Hollyoaks (TV seriál)

Velká Británie, 1995, 3 465 x 25 min

Mark Hamilton

Nick Pickard, Andrée Bernard, Sarah Jayne Dunn, Elize du Toit, Jeremy Edwards, Ali Bastian, Sylvester McCoy, Julie Buckfield, James Corden, Jessica Fox, Jeff Rawle, Hannah Tointon, Laila Rouass, Gemma Atkinson, Max Brown, Will Mellor, Tony Osoba, Roxanne McKee, Sinead Moynihan, Elliot James Langridge, Andrew Lloyd Webber, Arkie Reece, Warren Brown, Finn Jones, Sian Breckin, Nathalie Emmanuel, Steve West, Jemma Dallender, Elizabeth Henstridge, Rosie Fellner, Emma Rigby, Neil Newbon, Karen Hassan, Joanna Taylor, Seamus O'Neill, Jonathan Howard, Wendy Glenn, Perdita Avery, O.T. Fagbenle, Michael Dixon, Todd Boyce, Georgina Hale, Phil Cheadle, Stephen Billington, David Schaal, Ryan Gage, Summer Strallen, Polly Maberly, Meryl Hampton, Ricky Whittle, Darren Jacobs, Brigit Forsyth, Bronagh Waugh, Mary Cunningham, Terence Harvey, Nico Mirallegro, Barry Sloane, Adam Astill, Tracey Childs, Connor Ball, Jordan Murphy, Jennifer Hennessy, Katherine Dow Blyton, Henrietta Meire, Kari Corbett, Emmett J. Scanlan, John R. Walker, Sian Gibson, Matt Kennard, Cassie Powney, Connie Powney, Philip Bretherton, Grant Masters, Gil Darnell, Parry Glasspool, Lucy Dixon, Joseph May, Amerjit Deu, Alex Roe, Clarence Smith, Fintan McKeown, Rhys Howells, Will Rastall, Daniel Rabin, Paddy Wallace, James McKenzie Robinson, Jack Bence, Richard Cunningham, Tomi May, Andonis Anthony, Calvin Demba, Glen Davies, Gerard McCarthy, Craig Whittaker, James Bradshaw, Daniel Pirrie, Christine Mackie, Philip Battley, Caroline Langrishe, Tim Berrington, Rosanna Hoult, Judy Holt, Martin Gledhill, Jason Redshaw, Mitchell Thornton, Katherine Kingsley, Jonno Davies, Darren Bransford, Toby Parkes, Karl Collins, Josie Taylor, Eamonn Holmes, Helen Lederer, Michaela Longden, Gemma Craven, Sam Pamphilon, Tiffany Pisani, Chris Overton, Colin Wells, Jennifer Bidall, Joel Goonan, Jim Millea, Kelly-Marie Stewart, Kate McEnery, Anthony Quinlan, Andy Moss, Beth Kingston, Holly Weston, Yasmin Bannerman, Tim Dantay, Saskia Wickham, Samantha Giles, Stefan Booth, Robert Beck, Suzanne Hall, Jennifer Metcalfe, Danniella Westbrook, Jodi Albert, Debbie Arnold, Gemma Bissix, Guy Burnet, Bruce Montague, James Redmond, Julid Peasgood, Fiona Mollison, Tara Moran, James McKenna, Jamie Lomas, Gary Lucy, Claire King, Jo-Anne Knowles, Dominique Jackson, Ciara Janson, Terri Dwyer, Chris Cowlin, Sheree Murphy, Nikki Sanderson, Zöe Lucker, Adele Silva, Diane Langton, Bernard Holley, Rebecca Root, David Atkins, Marcus O'Donovan, Barnaby Edwards, Carl Rigg, Anthony Smee, Jeff Leach, Tiffany Mulheron, Ian Champion, Craig Thomas Lambert, Dan O'Connor, Helen Grace, Pavel Douglas, Adam Oakley, Natasha Jayetileke, Tim Downie, Ian Puleston-Davies, Lewis Rainer, Jennifer Brooke, Michael Smoker, Steve Bell, Modupe Adeyeye, Carol Hawkins, Richard Price, Tom Shaw, Graham Parrington, Colin Parry, Faye Vaughan, Laura Ainsworth, Maria Del Carmen, Kent Riley, Adam Fogerty, Alan Westaway, Delroy Brown, Marcus Hutton, Victoria Atkin, David Peart, Glen Wallace, Emma Campbell-Jones, Juan Pablo Yepez, Tupele Dorgu, Chris Wilson, Louis Tamone, Badria Timimi, Dylan Llewelyn, Shameem Ahmad, Jack Deam, Melanie Walters, Joseph Thompson, Asiatu Koroma, Tom Lorcan, Wallis Day, Anna Shaffer, Sarah Vandenbergh, Maxim Baldry, Montana Manning, Reid Anderson, Lucy Lowe, Alvin Stardust, Mandip Gill, Tosin Cole, Sam Attwater, Scott Vickers, Katie Males, Michael Burns

Scénografie:

Sion Clarke

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

• Splasher

Příšerná to věc ... a navíc návyková.(1.10.2011)

• Killik

omg...(11.4.2009)

Ehm. Ano toto je skutečnost. Dávám tady této soap opeře pět hvězd, plný počet. Celý můj hodnotový systém se nejspíš zbortil a s ním i mé divácké snobství, protože mám vážně daleko k tomu, abych ještě dál předstírala, že jsem posh. Ne nejsem a už na to všechno kašlu. Naplno tady přiznávám, že jsem klesla tak hluboko a sledovala Hollyoaks. Nedovedu si představit, že bych se dívala na něco podobného z české produkce, ale buďme férový, v Česku by něco podobného asi nevzniklo. Hollyoaks je údajně soap opera zaměřena především na mladší diváky a témata, na které se zaměřuje, jsou opravdu rozmanitá, ať už domácí násilí, menšinová sexuální orientace, šikana, a dokonce je věnován prostor postavě, která je transgender, což mě opravdu mile překvapilo. Já ale hromadu těchto příběhů a postav zažívající všechno tohle ani pořádně neviděla, protože jsem sledovala jen jednu dějovou linku, a to tu, která se týká Brendana Bradyho a Ste Haye. Nejvíc oceňuju opravdu silnou a velmi dobře ztvárněnou reprezentaci LGBT+. Navíc příběh BB a Ste je ten nejromantičtější a nejvíc srdcervoucí, co jsem viděla a nevím, jestli kdy ještě uvidím něco tak nádherného a frustrujícího zároveň.(31.10.2014)