Adažio

Adagio

Animovaný / Krátkometrážní / Muzikál / Drama

Rusko / Francie, 2000, 7 min

Garri Bardin

Původně jsem čekal na pointu, kde bude dav násilím šířit svou novou víru všude okolo, ale tohle bylo taky dobré. Nejdřív ubijí pro víru, pak pro nevíru...(21.8.2013)

Další dílo mistra, dá se tedy s úspěchem říci, že mistrovské. Symbolika pochopitelná i intelektuálně slabším. Na podesáté mi totiž došlo, o co go.... Bardin je zde maximalistickým minimalistou, podobně, jako v o téměř dvacet let starším Konfliktu.(21.8.2013)

metaforické a silně atmosferické jako sám život - zajímavé provedení i s dobrým námětem. Souhlasím vesměs s komentářem uživatele MASR, ale tak vysokou známku dát nemůžu a nakonec "jen" slabší 4 hvězdičky - [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](19.6.2013)

Důkaz, že když někdo má nápad a výtvarné cítění, není ke stvoření úžasné metaforické animace potřeba nákladných prostředků. Hudba absolutně sedí, skoro jako by byla psána přímo k tomuto filmu... Každý může v tomhle snímku najít svou interpretaci, tak poddajný ten film je. Mně ale při jeho sledování snad napadala jen věta "Nechte maličkých přijíti ke mně"... //// http://www.youtube.com/watch?v=gG-TL0S3sN8(23.10.2007)

• KdG

Fakt divný film, po stránce příběhu a zpracování. Po hudební stránce v pohodě (vážná hudba, tim nikdo nic nezkazí). ;-)(1.6.2010)