poster

Kurz negativního myšlení

 • Norsko

  Kunsten å tenke negativt

 • anglický

  The Art of Negative Thinking

 • Slovensko

  Kurz negatívneho myslenia

Komedie / Drama

Norsko, 2006, 79 min

Režie:

Bård Breien

Scénář:

Bård Breien

Kamera:

Gaute Gunnari

Producenti:

Dag Alveberg

Scénografie:

Are Sjaastad

Masky:

Siw Järbyn

Kostýmy:

Bente Ulvik
(další profese)

Externí recenze k filmu (7)

 • Aktuálně.cz (Irena Hejdová)

  "Podobně obrodný proces prožijí i diváci: od pozitivní přetvářky, že k postiženým je třeba se chovat, jako by žádné postižení neměli, se dopracují k bolestně \"negativnímu\", ale o to pravdivějšímu poznání. Tváří v tvář tak vypjatému problému, jakým je tělesné postižení, je třeba se stavět bez…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "A musím uznat, že když ve mně film vzbudil takto intenzivní emoce, asi není špatně natočen. Ale rozhodně to není film, na který byste měli chodit, pokud se chcete bavit v jakémkoliv smyslu toho slova." (více)

 • Filmografie.cz (Martin Černý) ****

  "Kurz negativního myšlení je svižný, mírně šokující snímek mísící pěkně pesimistické psychologické drama s černou komedií. Je vidět, že nezávislý film stále kvete a v tomto oboru obzvláště ten skandinávský, který ví, jak naladit svou violu co možná nejhlouběji. K úplné dokonalosti má ještě daleko,…" (více)

 • Kinema.sk (Jano Hušták) ****

  "Breien konštruuje príbeh, v ktorom sa severská tradícia existenciálnej drámy vlieva do tragikomédie nasýtenej čiernym humorom. Dej sa odohráva počas jedného dňa takmer výhradne v jednom interiéri. Keďže nedochádza k zásahom z vonkajšieho prostredia, protagonisti sú ponechaní na seba a vystavení…" (více)

 • Nekultura.cz (Martin Strnad) *****

  "Kurz negativního myšlení je pravá severská deprese s přídechem smutné pravdy, která kope jako divá do nemocných i zdravých a nenechává nikoho naprosto netečným. Snad proto se filmu podařilo roztáhnout plachty a vyletět tak vysoko na festivalech a i díky tomu si zaslouží vysoké hodnocení, protože…" (více)

 • Premiere.cz (Ilona Francková) ****

  "Debutující norský režisér, zjevně ovlivněný syrovým stylem Dogma, si troufl zajít neuvěřitelně daleko: dělá si legraci ze života, smrti, neštěstí i soucitu. Jeho humor je drsný, ale ta závěrečná katarze pak stojí za to." (více)

 • Rozhlas.cz (Věra Šmejkalová)

  "Asi nejzajímavější je však sledovat hrdiny Kurzu negativního myšlení, kteří jsou ochrnutí a upoutaní na invalidní vozík. Stálo by za to zjistit, zda se jedná o pouhou zábavu pro ty, co nemají příslušnou zkušenost, nebo zda idea negativního myšlení rezonuje i tam, kam většina lidí nedohlédne." (více)