Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Live Earth, to je osm megakoncertů v přímém přenosu ze všech obydlených kontinentů. Více než sto umělců vystoupí ve světových metropolích Tokio, Šanghaj, Sydney, Johannesburg, New York, Hamburg, Rio de Janeiro a samozřejmě také v Londýně, kde koncert ve Wembley bude největší z celé série. Jejich poselství je jednoduché - zamezit katastrofické změně klimatu Země. Organizátoři tohoto velkého projektu se inspirovali předchozími megakoncerty Live Aid (1985) a Live 8 (2005), které pořádal slavný hudebník Bob Geldof a ve světě měly obrovský úspěch. Mnohahodinovou show plnou umělců světového formátu a krátkých dokumentů o životním prostředí bude sledovat přes dvě miliardy lidí po celém světě a všech osmi živých vystoupení se zúčastní přes milion diváků. (Sokkk_y)

(více)

Recenze (32)

heyda 

všechny recenze uživatele

Proč ne? Live Earth je koncert, který má za cíl probudit obyvatele téhle planety a to se mu myslím i daří. Je mezi něj vloženo i pár dokumentů ohledně změn klimatu, ničení přírody, atmosféry atd... Zpěváci byli docela naznámí (alespoň pro mě), ale dalo se to poslouchat. Néco super, něco slabší. Každopádně závěrem chci říct ať Al Gore dál bojuje a my lidi bychom mohli začít třeba u toho, že začneme třídit odpad nebo nebudeme povolovat další kácení lesů kvůli výstavbám silnic atd. ... btw já nejsem žádnej greenpeacák, jen jsem realista a mám rád tuhle planetu :-) ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Hodnoceno bez nějakého většího "POLITICKÉHO" zájmu. Jedním slovem mazec:-))) Jedna za všechny ty známé i méně známé zpěváky, druhá za výborně zorganizovanou akci a hlavně za nápad něco tak obsáhlého vůbec vypustit do světa, a ta třetí poslední za toho našeho moderátora který to po dvacet hodin uváděl-většího nezmara jsem ještě snad neviděl:-)) Ale co on je už zvyklí, a hlavně profesionál..Nej byly jednoznačně Wolfmother. Otázka na konec? Vážně si myslíte že se do budoucna někdy něco změní? Někteří z nich, i ve studiu mě připadaly jak se říká že "káží vodu a sami pijí víno"! Slyšet od renomovanýchh klimatologických odborník že v roce 2040 nás bude na 9,5 miliard nebo že v roce 2100 se voda ve všech oceánech oteplý na 100 stupňů Celsia, no každopádně žádné skvělé vyhlídky pro naše děti a vnoučata to nejsou-bohužel:-(( ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Parádní koncert a myšlenka taky za něco stojí. Je u však jeden problém: LIDI. Ta verbež se nezmění ani když si poslechne kázání od svých oblíbených interpretů a Ala. No, alespoň že třídím plasty a mám úsporné žárovky kde se dá. Člověk si pak při sledování takových pořadů připadá jako menší prevít než jsou ti ostatní. ()

lakikaki 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý nápad, oceňujem účasť mnohých celebrít v krátkych klipoch a samozrejme aj snahu "pomôcť našej planéte". Keď však pomyslím na aktuálne počasie, že za posledný mesiac som nezažil jeden jediný kompletne slnečný deň a že priemerná teplota uprostred júla je okolo 20 °C, tak sa mi tie reči o globálnom otepľovaní zdajú byť zbytočné a maximálne prehnané a mám pocit, že ide tu o nejaké celosvetové sprisahanie, ktoré má slúžiť len na to, aby si niekto riadne napchal vrecká... Neutrálne 3 hviezdičky. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Zklamala mě neúčast některých mých oblíbenců, stejně jako musím říct, že takové Live 8 před dvěma lety se mi líbilo o něco víc. Jinak myšlenku hodnotím kladně (alespoň Gore to podle mě určitě myslí vážně), celkem se mi taky líbily ty krátké "filmy" s Cameron Diaz, Piercem Brosnanem, Willem Farrellem, které se objevovaly mezi vystoupeními. ()

Zajímavosti (2)

  • Celá akce se uskutečnila 7. července 2007 a vystoupilo na ní přes 150 skupin a interpretů. (gogos)
  • Koncerty se konaly na všech 7 kontinentech (včetně Antarktidy) na celkem 11 místech. (gogos)

Reklama

Reklama