Kiwi! (studentský film)

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2006, 3 min

Dony Permedi

Nejde o to jak vypadá animace. Vždyť jeden člověk nemůže udělat žádnou zázračnou animaci jako v celovečerních filmech. Jde o námět a převedení tohoto námětu na papír a později do tohoto krátkého filmečku. A to je výborné. Nejedna slza mně na konci ukápla, ale ve skutečnosti je konec zajímavý tím, že je poměrně otevřený. My jen můžeme předpovídat co se stalo po konci. I přes hudbu, která by mohla být o něco lepší, je to za plný počet hvězd. :-) ► 90% ◆ 9/10 ◆ 5* ◄(25.5.2019)

Dojemný krátký animák, který obsahuje velké věci. Malý nelétavý kiwi by nám všem mohl být příkladem, protože se rozhodl realizovat svůj velký sen - umět létat. Příběh nám říká, že bychom si měli jít za svými sny, ať to stojí cokoli, protože život bez naplňování snů je jen přežívání. Malý kiwi tomu obětoval úplně všechno, i cenu nejvyšší.(29.12.2017)

Škoda špatného grafického pojetí tohoto myšlenkového pochodu. Je to tak smutně krásné, že ani nevím jaké to je. Zajímala by mě hlavní skrytá pointa. Má to nejspíš nějaké dočinění s nenaplněným osudem nebo motivační hodnotu pro dosažení našich cílů,snů. Velkou výtkou je délka příběhu, být to o něco kratší. Ihned by to nabylo jiné hodnoty. Maybe…(20.3.2011)

Celkově vzato průměr. Ano, nápad sice vynikající a z poslední doby jeden z nejoriginálnějších, ale to je asi tak vše, co tento animovaný kraťas může nabídnout. Zpracování fádní, ke kiwimu si nevytvoříte během tří minut potřebný vztah (což se u takového Gopher Broke či No Time for Nuts stát prostě nemůže).(2.7.2007)

Jeden z nejdojemnějších krátkých filmů ... co je takový malý nelétavý tvoreček ochotný udělat pro svůj sen ... ze srázu dolů postavit stromy a pak se z něj spustit střemhlav a mít pocit, že konečně letí ... je jasné jak to skončí a proto se mi pokaždé začnou potit oči ... http://www.youtube.com/watch?v=SnGHcfqGxqw(25.6.2013)