Režie:
Richard ShepardScénář:
Richard ShepardKamera:
David TattersallHudba:
Rolfe KentHrají:
Richard Gere, Terrence Howard, Jesse Eisenberg, Diane Kruger, James Brolin, Dylan Baker, Mark Ivanir, Joy Bryant, Nitin Ganatra, Miraj Grbic, Ljubomir Kerekeš (více)VOD (1)
Obsahy(3)
Simon Hunt (Richard Gere) byl úspěšný novinář a zpravodaj z válečných konfliktů od Bosny až po Irák. Podaří se mu získat zprávu, kde se ukrývá nejhledanější válečný zločinec Boghdanovič zvaný "Fox", na kterého je vypsaná odměna 5 000 000 dolarů. Vypraví se do Bosny, spojí se svými bývalými kolegy a začíná lov plný akce, při kterém jde doslova o život. Natočeno podle skutečných událostí. (oficiální text distributora)
(více)Videa (2)
Recenze (144)
Tenhle film absolutně netuší (resp. jeho tvůrci) čím chce být. Příliš komický není (zastřelená těhotná žena) i když několik scén je značně k pousmání. Akční rovněž není a válečná tématika je tam popsána tak aby se to tvůrcům co možná nejvíce hodilo do krámu. Diane Kruger jako velitelka skupiny odpadlíku je opravdu vrchol cele tragédie (řekl bych že úmyslný tah). Gere v nezvyklé roli (emoce mu nevěřím) loosera a vnitřně poněkud roztěkaného novináře nebyl úplně nejhorší, nicméně jako idola žen, či akčního klaďase si ho dokážu představit mnohem lépe. Celkově fungují tak dvě tři scény, tak deset dvacet vyloženě nefunguje a skoro všechny mne nudily. ()
Inteligentně udělané dílko, od výběru herců počínaje, detailním vykreslením charakteristiky postav i s proměnami konče. Zlomený Gere jako zkrachovalec bez ambicí, který měl v sobě stále draka, Howard s teplým místečkem ještě nezapoměl, jak začínal a harvardský Eisenberg nebyl jen synem někoho důležitého, ale vážně mu to i pálilo. Do poloviny skoro o ničem, ale pak to nabralo grády viz přepadení naruby a politické vyústění, kdy jsem tak šibalský závěr vůbec nečekala. Kamera, zachycením čtyřnohé i dvounohé Lišky těsně před popravou, totálně překonala své technické možnosti. Hlášky skvělé, jedna z nejlepších: "Co se to s tebou stalo. Jsi pořád plonk. Ty už dlužíš i trpaslíkům!" :-)) (volná citace) ()
Celkem koukatelné, ale nesmím zapojit mozek. Pokud to udělám, ....a sakra, už se to stalo..... takže klišovité, povrchní, laciné a nechutně americké. Ideologická propaganda o hodných muslimech a děsuplných krutých srbech. Ne, opravdu nebudu sympatizovat s američany a jejich humanitárním bombardováním, s jejich pomocí muslimům, ne ve světle dnešních dní. Dávno se vědělo, že ihned po smrti Tita se Jugoslávie rozpadne na několik států. Přišlo to až za deset let a kdoví, možná že by se to bez "laskavé pomoci" CIA ani nestalo. Ale jakýsi zájem na válce tu byl a z pohledu roku 2017 už víme, jak ve světě působí slavné USA se svým slavným NATO. Takže fokof, ideologická fraško. ()
Přes velmi pomalý a nevýrazný rozjezd, nabírá příběh postupně na síle a smyslu. Lehce černohumorné podání, je mnohdy nutné, protože jinak by některé absurdity (válka, OSN, celý svět apod.) ani vyjádřit nešly. Možná by pomohlo to tak o deset minut prostříhat a být citlivější při výběru hudby. Jinak velká pochvala za politicky nekorektní konec... ()
Geniálně skloubené drama s komedií. I přesto, že je to příběh ve své podstatě depresivní a velmi vážný, dokázali ho tvůrci skvěle odlehčit jak dialogy, tak i některými postavami. Takový charakter pracovníka OSN, Borise, museli obšlehnout z MASHe, to jinak prostě není možné! Plukovník Flagg jak vyšitý, hahaha. Paranoidní, tajuplný Boris maskující se černými brýlemi, který si nenechá nic vysvětlit a je zcela přesvědčen o svém bludu. Boris, jenž měl fakt z pekla štěstí, že ho v Africe nesežrala jedna veverka! Já se picnu ... Nakonec se postupně dopracováváte k pochopení základní myšlenky celého filmu, která vás musí zákonitě vyděsit. Vše je totiž pravdivé. ()
Galerie (126)
Zajímavosti (4)
- Natáčelo se v Chorvatsku v Žumberaku, Záhřebu, Karlovači, Vojniči a v Bosně a Hercegovině v Sarajevu a Starim Gradu. (rakovnik)
- Ve filmu se objeví krátká vložená scéna s Chuckem Norrisem. Jedná se o známou scénu, kdy Chuck vystupuje z vody s těžkým kulometem v ruce. Tato scéna je hojně využívána ve filmech a je vystřižená z filmu Nezvěstní v boji (1984). (Posheidon)
- Pracovný názov filmu bol Spring Break in Bosnia, až v priebehu natáčania bol zmenený na ten súčastný. (Mihail123)
Reklama