Mistři švindlu (TV seriál)

• Česko

Opravdový podvod

• Česko

Skutečný podvod

The Real Hustle

Majstri podvodu

Podvodníci v akcii

Dokumentární / Krimi

Velká Británie, 2006–2012, 54 h (Minutáž: 30–60 min)

Výborný pořad - po shlédnutí si budete určitě dávat větší pozor hlavně na osoby, které si na někoho hrají (policista, celník, ochranka, recepční,......apod.) Taktéž se naučíte lépe chránit své osobní věci před kapsáři na naučí vás nebýt příliš horlivým samritánem. Paul Jess a Alex jsou zkrátka skuteční profesionálové tohoto "oboru". Mě osobně by velice zajímalo jak se jim všude podařilo nainstalovat ty skryté kamery a taktéž bych rád viděl pár jejich neúspěšných podvodů.(2.11.2012)

Napadajú ma analógie so seriálom Tajomstvá mágie definitívne odhalené - ak vás skutočne zaujímajú podvody a triky, podfuky a fígle na čo najjednoduchšie okradnutie ľudí po starom spôsobe - to jest bez počítačov, heckerov... - tak je relácia pre vás ako stvorená. Real Hustle ponúka skutočne zúčastnený pohľad na kartové triky, pouličné podvody, barové stávky a dokonca aj veľké podvody s falošným klubom alebo fotením. Všetko profesionálne podané, výborné spracovanie, sympatická squadra. Každopádne v novších dieloch už aj táto relácia stráca dych, trochu sa splošťuje a triky sú čoraz bizarnejšie. Každopádne ktorýkoľvek zo starších dielov by som vrelo odporúčal.(31.8.2014)

Po prvých dieloch nadšenie, ktoré ale opadá pri čiastočnom opakovaní podvodov. Obchodnícke triky bývajú geniálne, občas sa objaví sprosté vykradnutie bytu pomocou univerzálneho kľúča, ale skoro vždy sa pracuje s psychológiou obetí. Krčmové a kaviarenské triky za drink, kde sa akurát využívajú základné fyzikálne zákony, patria do trochu nižšej cenovej skupiny, ako má predstavovať tento seriál. Aj keď ich robí luxusná kočka, ktorá tu na ČSFD síce nemá veľkú galériu, ale po malom rešerši na internete celkom rada odhaľuje nielen svoje podvodnícke triky.(4.10.2013)

Netradičný dokumentárny cyklus, v ktorom trojica profesionálnych anglických podvodníkov - Paul, Alex a Jess - poodhalí niektoré svoje finty ako pripraviť nič netušiace obete o finančnú hotovosť alebo aspoň nejaký ten hmotný majetok. Podaktoré švindle sú vskutku geniálne, iné zasa úplne triviálne, ale hlavne, že splnia svoj účel. To jest, obohatiť vlastné konto o ľahko získané peniaze. "Majstri podvodu" ukážu v tomto dokumente, že niekedy aj bez práce sú koláče. ***(10.1.2010)

Čím déle to sleduji, už se u toho bavím méně. Dříve se zaměřovali na "jednodušší" fígle, které věřím, že se dějí dnes a denně a radili, jak je prokouknout. Poslední dobou už jsou podvody tak komplikované, že se proti nim vlastně ani bránit kolikrát nemůžeme a spíš to dává šanci případným zlodějíčkům :-). Nicméně, jak psal M.A.J.O. - ty "hospodské" triky jsou užitečné ;-)(6.5.2010)

• - Paul často pracuje jako poradce pro kasína v Las Vegas. (markul)

• - Alex vystupuje v seriálu trefně pod jménem Ian Steel. Výslovnost tohoto jména je hodně podobná slovnímu spojením "I steal", což v překladu znamená "kradu." (markul)