Kiwi! (studentský film)

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2006, 3 min

Dony Permedi

Já moc nemůžu uvěřit tomu, co zde čtu. Když jsem to video kdysi dávno viděl, zásahlo mě jako máloco, něco tak smutného se nevidí. Jděte s nějakým špatným zpracováním, vy povrchní lidé, s prominutím doprdele (anebo klidně bez prominutí). Ty celovečerní animáče mají zpracování dokonalé, ale nápad nemají vůbec žádný. Tohle má neskutečnou hloubku. Jaká oběť jde udělat pro svůj sen? Ta kiwiho slza mě vždycky odrovná. Nechápu, co je zde špatného na hudbě? Do tohoto dílka se hodí znamenitě, skvěle podtrhuje onu absurdnost celé situace. Tohle je zatím jediný krátkometrážní film, kterému jsem dal plný počet, ční pro mě nade všemi ostatními poměrně suverénně a to jich mám ohodnoceny řádově stovky. Animace zde není nijak ošklivá, jen není přeplácaná, je zde jen to nejnutnější, aby vynikl onen geniální nápad a pointa. Kiwi! nemá chybu.(30.10.2008)

Kiwi je jeden z mých nejoblíbenějších kraťasů a kdykoliv ho ráda uvidím znovu. Mnozí si stěžují na grafické zpracování, ovšem málokdo už ví, že to celé dělal jeden člověk. Navíc byl v té době ještě student. Myslím, že za daných podmínek se dá úroveň grafiky a miliony shlédnutí na Youtube označit úspěch. Navíc se autorovi povedlo vyjádřit překrásnou myšlenku během tří minut.(3.1.2013)

Hvězda dolů, nebudu chodit kolem horké kaše - grafika je otřesná. Hudba, ač jednoduchá, má ale také svůj nápad a líbí se mi tam to parafrázování. Délka mi, narozdíl od kolegů, nepřijde neúnosná, naopak ji celkem vítám - ukazuje to, co všechno si musel pro svůj sen ptáček projít. Je to extra dojemné a tak trochu k zamyšlení. YouTube je stránka plná překvapení.(4.8.2010)

Copak Kiwi! Ten se čtverák neztratí... ;o))) . . . Tož čtyři slzky, na pátou to ale i přes pointu d.m.s.n. ve vší pošetilosti nestačí... - - - P.S. Pro poletuchy poetické k provětrání křídel a myslidel ejhle zde: http://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs - - - - - (Poprvé viděno kdysi v letu na YouTube, po repete 1.7.2011 hodnocení 921., komentář zde v cukuletu jako stočtvrtý - 1.7.2011)(1.7.2011)

• Subjektiv

Komentář obsahuje SPOILERy. Přiznám se, že pták, který obětuje (doslova) svůj život iluzi letání a který ví, že jde o iluzi, mi nedokázal příliš učarovat. V dnešní době, která staví o velmi velký kus cesty srdce před mozek, prožívání před přemýšlení, mě dojetí takovým hrdinou nepřekvapuje. Heslo: "Vidět Paříž a umřít," se nám přetransformovalo na: "Vidět fotografii Paříže a umřít." Výtvarné pojetí je otřesné, stejně jako doprovodná hudba. Opravdu jsem obdivoval jen kiwiho vynalézavost, s jakou svůj klam o létání stvořil.(20.2.2008)