poster

Kapela přijela

 • Izrael

  Bikur Ha-Tizmoret

 • anglický

  Band's Visit, The

Komedie / Drama / Romantický / Hudební

Izrael / USA / Francie, 2007, 85 min

Režie:

Eran Kolirin

Scénář:

Eran Kolirin

Kamera:

Shai Goldman

Hudba:

Habib Shadah
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -tHESWINe-
  ***

  Asi bych byl věnoval čtyři hvězdičky, kdyby se ve filmu něco dělo. Téměř celý film vlastně popisuje jednu noc v městečku kam se kapela nedopatřením dostane. Městečko je to uprostřed ničeho, mrtvé ... a stejná je i atmosféra filmu, až na některé světlé chvilky, třeba velice originální scéna kde mladý policista radí místnímu mladíkovi ...(31.1.2008)

 • Matty
  ****

  Plně samostatná egyptská policejní kapela by měla v Izraeli libými hudebními tóny oblažit své místní arabské bratry, leč osud a komunikační qui pro quo to zařídili jinak. Všech osm členů dobrovolně ztroskotalo v kulturou netknutém městě, ale spíše městečku, které omývá moře leda imaginární. A podvečerní procházku po jeho břehu film ze všeho nejvíce připomíná. Navazování vztahů a předávání zkušeností probíhá jenom za sporadické účasti slov. Ty po špičkách ustupují momentům kouzelně trapného mlčení, jež občas trvají o pár zbytečných vteřin déle, ale současně vyvolávají milé vzpomínky na rané filmy Formanovy a Passerovy. Kéž by napjaté vztahy mezi Izraelci a Araby šlo také v reálu řešit s empatiemi namísto předsudků. 75%(17.3.2009)

 • GrooveJump
  *****

  Izraelská tvorba mne překvapuje čím dál tím více. Návštěva Kapely je film absolutně bez klišé, vtipný, vážný, vyváženy a především předkládá opravdu pravdivé a (subjektivně) sympatické sociálně-duševní pochody jednotlivých hrdinů, skrze problematice dvou jasně nejneznepřátelenějších světových náboženství, u kterých může aspoň někdy vyhrát lidskost nad krvelačným fanatismem.(10.7.2009)

 • inutihar
  ****

  Příjemně melancholická komedie o jedné bloudící kapele a několika ztracených životech uprostřed zapomenutého izraelského městečka. Noc bude dlouhá a za slovy a pohledy je někdy víc, než se v první chvíli zdá. A "balící" scéna v tančírně je absolutně dokonalá... btw: pořád jsem si říkal, odkud znám Tawfíka a on Sasson Gabai hrál ve třetím Rambovi.(20.3.2008)

 • dr.fish
  *****

  Co se stane, když egyptská kapela přijede omylem místo do Petah Tikvy do Bejt Hatikvy? Celkem nic, autobus zpátky už nejede a díky majitelce místního trafiko-bufetu seženou nocleh u ní a jejího kámoše. A vztahy se můžou rozvíjet. Rozhovory, poznávání, srážka kultur. Film není o politice ani o izraelsko-egyptském napětí. Je prostě jen o lidech. Dobře natočený snímek s příměsí exotiky, neznámých jazyků, ale i všem lidem srozumitelných druhů komunikace. Pro znalce místních poměrů ještě o mnoho zábavnější. 90%(19.3.2012)

 • - Film byl státem Izrael oficiálně vyslán do soutěže o Oscara pro nejlepší cizojazyčný film, ale protože se v něm mluví převážně anglicky, byl Akademií diskvalifikován. Místo něj tedy Izrael nominoval film Beaufort (2007). Angličtina ve filmu slouží jako dorozumívací prostředek mezi egyptskými Araby a izraelskými Židy. (Iggy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace