných momentů, které nakonec byli vyhozeny oknem, což je způsobeno tím, že autor jel už v té době na Marihuaně a dal se k nějaké sektě vyznávající lásku a milosrdenství. A to, co přišlo potom, už je jedním slovem nudn bordel, který drž nad vodou jenom Madara. Nakonec se dozvíte, že všichni záporáci jsou vlastně jenom loutkami v plánu pětiokého králičího mutanta, takže podle mne pokud to zabílte po Pain arcu nic tím nezkazíte, protože to je skutečný konec Naruta a na otázky, které by vás zajímaly stejně smysluplné odpovědi nedostanete. Je to škoda, protože třeba takový Brotherhood též měl takovouhle greenpiece agitku, ale dokázal to podát mnohem zábavnější a méné retardovanou formou. () (méně) (více)

Thovt

Naruto nám hezky vyzrál- už se nechová jako polopříčetnej (s prominutím) smrad, děj taky získal šmrnc- Akatsuki působí velice cool; doufám že se Shippuden časem nedostane do křeče jako původní seriál (manga tomu zatím nenasvědčuje), takže se těším na další díly... ()

Gadamf

Totálne sklamanie. Prepáčte, ale nie som až taký blázon do Naruta, aby som sa pozeral na to, ako sa tam NIČ NEDEJE! Každá epizóda je tak neskutočne natiahnutá, že okrem Narutardov si toto nevychutná nikto. Skončil som pri 70. dieli, ale neviem či ešte budem pokračovať. TV Tokyo takto znehodnotilo pôvodne dobrú mangu. ()

Filipmachi

Naruto a ostatní nám dospěli, už to nejsou malé děti. Pokračování veleúspěšné Anime nám přináší další a nová dobrodružství, která mají úroveň a jsou o dost lepší než předchozí Naruto. Nicméně stále je tu únavné protahování všech epizod - proto už čtu jen mangu :o) ()

B3R

Společně s přívlastkem Shippūden začal celý seriál nabývat na dospělosti, dramatičnosti a hlavně závislosti. Konečně pořádné boje či zápletky.. Znáte to, když se celej tejden těšíte aby jste si mohli v pátek večer pustit jeden dvacetimunutovej díl...? :-) Naruto je vášeň ()

YUI

Oproti první řadě Naruta nabrala tato série jak víc akce, postav, tak i zvratů a občas i srdcervoucích momentů. Výborné anime, troufám si tvrdit, že nejlepší. ()

Shley

Naruto shippunden je mnohem lepší než je předešlá série už se konečně více zabývá Narutem, jeho minulostí a samozřejmě tréninkem a také záhadnou organizací Akatsuki. Bohužel stejně jako jeho předchůdce je zde také nadmíra fillerů a zbytečných dílů, které odbočují od příběhu a zabývají se úplně něčím jiným a to v tu nejméně vhodnou chvíli což snižuje na kvalitě seriálu. ()

spacemaster

Shippuuden je důstojné pokračování původního seriálu Naruto a i když vím, že oba seriálu se neberou moc vážně, musím jim vytknout přílišný komediální ráz který dodává hrdinům (hlavně Narutovi) až trapný ráz. Samozřejmě jednoznačné plus za chytlavé momenty a napínavé chvilky, i když i tyto chvilky napětí spočívají v tom, že Na ruto dostane tečku, bum prásk hodně kouře, jeden díl jeho vzpomínek aby se divák hned nedozvěděl co se stalo a pak hup Naruto je zpátky na scéně protože nečekaně přežil nejsilnější útok blablabla. Celkem pořád to samé, ale i přesto dokáže zaujmout. Já jsem vydržel do dílu zhruba 150... ()

Rediik

Líbí se mi o něco více, než předchozí Naruto. Asi proto, že jsou všichni více dospělejší a začínají vše brát vážněji. Ale i přesto je to stále vtipné. Jsem zvědavá na další pokračování.. ()

Parisée

Původní Naruto se mi moc líbil, zároveň mě ale do jisté míry rozčilovaly jeho pubertální kousky. Tady ale Naruto konečně zmoudřel a to je podle mého pro seriál jednoznačné plus. Od začátku nešetří akcí a napětím, které podkresluje výborný soundtrack. ()

ejmyto

Keď počujem meno Naruto , vynára sa mi detstvo , náš vlastný naruto team a všetko s tým spojené.. Nostalgia. Avšak musím sa priznať , že táto druhá "séria" - Shippūden naberá čoraz väčšie grády ako prvá séria Naruto. Emócie, boje, nenaplnené lásky, skutočné priateľstvá, smrť. Skvelé vykreslené postavičky no a ešte lepšie soundtracky. Zamilovala som sa do nich. Pohltilo ma to natoľko, že by som si aj dokázala vedieť prestať život v anime svete. :) Vytkla by som len fillery a zbytočné naťahovanie častí. ()

Kaffewelwet

Seriál Naruto si mě získal hned po prvním díle shlednutí. Po prvních 220 prosmátých, probrečených dílech, jsem se Shippuudenu nemohla dočkat. Ani na vteřinu mě nenapadlo že by mě další série pro mě nejlepšího anime - seriálu zklamala. Ba naopak Shippuuden mě překvapil o moc víc než sem doufala. Ani ty filery na které většina nadáva mi nevadí. Po všech těch filerech si postavy z Naruta zamilujete ještě víc, protože filery jsou o nich o postavách. V Narutovi Shippuudenu se skrývá nekonečně mnoho různých emocí které sem zatím v žádném jiném anime - seriálu neobjevila. Jako třešnička na dortu tomu dodává skvělou atmosféru užasná hudba, která tyto emoce mnohonásobně posíli. Na Naruta koukám přes 4 roky a zatím se nestalo že by mě omrzel. Seriál a hlavně Naruto je plný překvapení! ()

Scero

Skvělé pokračování seriálu, který navždy zůstane mým oblíbeným. Naruto dospěl, je víc nabušený vlastně jako celý seriál. Lepší grafika, skvělý soundtrack prostě pecka.. Jediné co mě na Narutovi sere je čekat celý týden na nový díl. =) ()

Envy55

Začiatok Shippudenu bol naozaj epický. Diely boli úžasne kreslené a čo sa týka bojov a deja tiež nemám čo vytknúť. Avšak od arcu s Painom mi začalo pripadať že to autori začali flákať. Animácia je strašne jednoduchá a absolútne sa mi nepáči. Boje tiež začali nejak stagnovať oproti mange. Dúfam, že sa to časom zlepši. Najradšej by som dal 4*, ale kedže som silný narutárd musím dať aj tak 5*:) ()