• Triple H
  ****

  Na celú cnostnú myšlienku kašlem, pretože idea "zobudiť ľudstvo" je bezvýznamná. Pár ľuďom na tom naozaj záleží a tak to aj ostane. Podobne to bolo aj s Live 8. Najprv v 85-om a potom o 20 rokov neskôr. A za tých 20 rokov - nastal nejaký pokrok v pomoci krajinám tretieho sveta? Nie, to znamená, že väčšina ľudí len pozrie koncert a dlabe na to. Ale celebrity aspoň môžu ukazovať, aké sú angažované. Keď máte futbalový tím a na výhre v ňom záleží len dvom hráčom, ťažko vyhráte šampionát. 4 hviezdičky za pár dobrých vystúpení a hlavne za MEGA sexi Pussycat Dolls. To som si z celej akcie odniesol ja. :-))(8.7.2007)

 • Sokkk_y
  *****

  Další hudební megaprojekt (tuším již třetí v pořadí) v novodobé poválečné historii světa - to je Live Earth. Nebudu se tu nějak rozepisovat o ochraně už tak křehkého klimatu Země, protože každý jistě ví, na čem jsme. Hodnotit ale budu zdařilý koncert. Ať už vystupovali poměrně neznámí či známí umělci, všichni se snažili předat těm dvěma miliardám lidí poselství. Už to se musí ocenit, protože dát tolik kapel, zpěváků a zpěvaček dohromady v jeden jediný den, to zasluhuje pevné nervy. I přes veškterou snahu však pochybuji, že páni z vyspělých zemí vezmou tento projekt na vědomí a budou ho brát vážně.... Ale zpět ke koncertům. Nejlepší (co se týče umělců) byl jistě koncert v londýnské Wembley. Beastie Boys, Red Hoti, Mettalica a mnoho dalších se vystřídalo během pár hodin na prknech nového stadionu. Co bych to byl za fanouška, kdybych zapoměl na Madonnu, která tradičně ukradla téměř celý koncert pro sebe. Skvělý rusko / cikánsko / popový mix její La Isla Bonity mě prostě dostal. Jediné, co napíšu na závěr, je asi to, že přeji umělcům mnoho štěstí v jejich počínání. Snad jednou pánům z Bílého domu, Zakázeného města, Kremlu, Downing Street No.10 a ostatním vlivným politikům cvakne v hlavě a uvědomí si své chybné činy. Do té doby bude tento megaprojekt naprosto zbytečný (bohužel...).(8.7.2007)

 • 3DD!3
  ****

  Parádní koncert a myšlenka taky za něco stojí. Je u však jeden problém: LIDI. Ta verbež se nezmění ani když si poslechne kázání od svých oblíbených interpretů a Ala. No, alespoň že třídím plasty a mám úsporné žárovky kde se dá. Člověk si pak při sledování takových pořadů připadá jako menší prevít než jsou ti ostatní.(11.7.2007)

 • LordSnape
  odpad!

  "Al Gore uspořádal po všech kontinentech megalomanskou akci, která měla upozornit na zhoršující se klimatické podmínky na Zemi. K pomoci si přizval spoustu zvučných muzikantů jako: Rogera Waterse, Madonnu, Police, Bon Jovi a další hudebníky z celého světa." A uvědomil si pan Gore kolik vůbec stála tato akce přírodních zdrojů??? Tímto chce šetřit životní prostředí a naše pohnuté klima? No to snad ne! Jestli si pan Gore, myslí, že touto zbytečnou akcí nějak pomohl, tak je to opravdu čistokrevný hovado!!!(25.6.2008)

 • heyda
  *****

  Proč ne? Live Earth je koncert, který má za cíl probudit obyvatele téhle planety a to se mu myslím i daří. Je mezi něj vloženo i pár dokumentů ohledně změn klimatu, ničení přírody, atmosféry atd... Zpěváci byli docela naznámí (alespoň pro mě), ale dalo se to poslouchat. Néco super, něco slabší. Každopádně závěrem chci říct ať Al Gore dál bojuje a my lidi bychom mohli začít třeba u toho, že začneme třídit odpad nebo nebudeme povolovat další kácení lesů kvůli výstavbám silnic atd. ... btw já nejsem žádnej greenpeacák, jen jsem realista a mám rád tuhle planetu :-)(17.11.2009)

 • - Koncerty se konaly na všech 7 kontinentech (včetně Antarktidy) na celkem 11 místech. (gogos)

 • - Celá akce se uskutečnila 7. července 2007 a vystoupilo na ní přes 150 skupin a interpretů. (gogos)