Ahoj, mami!

Hi, Mom!

Blue Manhattan

Komedie

USA, 1970, 87 min

Reziser Brian de Palma /Vybuch 1981, Zjizvena Tvar/ natocil tentokrat len priemernu komediu s Robertom de Nirom v hlavnej ulohe. No ako vidno, De Niro kedysi tocil fakt kvalitne veci, a len obcas sa priplietol nejaky priemer ako tento film, najma teda v porovnani s tou hrozou, co toci teraz /nasiel som odvahu na par jeho novych filmov, ale do ostatnych sa neopovazim/. No a teda aj par slov k tomuto : priemerna komedia, na ktorej sa obcas da zasmiat, obcas zase jej humor ide mimo mna. Co vsak az tak nevadi, lebo stu tu dobre herecke vykony a zrucna rezia samotneho De Palmu : 60 %(5.7.2016)

Reflexe společenské situace v USA a morálně rozvolněných možností nastupujících 70.let - voyerismu a raného pornografického průmyslu - v osvobozeném stylu s prvky home videa a s povedenými groteskovitými zkratkami. Především ale oslava moderního konzumního stylu před televizí, plnící všechny perverzní sny. Lehké experimentální cvičení De Palmy s dvěma konvergujícími a prolnutými liniemi (po vzoru sbližování bílých s černými podle scénáře The Urban Guerrilla) se spoustou dialogových hrátek, s nadsázkou vytříbenější než u Coenů a zvládnutější než u Monty Pythonů. De Nirova policejní přípravka (a několik dalších mistrovsky zvládnutých rolí), rozkošně středostavovsky vášnivá J.Salt, milá domovnická miniatura Ch.Durninga, krásná (woodyallenovská) rolička Allena Garfielda coby pornoproducenta a moderní zážitkové představení "Baby, be black" pro vděčné publikum ! 3-4*(9.4.2012)

• genetique

Je zaujímavé, že De Nirove a De Palmvoe filmové začiatky boli výrazne poprepletané vo filmoch, ktoré tuzemské publikum pozná len v minimálnej miere a odvtedy sa v žiadnom filme už títo velikáni nestretli. Ale spolupráca v začiatkoch nebola nijak oslnivá, pár vtipných momentov sa síce našlo, ale inak film prostredníctvom totálneho mixu nehodnotných a často absurdných scénok do sveta nepriniesol nič nové. Dokona ani herecky, či režisérsky. 40%.(1.6.2008)

Ahoj, mami! je velmi podceňované a často nepochopené dílo, avšak já se tím absurdním humorem a zobrazením americké společnosti na přelomu šedesátých a sedmdesátých let nevýslovně bavil. Brian De Palma uměl a snad stále ještě umí. Jeho Ahoj, mami! má v sobě kouzlo pro určitou skupinu diváků, ač se dle hodnocení jedná spíše o menšinu.(4.8.2014)

Film který není vůbec špatný, ale doplácí na to že ve skutečnosti sám neví, čím chce být. V prvních minutách se tváří jako čistokrevná (velice solidní) komedie aby postupem času sklouznul k absurdně pojaté společenské kritice. Přišlo mi, že sleduji kusy dvou odlišných filmů, které jsou sice určitým způsobem propojeny, ale celé spojení působí jaksi nepřirozeně a účelově. Velkou pochvalu však musím udělit za výběr hudby. Rozhodně neurazilo, docela pobavilo, ale jednou stačilo.(11.5.2012)

• - Ve scéně, kde John Rubin (Robert DeNiro) telefonuje do agentury ABC, je možné v dolní části záběru vidět vykukovat část mikrofonu. Ten je částečně vidět i za pohovkou ve scéně, kde se John snaží svést Judy Bishopovou (Jennifer Salt). (Goldbeater)