Miś Uszatek (TV seriál)

Macko Uško

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1975, 104x7 min

Lucjan Dembinski

Macka Uška som milovala a prežila som menšie sklamanie, keď som zistila, že je to poľský seriál. Slovenský dabing bol veľmi dobrý.(21.5.2010)

Macko je síce kult, ale plnku mu to aj tak nezaistí, pretože tou svojou poučnou premúdrelosťou miestami liezol na nervy.(4.9.2008)

Môj najobľúbenejší večerníček. Tiež som si dlho myslel, že to bol slovenský seriál. Ale každopádne životná úloha Miška Dočolomanského!(9.1.2013)

"Dobrý večer, a dobrú noc, Macko Uško spieva vám. Volajú ma Macko Uško, lebo smiešne uško mám. Huncút som a rád sa hrám, s humorom je predsa fuška. Všetky deti rád ja mám, to je heslo Macka Uška." Zasa raz mi na mozog udrela nostalgia a detské spomienky na tento pamätihodný seriál, ktorý mi spríjemňoval večerníčky na vtedajšej STV. Ani som netušil, že to bolo poľskej výroby. 80%(2.3.2014)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 24.5.1977 --- tejto večerníčkovej klasike nemožno nedať absolútne hodnotenie --- KULT (7.2.2009)(7.2.2009)