Dlouhá bílá stopa

(seriál)
  • Polsko 3 + jedna
všechny plakáty
Rodinný / Sportovní
Československo / Polsko, 1982, 6 h 30 min (Minutáž: 30 min)

Petr Tuček

Stanislav Aubrecht, Slávka Budínová, Libuše Geprtová, Jan Vágner, Karolina Ożgo, Vladimír Brabec, Radovan Lukavský, Regina Rázlová, Karel Augusta, Ilja Prachař, Svatopluk Matyáš, Gabriela Vránová (více)

Epizody(13)

Díky televizi, Pavlu Plocovi, Jiřímu Parmovi a dalším skvělým reprezentantům byly na počátku osmdesátých let v Československu skoky na lyžích skoro populárnější než fotbal a hokej dohromady. Hraný televizní příběh na pokračování o krásách i úskalích této náročné sportovní disciplíny si nejspíš také kladl za cíl přilákat co nejvíc kluků na skokanské můstky. Bohužel, tento sport prochází v posledních letech u nás hlubokou krizí, takže snaha tvůrců pozapomenutého seriálu se nejspíš minula s účinkem. (oficiální text distributora)

triatlet

Povedený českopolský dětský seriál nejen o sportování, ale i o českopolském kamarádství, jedna z členek party byla tuším Polka. ()

sator

Neviděl jsem... Seriál se natáčel víc jak jeden rok a postprodukce a střih trvala další rok. Rok spolu bydleli mladí herci ve Špindlerově Mlýně.Točilo se v Krkonoších na české i polské straně.Produkční Polák řešil problémy spojené s polskou bezpečností kterou na ně nasadili, protože se báli že budou infiltrovat Československou republiku od tehdy opoziční Solidarity a do toho byl vyhlášen v Polsku výjimečný stav.*** V seriálu si zahrála i kubánská neherečka Nora Galafet, kterou ale v titulcích nenajdete, podle slov Tomáše Kargera byly naštvaná, že se v seriálu nestřílí, protože byla nadšená stoupenkyně Castra a revolucí.*** Poslední repríza seriálu proběhla v roce 1984. Dle sdělení České televize je tento seriál z autorsko-právních důvodů nedostupný.*** Tomáš Karger, se naučil v průběh natáčení polsky.*** Na fotografii je Karolina Ożgo, představitelka hlavní dívčí role -Jadwigy. ()

FeroFabus

Ten seriál běžel v televizi pouze dvakrát a to v roce 1982 a 1984. Nevím proč ho nikdy neopakovali, když se opakují všelijaké krávoviny a ještě větší se v dnešní době točí. Rád bych ho viděl znovu, na You Tube jsem našel jen ukázky. Možná bych ho dnes hodnotil jinak. Jen taková perlička - v tomto seriálu se sešli Vladimír Brabec(major Zeman) a Stanislaw Mikullski(kapitán Kloss). ()

Elden75

Seriál, který od roku 1984 u nás neběžel, při tom německé televize ho dávají skoro každý rok. O skocích na lyžích byl jen 1. díl, pak byly díly o vodním slalomu, ztracených běžkařích, pašerácích, výletu na Balt, filmovém natáčení kovbojky, motokrosu atd. Každý díl byl o něčem jiném, nechybělo napětí. Pro mě byl požitek vidět Karla Augustu, jak v kulatých lyžařských brýlích sjíždí na lyžích kopec, nebo vidět Petra Nárožného jako šéfa kuchyně a Jana Skopečka jako pytláka. ()

Idaho

Z nějakého důvodu si pamatuji z celého seriálu jen scénu, jak tam běží nějaký kluk sněhem s protitetanovkou zabodnutou do zadnice… ()

• Seriál se natáčel více než jeden rok a postprodukce a střih trvala další rok. Rok spolu bydleli mladí herci ve Špindlerově Mlýně. Točilo se v Krkonoších na české i polské straně. Produkční Polák řešil problémy spojené s polskou bezpečností, kterou na ně nasadili, protože se báli, že budou infiltrovat Československou republiku od tehdy opoziční Solidarity a do toho byl vyhlášen v Polsku vyjímečný stav. (sator)
  • V seriálu si zahrála i kubánská neherečka Nora Galafet, kterou ale v titulcích nenajdeme. Podle slov Tomáše Kargera byla naštvaná, že se v seriálu nestřílí, protože byla nadšená stoupenkyně Castra a revolucí. (sator)