Louis de Funès (TV film)

Louis de Funès ou Le pouvoir de faire rire

Louis de Funès: Komik - génius

Dokumentární

Francie, 2003, 52 min

Velmi dobrý dokument, mě absolutně nevadí že nerozebírali na kusy jeho soukromí, naopak hodně mluvili o herectví všeobecně, kolik práce je v tom, na čem záleží, jak se dělá humor, atd. Taky dobrá obhajoba před lidmi, kteří si myslí že ten komik vlastně neumí nic, není ani hercem, že má jen nějakou povahu a to se automaticky prodá. Čekal jsem ale že promluví více herců. Doporučuji určitě knihu Louis de Funes: Moc o mně, děti, nemluvte! , napsaný Patrickem a Olivierem de Funésem, je dostupný i v češtině, vydáno v roce 2008, četl jsem ho, velmi dobře mapuje jeho kariéru i soukromý. 4/5(24.6.2014)

Pokud se chcete dozvědět něco o životě slavného Louise, přečtěte si nejprve knížku Jiřího Žáka Louis de Funès : lidé jsou komedianti, my jsme herci. A pak si jako zákusek pusťte tento dokument, jenž se samosebou v detailnostech Funesova života nemůže se zmíněnou publikací rovnat. Největší kladem tohoto dokumentu je fakt, že v ČT byl vysílán v originálním znění s českými titulky. Diváci tudíž mají jedinečnou možnost poslechnout si Funesův pravý hlas a porovnat se známým dabingem Františka Filipovského.(29.10.2009)

Takové svižné opáčko Louisovy tvorby. Zaměřuje si vyloženě na profesní kariéru, z osobního života je zmíněno jen to, co s ní bezprostředně souvisí - dětství, hra na klavír v barech, infarkt... Dokonce nedojde ani na pěstování růží :o) Já bych si klidně dopřál dvojnásobnou stopáž, ale někdy je méně více a pro TV formát má tento dokument všechny potřebné atributy - zajímavé záběry z Louisovy rané tvorby, správný mix mluvících hlav a voiceover, který propojuje ty nejdůležitější milníky jeho kariéry.(12.4.2020)

Životopisný dokument, jak má být! Louis de Funès patří spolu s Pierrem Richardem k hercům, u jejichž filmů jsem vyrůstal, přestože byly natočeny 15 let před tím, než jsem se narodil. V dokumentu o mistrovi vypráví řada francouzských režisérů, více mne však zaujaly výpovědi jeho hereckých kolegů: Michel Galabru (rotmistr Gerber z Četníků), Claude Gensac (nejčastější mistrova filmová partnerka) nebo Maurice Risch.(23.3.2008)

Múza komediálnosti dala Louisovi do vínku plnou náruč talentu, vytrvalostí dosáhl úspěchu, ale i na samém vrcholu velehory slávy ne nepřestal natahovat po metě dokonalosti. Je úžasné, když umělec dokáže donutit lidi k přemýšlení nebo protřepat jejich zaprášené city, ale občas si říkám, že ještě větší hodnotu je umění člověka prostě rozesmát.(20.7.2016)