Kiwi! (studentský film)

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2006, 3 min

Dony Permedi

Škoda špatného grafického pojetí tohoto myšlenkového pochodu. Je to tak smutně krásné, že ani nevím jaké to je. Zajímala by mě hlavní skrytá pointa. Má to nejspíš nějaké dočinění s nenaplněným osudem nebo motivační hodnotu pro dosažení našich cílů,snů. Velkou výtkou je délka příběhu, být to o něco kratší. Ihned by to nabylo jiné hodnoty. Maybe…(20.3.2011)

Ač nejsem příznivcem kreslených filmů, tento kousek se mi vklínil dokonce do žebříčku top10, protože na prostoru 3 minut je tu nacpáno tisíckrát víc emocí než mnohdy u dvouhodinové stopáže. V první půli jsem neměl ani páru, o co tomu podivnému pseudoptákovi jde, ale když jsem pochopil, zůstal jsem hledět s otevřenou pusou a společně s nebohým kiwim mi snad i slzička ukápla. A to opakovaně, při dalších a dalších zhlédnutích.(8.2.2013)

Nejdojemnější animovaný kraťas co jsem kdy viděl. Jednoduchý a přitom kouzelný co se týče zpracování. Hudba netahá na pilu jako třeba jinde. Je jemná, nevýrazná, ale podtrhuje děj. Po visuální stránce nelze nic vytknout. Podle negativních komentářů ostatních lze posoudit, že jste se dívali na youtube, kde je opravdu špatná verze Kiwi!. A co pointa. Určitý sen a touha splnit si ho. Přeju ti ho kiwi!(18.11.2008)

Copak Kiwi! Ten se čtverák neztratí... ;o))) . . . Tož čtyři slzky, na pátou to ale i přes pointu d.m.s.n. ve vší pošetilosti nestačí... - - - P.S. Pro poletuchy poetické k provětrání křídel a myslidel ejhle zde: http://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs - - - - - (Poprvé viděno kdysi v letu na YouTube, po repete 1.7.2011 hodnocení 921., komentář zde v cukuletu jako stočtvrtý - 1.7.2011)(1.7.2011)

Dojemný krátký animák, který obsahuje velké věci. Malý nelétavý kiwi by nám všem mohl být příkladem, protože se rozhodl realizovat svůj velký sen - umět létat. Příběh nám říká, že bychom si měli jít za svými sny, ať to stojí cokoli, protože život bez naplňování snů je jen přežívání. Malý kiwi tomu obětoval úplně všechno, i cenu nejvyšší.(29.12.2017)