poster

Louis de Funès (TV film)

 • Francie

  Louis de Funès ou Le pouvoir de faire rire

 • Slovensko

  Louis de Funès: Komik - génius

Dokumentární

Francie, 2003, 52 min

 • Courtemanche
  ****

  Velmi dobrý dokument, mě absolutně nevadí že nerozebírali na kusy jeho soukromí, naopak hodně mluvili o herectví všeobecně, kolik práce je v tom, na čem záleží, jak se dělá humor, atd. Taky dobrá obhajoba před lidmi, kteří si myslí že ten komik vlastně neumí nic, není ani hercem, že má jen nějakou povahu a to se automaticky prodá. Čekal jsem ale že promluví více herců. Doporučuji určitě knihu Louis de Funes: Moc o mně, děti, nemluvte! , napsaný Patrickem a Olivierem de Funésem, je dostupný i v češtině, vydáno v roce 2008, četl jsem ho, velmi dobře mapuje jeho kariéru i soukromý. 4/5(24.6.2014)

 • Pierre
  ****

  Oceňuji hlavně to že dokument obsahuje spoustu záběrů z divadla či natáčení filmů, jsou v něm i ukázky z různých rozhovoru s Louisem de Funésem a dojde v něm i na nějáká videa ze soukromí. Ty byste totiž těžko někde jinde hledali. Jinak jsem se nic zásadně nového nedověděl, ale jako fanouškovi Louise mi u toho bylo tak přirozeně hezky. Určitě nemohu říct, že se jedná o špatný počin. Spíš už vás v něm po přečtení tří knih o Louisovi, nemůže nic moc překvapit. Ale z použitých záběrů a ukázek o kterých jsem se již zmiňoval výše, mám velkou radost. Takže za ně dokumentu jednu hvězdičku přidávám.(26.7.2016)

 • Joeey
  ****

  Životopisný dokument, jak má být! Louis de Funès patří spolu s Pierrem Richardem k hercům, u jejichž filmů jsem vyrůstal, přestože byly natočeny 15 let před tím, než jsem se narodil. V dokumentu o mistrovi vypráví řada francouzských režisérů, více mne však zaujaly výpovědi jeho hereckých kolegů: Michel Galabru (rotmistr Gerber z Četníků), Claude Gensac (nejčastější mistrova filmová partnerka) nebo Maurice Risch.(23.3.2008)

 • Kivis
  ****

  Takové svižné opáčko Louisovy tvorby. Zaměřuje si vyloženě na profesní kariéru, z osobního života je zmíněno jen to, co s ní bezprostředně souvisí - dětství, hra na klavír v barech, infarkt... Dokonce nedojde ani na pěstování růží :o) Já bych si klidně dopřál dvojnásobnou stopáž, ale někdy je méně více a pro TV formát má tento dokument všechny potřebné atributy - zajímavé záběry z Louisovy rané tvorby, správný mix mluvících hlav a voiceover, který propojuje ty nejdůležitější milníky jeho kariéry.(12.4.2020)

 • filmmovier
  *****

  Krásný dokument. Spoustu věcí jsem už věděl, ale na druhou stranu spoustu taky ne. Potěšili mě výpovědi Funésových oblíbených spolupracovníků a rodiny i záběry z divadelních her a starších filmů, které nejspíš asi nikdy neuvidím. Ten Louisův výstup na vrchol je prostě fantastický. Ten člověk byl génius, mistr, vždycky si stál za svým, líbilo se mi třeba to, jak sám kompletně vymyslel hitlerovsou scénu... Opravdu moc fajn dokument o nejlepším herci všech dob, jen mohl být tak o hodinu delší a věnovat se třeba Louisovu vztahu s Gabinem a ostatními herci. Ale jinak mě to strašně moc potěšilo a jenom mě usvědčilo v tom, jak je skvělé být fanouškem tohoto nepřekonatelného komika. 100%.(22.7.2014)