Mistři švindlu (TV seriál)

• Česko

Opravdový podvod

• Česko

Skutečný podvod

The Real Hustle

Majstri podvodu

Podvodníci v akcii

Dokumentární / Krimi

Velká Británie, 2006–2012, 54 h (Minutáž: 30–60 min)

Hodnotím po zhlédnutí první serie. Jde o velmi zajímavý pořad. Někdy si řikám, že ty lidi jsou fakt blbý a dobře jim tak, ale někdy si řikám, že bych se nechal napálit stejně jako jiní. Hlavně v těch případech, kdy hrajou na city. Kdyby přede mnou stála Jess a se slzama ve vočích mě o něco žádala, asi bych ji dal všechno co bych mohl. Každopádně určitě užitečnější koukat na tohle, než na nějaké soap opery.(14.7.2010)

Všetky typy podvodov pekne naservírované aj s návodom na použitie. Darmo, treba im uznať, že sú to naozaj špecialisti, tie ich plány sú také premyslené, že niektoré si musím pozrieť ešte raz aby som pochopila a uverila. No tak som asi spomalená, ale pri nich nestíham, rozhodne by som ich nechela v živote stretnúť, lebo mňa by určite nachytali na najľahší trik. Alex je môj obľúbenec, sa mi najviac páči. Všemožné triky od kartových, tie s falošnými pokladňami, poslíčkami na parkovanie, bankomatovými kartami, šperkami ja som stále v takom strese keď som nejakým spôsobom prinútená podvádzať, že si ani neviem predstaviť, čo môžu oni prežívať. Seriál mi priniesol okrem fascinácie týmito švindlami aj zdvihnutý výstražný prst, že treba byť na pozore, až pravdepodobne pôsobím paranoicky, a uchovávam všetky typy ako sa ubrániť zlodejom.(22.7.2011)

Čím déle to sleduji, už se u toho bavím méně. Dříve se zaměřovali na "jednodušší" fígle, které věřím, že se dějí dnes a denně a radili, jak je prokouknout. Poslední dobou už jsou podvody tak komplikované, že se proti nim vlastně ani bránit kolikrát nemůžeme a spíš to dává šanci případným zlodějíčkům :-). Nicméně, jak psal M.A.J.O. - ty "hospodské" triky jsou užitečné ;-)(6.5.2010)

Jednoduchosti podvodů, které jsou v seriálu vylíčené (včetně doporučení od "kompetentních osob") může každému pomoci se vyvarovat tomu, aby ho někdo podvedl. Pro ty, kteří si říkají, že by také něco zkusili je téměř v každém díle návod jak trikem/podvodem vyhrát pití v baru nad cizími návštěvníky. V deváté sérii dokonce dělají ze slavných osobností podvodníky, aniž by je učili co a jak mají dělat (pouze vysvětlí jejich roli a hodí je do "vody"). Podvody jim i tak vycházení, což je až zarážející.(1.6.2014)

Nezbývá než čumět s otevřenou papulí co si lidi nevymyslí za podvody, a pokud je hustler proffík, obět téměř nemá šanci a dělá přesně to, co od nich švindlíř čeká. Paul, mistr s karetními i jinýmií triky, sexy Jessica která oblbne klidně jen vzhledem a Alex! Umět to, co například Paul tak se stěhuju do las vegas a za rok mám vyděláno víc než bych potřeboval na důstojný dožití(20.3.2013)

• - Alex vystupuje v seriálu trefně pod jménem Ian Steel. Výslovnost tohoto jména je hodně podobná slovnímu spojením "I steal", což v překladu znamená "kradu." (markul)

• - Paul často pracuje jako poradce pro kasína v Las Vegas. (markul)