poster

Kapela přijela

 • Izrael

  Bikur Ha-Tizmoret

 • anglický

  The Band's Visit

Komedie / Drama / Romantický / Hudební

Izrael / USA / Francie, 2007, 85 min

Režie:

Eran Kolirin

Scénář:

Eran Kolirin

Kamera:

Shai Goldman

Hudba:

Habib Shadah
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • inutihar
  ****

  Příjemně melancholická komedie o jedné bloudící kapele a několika ztracených životech uprostřed zapomenutého izraelského městečka. Noc bude dlouhá a za slovy a pohledy je někdy víc, než se v první chvíli zdá. A "balící" scéna v tančírně je absolutně dokonalá... btw: pořád jsem si říkal, odkud znám Tawfíka a on Sasson Gabai hrál ve třetím Rambovi.(20.3.2008)

 • Jordan
  *****

  nádherný film, NÁDHERNÝ, ľudský, láskavý, vtipný, plný milého a nevtieravého humoru, plný pochopenia a jednoduchej ľudskej . . . duše . . . veľmi ma to potešilo, pobavilo, dojalo a povznieslo, jednoducho krása - a dve herecké poznámky - generál (vedúci kapely) bol nesmierny sympaťák a Dina - krásna zmyselná žena!(6.7.2008)

 • Aluska88
  ****

  Takové malé, téměř nevýrazné, obyčejné nic, které uteče jako voda. Ale velmi milé a sympatické. Téměř nic podstatného se zde neděje, dalo by se říct, že snímek ani zásadní příběh nemá. Kapela dojede, pojí, popije, pokecá a další den jede pryč:) Milé dialogy i atmosféra. A Ronit Elkabetz je kočka. "Kvůli tomuhle jsem strávil pět let na akademii, abych hrál pochody někde v poušti?"(17.2.2013)

 • nascendi
  **

  Policajti patria internacionálne k neobľúbeným profesijným skupinám. Policajní hudobníci sú na tom iba o niečo lepšie. O malej obľúbenosti Egypťanov v Izraeli a naopak tiež nepochybujem. Takže keď sa Alexandrijský policajný orchester vinou nejakého organizačného lapsusu ocitol bez prostriedkov na nejakom odľahlom mieste v Izraeli, bolo tým rozohrané na celkom dobrý film s možnosťou striedania žánrov. Bohužiaľ z existujúcich možností si tvorcovia vybrali iba nudu a chvála im preto môže patriť iba za to, že nuda netrvala dlho. Tie hviezdičky sú za láskavosť a ohľaduplnosť k divákom a za zaujímavú izraelskú herečku.(28.5.2014)

 • oLí
  *

  3/10 Bratří Židé, sory, ale tohle je jedna velká reklama na nudu. Jako kdyby střihač celý film složil z vynechaných nepodstatných scén. Zajímavý námět nevyužitý, nic se tam neděje, jednou se zasmějete a u sledování Vás udrží možná jen sympatická Židovka. A nebo jsem to prostě nepochopil.(19.1.2008)

 • - Film byl státem Izrael oficiálně vyslán do soutěže o Oscara pro nejlepší cizojazyčný film, ale protože se v něm mluví převážně anglicky, byl Akademií diskvalifikován. Místo něj tedy Izrael nominoval film Beaufort (2007). Angličtina ve filmu slouží jako dorozumívací prostředek mezi egyptskými Araby a izraelskými Židy. (Iggy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace