Jekyll (TV seriál)

Thriller

Velká Británie, 2007, 5 h 35 min (Minutáž: 52–59 min)

Komentáře uživatele rikitiki k tomuto TV seriálu

"Mám ráda Jamese Nesbitta a líbí se mi práce Stevena Moffata." Tak tuhle mantru jsem si zejména u posledních dvou dílů série opakovala jak budhistický mnich u modlitebního mlýnku. Protože na stále delší a delší chvíle ta věta přestávala být pravdivou. _____ Bezbřehá fantazie je pro autora výhodou, ale pokud se u nekomediálního seriálu zvrhne do směšnosti, je jen na překážku. Jekyll je fantasmagorické dílo, ale i v rámci žánru by měla platit pravidla "uvěřitelnosti". Tady je ale Moffat převálcoval se vkusem a taktem nosorožce trpícího úporným průjmem. KOUSEK DĚJE Takže tu máme mamku procházející zdí, zlou korporaci už století žijící z jednoho člověka, zradu přátel nejbližších, klon viktoriánské služebné a moře dalšího legračního balastu, kterému ty rozšklebené Nesbittovy upíří zuby už dodávaly jen nechtěně parodickou třešničku na příšerně přeplácaném dortu. A přitom jakoby scénáristovi některé figury překážely, takže se jich na dlouho zbavoval. Třeba zdravotní sestra pracující pro Jekylla i pro Hydea byla důležitá pro uvedení do děje,ale pak už pro ni moc práce nebylo - takže pryč s ní, aby se zase mohla zjevit až na konci. To samé platí o dvojici lesbických detektivek - byly zbytečné a tudíž na dlouho odsunuté. ____ Je to nezáměrně směšné dílko, které promrhalo původně dobrý nápad víc prokreslit charakter pana Hydea. Tři hvězdy jsem tomu dala jen kvůli Nesbittovi (i když někdy trestuhodně přehrává), zasloužilo by si to jen dvě. /7. 4. 14./(7.4.2014)