Čin-čin

Ľudmila Podjavorinská (kniha)

Kamera:

Antonín Horák

Ivan Krajíček

Legendárny desaťdielny rozprávkový seriál podľa knižky Ľudmily Podjavorinske, veselé a poučné príbehyo životných osudoch malého lenivého vrabčiaka Čima Čimčara. Čin - čin (1943) patrí spolu so Zajkom Bojkom (1930) medzi najvýznamnejšie "zvieracie eposy" Ľ. Podjavorinskej.

Jednotlivé časti:  1.-Čimo Čimčara
6.-Mucholapka
7.-Starosti s bytom
8.-Zlatá muška
9.-Doma
10.-Mier a láska (oficiální text distributora)

Tomco

čimčarára čim čim čim, mamka ja sa ožením. si pamatam ako som mal doma podla tejto rozpravky zhotovene babky a s bratom a buducim svagrom sme hravali amaterske divadielka pred rodičmi :). ()

Melios

Vstalo slnko spoza hory, po nebíčku kráča, ide budiť včielku, lienku, na konárku vtáča. A sa smeje, svetlo leje, žiar a radosť všade, žeby zrelo žitko v poli, čerešienky v sade. Ikonický "Slovenský detský epos". Nezabudnuteľné :) ()

giaruj

Značne okresaná verzia nádherného zvieracieho eposu pre deti. Pasáže, na ktoré som sa tešil, sú z rozprávky vypustené. Čimo nie je "veľmi" lenivý, ale iba trocha. O tom, že "skanibaloval" gajdoša Čmeľa, či susedku svetlušku niet ani reči... Nuž čo... Cenzúra aj v rozprávkach:-) Skvelé len pre neznalcov literárnej predlohy. Pre ostatných milé a pozerateľné... ()

Jard

Na tomto som vyrastal. Nezabudnuteľný hlas Ivana Krajíčka celú rozprávku spríjemňoval a vždy som sa tešil na tento Večerníček. 85% ()