poster

Kapela přijela

 • Izrael

  Bikur Ha-Tizmoret

 • anglický

  Band's Visit, The

Komedie / Drama / Romantický / Hudební

Izrael / USA / Francie, 2007, 85 min

Režie:

Eran Kolirin

Scénář:

Eran Kolirin

Kamera:

Shai Goldman

Hudba:

Habib Shadah
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Honzua
  ****

  Takový blízkovýchodní Ztraceno v překladu bez shoegazu a ikebany zato s arabskou kapelou. Jemný humor, který na vlně melancholie občas spadne do kalicha hořkosti. Vše výmluvně podtrženo lahodnou kamerou, která každý záběr podrží o trošičku déle než by se zdálo být nutné. Nadto z krásný milfy Diny se nedaj odtrhnout oči a charismatický Khaled (Saleh Bakri) si mě získal už jako Suleimanův otec Fuad v Čase, který zbývá, takže těch kraťoučkých 85 minut příjemně uteče jako voda. No a kapela zase odjede :)(15.12.2013)

 • danliofer
  *****

  Miluju tyto nenápadné filmy, v nichž se prolíná židovská a arabská mentalita... Tento mě doslova pohladil na duši... A jak jeden z hudebníků vyjadřuje milostné pocity z milování v arabštině, to je jako když vás někdo krásně pomiluje jen zvukem... Více takových filmových perliček, které nepředstavují Židy a Araby jen jako dvě nesmiřitelná etnika, když k sobě mají z historického i jazykového hlediska stejně nejblíže...(24.2.2013)

 • Vavča
  ****

  Skvělý tragikomický film balancuje na pomozí absurdního dramatu, černého humoru, dokáže pohnout (vkusně bez vydírání) diváka osudem svých postav, které působí reálně. Velmi zajímavý film, jaký jsem už dlouho neviděl, rozhodně mě zaujal, není třeba mluvit, důležitější se vcítit a něco správně udělat...(1.12.2010)

 • -tHESWINe-
  ***

  Asi bych byl věnoval čtyři hvězdičky, kdyby se ve filmu něco dělo. Téměř celý film vlastně popisuje jednu noc v městečku kam se kapela nedopatřením dostane. Městečko je to uprostřed ničeho, mrtvé ... a stejná je i atmosféra filmu, až na některé světlé chvilky, třeba velice originální scéna kde mladý policista radí místnímu mladíkovi ...(31.1.2008)

 • Aluska88
  ****

  Takové malé, téměř nevýrazné, obyčejné nic, které uteče jako voda. Ale velmi milé a sympatické. Téměř nic podstatného se zde neděje, dalo by se říct, že snímek ani zásadní příběh nemá. Kapela dojede, pojí, popije, pokecá a další den jede pryč:) Milé dialogy i atmosféra. A Ronit Elkabetz je kočka. "Kvůli tomuhle jsem strávil pět let na akademii, abych hrál pochody někde v poušti?"(17.2.2013)

 • - Film byl státem Izrael oficiálně vyslán do soutěže o Oscara pro nejlepší cizojazyčný film, ale protože se v něm mluví převážně anglicky, byl Akademií diskvalifikován. Místo něj tedy Izrael nominoval film Beaufort (2007). Angličtina ve filmu slouží jako dorozumívací prostředek mezi egyptskými Araby a izraelskými Židy. (Iggy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace