Dlouhá bílá stopa (TV seriál)

• Polsko

3 + jedna

Rodinný / Sportovní

Československo / Polsko, 1982, 6 h 30 min (Minutáž: 13x30 min)

Petr Tuček

Stanislav Aubrecht, Slávka Budínová, Libuše Geprtová, Jan Vágner, Vladimír Brabec, Radovan Lukavský, Regina Rázlová, Karel Augusta, Ilja Prachař, Svatopluk Matyáš, Gabriela Vránová, Jiří Kodet, Jiří Krampol, Jan Skopeček, Jana Boušková, Stanislaw Mikulski, Michal Pečenka, Vladimír Machoň, Petr Nárožný, Jan Přeučil, Boris Hybner, Oldřich Velen, Alois Švehlík, Jiří Lábus, Valentina Thielová, Ľudovít Króner, Jiřina Štěpničková, Jaroslav Mareš, Zdena Burdová, Karel Hlušička, Petr Skarke, Jana Kasanová, Karol Strasburger, Jan Hrušínský, Blanka Křížová, Václav Kotva, Pavel Trávníček, Svatopluk Skopal, Sylva Žáčková, Jana Žáčková, Pavel Hejlík, Petr Oliva, Jan Pohan, Milan Klásek, Jan Kanyza, Marcel Vašinka, Jaroslav Tomsa, Milan Pěkný, Jitka Asterová, Laďka Kozderková, Boris Rösner, Rudolf Hrušínský ml., Svatopluk Mikeska, Barbara Brylska, Mirko Musil, Tomáš Karger, Jiří Melíšek, Jaroslav Vágner, Bedřich Moravec, Boris Moravec, Tomáš Moravec, Vladimír Labský, Jiří Koldovský, Zdeněk Blažek, Andrzej Bielski, Jan Kuželka, Zora Jandová, Václav Štekl, Gabriela Wilhelmová, Bronislav Poloczek, Josef Godek

Dle sdělení České televize je tento seriál z autorsko-právních důvodů nedostupný.(21.3.2017)

Povedený českopolský dětský seriál nejen o sportování, ale i o českopolském kamarádství, jedna z členek party byla tuším Polka.(27.12.2008)

Seriál, který od roku 1984 u nás neběžel, při tom německé televize ho dávají skoro každý rok. O skocích na lyžích byl jen 1. díl, pak byly díly o vodním slalomu, ztracených běžkařích, pašerácích, výletu na Balt, filmovém natáčení kovbojky, motokrosu atd. Každý díl byl o něčem jiném, nechybělo napětí. Pro mě byl požitek vidět Karla Augustu, jak v kulatých lyžařských brýlích sjíždí na lyžích kopec, nebo vidět Petra Nárožného jako šéfa kuchyně a Jana Skopečka jako pytláka.(4.4.2008)

Ten seriál běžel v televizi pouze dvakrát a to v roce 1982 a 1984. Nevím proč ho nikdy neopakovali, když se opakují všelijaké krávoviny a ještě větší se v dnešní době točí. Rád bych ho viděl znovu, na You Tube jsem našel jen ukázky. Možná bych ho dnes hodnotil jinak. Jen taková perlička - v tomto seriálu se sešli Vladimír Brabec(major Zeman) a Stanislaw Mikullski(kapitán Kloss).(30.12.2014)

• Idaho

Z nějakého důvodu si pamatuji z celého seriálu jen scénu, jak tam běží nějaký kluk sněhem s protitetanovkou zabodnutou do zadnice…(6.2.2008)