Miś Uszatek (TV seriál)

Macko Uško

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1975, 104x7 min

Lucjan Dembinski

Úvodnú pesničku si doteraz pamätám celú. Rodičia mi to nahrávali na kazetu a tak som mala možnosť si to pozrieť i neskôr. A to, že sa tu všetci rozčuľujú nad poučovaním Macka Uška, tak sa nepokáknite ako decká ste sa tomu určite aj tak hovno rozumeli a teraz to tu hráte na premúdrelých.(28.4.2014)

Na tejto rozprávke som v podstate vyrastal a čo mi pamäť siaha, nikdy sa mi nepáčila. Už vtedy, ako malý fagan som si myslel, že je primitívna a nereálna. Až tak moc, že som nedokázal pochopiť, či je myslená vážne, alebo je to iba jeden veľký vtip, ktorému sa nikto nesmeje. No dnes keď sa na ňu pozriem príde mi naozaj poučná, násilne výchovná a Dočolomanského dabing úplne geniálny. Dokonca si aj rád zanôtim úvodnú hitovku. Svojou paradoxnostou ma odomna 5*(9.7.2010)

• MM_Ramone

Toto som už ako decko nemal rád. Poľský, výchovný animovaný seriál o partii domácich zvierat, ktorým šéfuje slušácky suchár "Macko Uško". Od úvodnej, vtieravej pesničky až po záverečné titulky to bolo pre mňa nestráviteľné. Mal som voči tomu akúsi ťažko vysvetliteľnú averziu. Neznášal som ani ten úlisný dabing Michala Dočolomanského. *(20.1.2010)

"Dobrý večer, a dobrú noc, Macko Uško spieva vám. Volajú ma Macko Uško, lebo smiešne uško mám. Huncút som a rád sa hrám, s humorom je predsa fuška. Všetky deti rád ja mám, to je heslo Macka Uška." Zasa raz mi na mozog udrela nostalgia a detské spomienky na tento pamätihodný seriál, ktorý mi spríjemňoval večerníčky na vtedajšej STV. Ani som netušil, že to bolo poľskej výroby. 80%(2.3.2014)

Vyslovene klasika. S výborným dabingom MICHALA DOČOLOMANSKÉHO v hlavnej úlohe. A k tomu ešte jedna z najlepších slovenských režisériek: MARTA MRLIANOVÁ. Ďalej spolupracovali: DARINA RAJTAROVÁ a SOŇA POLJAKOVÁ. Vyrobila Hlavná redakcia programov zo zahraničia. + http://www.youtube.com/watch?v=ofmnMK8hO8w(3.3.2010)