Miś Uszatek

• Slovensko Macko Uško
Animovaný / Rodinný
Polsko, 1975, 104x7 min

Volajú ho Macko Uško lebo krivé uško má. Žije si spokojne vo svojom domčeku a prežíva veselé dni spolu s kamarátmi psíkom, prasiatkom, zajačikmi, kohútom, mačkou, bábikami a v neposlednom rade s Petríkom. Každý deň je pre neho a kamarátov poučný. (Filmklasik)

Madsbender

"Dobrý večer, a dobrú noc, Macko Uško spieva vám. Volajú ma Macko Uško, lebo smiešne uško mám. Huncút som a rád sa hrám, s humorom je predsa fuška. Všetky deti rád ja mám, to je heslo Macka Uška." Zasa raz mi na mozog udrela nostalgia a detské spomienky na tento pamätihodný seriál, ktorý mi spríjemňoval večerníčky na vtedajšej STV. Ani som netušil, že to bolo poľskej výroby. 80% ()

MM_Ramone

Toto som už ako decko nemal rád. Poľský, výchovný animovaný seriál o partii domácich zvierat, ktorým šéfuje slušácky suchár "Macko Uško". Od úvodnej, vtieravej pesničky až po záverečné titulky to bolo pre mňa nestráviteľné. Mal som voči tomu akúsi ťažko vysvetliteľnú averziu. Neznášal som ani ten úlisný dabing Michala Dočolomanského. * ()

Eeuanmainyaq

Na tejto rozprávke som v podstate vyrastal a čo mi pamäť siaha, nikdy sa mi nepáčila. Už vtedy, ako malý fagan som si myslel, že je primitívna a nereálna. Až tak moc, že som nedokázal pochopiť, či je myslená vážne, alebo je to iba jeden veľký vtip, ktorému sa nikto nesmeje. No dnes keď sa na ňu pozriem príde mi naozaj poučná, násilne výchovná a Dočolomanského dabing úplne geniálny. Dokonca si aj rád zanôtim úvodnú hitovku. Svojou paradoxnostou ma odomna 5* ()

Anderton

Môj najobľúbenejší večerníček. Tiež som si dlho myslel, že to bol slovenský seriál. Ale každopádne životná úloha Miška Dočolomanského! ()

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)