Jekyll (TV seriál)

Thriller

Velká Británie, 2007, 5 h 35 min (Minutáž: 52–59 min)

Ted jsem to dokoukal a musim uznat ze kdybych to mel hodnotit po prvnich 3 dilech tak by to bylo za 5 ale nemuzu si pomoci dalsi 3 dily to dost rychle stahnou dolu. Jeden fakt je ze natocene to je vyborne a pribeh taky neni spatny kdyz teda pominu zaver. Jen mam takovy pocit ze se z nametu dalo vyzdimat neco vic. Dobre napady postupne unikaji stranou a ke konci uz to jsou jenom sama klise ktere tu uz byly mnohokrat jen v jinem podani. Konecne rozhreseni je totiz natolik stupidni ze jsem si nakonec myslel ze koukam na neco jineho nez jsem koukal na zacatku. Za zkouknuti to sice stoji presto doufam ze dalsi dily nevzniknou protoze by to pohrbilo i to posledni co tomu jeste zbylo.(18.3.2008)

V soucasnosti odehravajici se horrorove ladeny sequel Jekylla & Hydea. Miniserie z produkce BBC, IMO hoooodne povedene, hodnoceni zatim po trech dilech (ze sesti?), pokud to bude nadale postupne gradovat stejne sikovne, tak to bude bez diskuze na plny pocet. BTW autorem scenare je drzitel Huga 2006 v kategorii "kratka dramaticka forma" (serialova epizoda) Steven Moffat.(10.7.2007)

Michelle Ryan. Ona byla původním důvodem, proč jsem se na to začal dívat (a proč jsem to dodíval). Vídáme ji hlavně v prvních dvou dílech a pak zcela nesmyslně se odsune do pozadí... Nesbitt neni špatný, ale nějak mi do té role přesně neseděl. Obličej na to má, chování už je jiná věc. Určitě se jedná o seriál kvalitní, ale popravdě, jediné, co mě na něm zaujala, jak jsem řekl, je Michelle. Gina Bellman mi celou dobu byla protivná jak zaseklá čočka v oku. Hlavně má přišerný hlas...(26.7.2009)

Cha! Skvělej seriálek, kterej skvěle využil své předlohy a zamotal ji v podstatě jako prequel k samotnému ději. Ke konci to trošičku chátralo myšlenku, že pan Hyde je nejzlotřilejší lotr ze všech sviní, ale logiku to mělo. Nechybí překvapivé momenty. Ale co je hlavní, tak James Nesbitt a jeho dokonalá přeměna z doktora na pana. Všech 6 dílů jsem dal na jednou, tak moc mě to chytlo a nepustilo, jenom jednou a to kvuli sexu, takže to se dá pochopit. Je to inteligentní, promyšlený a originální seriál, kterej stojí za to vidět.(8.1.2012)

"Mám ráda Jamese Nesbitta a líbí se mi práce Stevena Moffata." Tak tuhle mantru jsem si zejména u posledních dvou dílů série opakovala jak budhistický mnich u modlitebního mlýnku. Protože na stále delší a delší chvíle ta věta přestávala být pravdivou. _____ Bezbřehá fantazie je pro autora výhodou, ale pokud se u nekomediálního seriálu zvrhne do směšnosti, je jen na překážku. Jekyll je fantasmagorické dílo, ale i v rámci žánru by měla platit pravidla "uvěřitelnosti". Tady je ale Moffat převálcoval se vkusem a taktem nosorožce trpícího úporným průjmem. KOUSEK DĚJE Takže tu máme mamku procházející zdí, zlou korporaci už století žijící z jednoho člověka, zradu přátel nejbližších, klon viktoriánské služebné a moře dalšího legračního balastu, kterému ty rozšklebené Nesbittovy upíří zuby už dodávaly jen nechtěně parodickou třešničku na příšerně přeplácaném dortu. A přitom jakoby scénáristovi některé figury překážely, takže se jich na dlouho zbavoval. Třeba zdravotní sestra pracující pro Jekylla i pro Hydea byla důležitá pro uvedení do děje,ale pak už pro ni moc práce nebylo - takže pryč s ní, aby se zase mohla zjevit až na konci. To samé platí o dvojici lesbických detektivek - byly zbytečné a tudíž na dlouho odsunuté. ____ Je to nezáměrně směšné dílko, které promrhalo původně dobrý nápad víc prokreslit charakter pana Hydea. Tři hvězdy jsem tomu dala jen kvůli Nesbittovi (i když někdy trestuhodně přehrává), zasloužilo by si to jen dvě. /7. 4. 14./(7.4.2014)

• - The Klein and Utterson Institute je odkaz na vypravěče, pana Uttersona, z románu „The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde“. (TomikZlesa)

• - Kombinace k sejfu doktora Jackmana je 4-6-8-4. (Džany)

• - Jackmanovy synové se jmenují Harry a Eddie. Jedná se odkaz na Henryho Jekylla a Edwarda Hydea ze Stevensova románu. (TomikZlesa)