poster

Slečna Marplová: Zkouška neviny (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: Ordeal by Innocence

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: Skúška neviny

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - Skúška neviny

Krimi / Drama

Velká Británie, 2007, 103 min

 • akisha
  ***

  Nechtěla jsem spoilovat, ale už to stejně někdo stihnul přede mnou. Vyprávění téhle detektivky je postaveno tak, že každou chvíli je v podezření někdo jiný a všímavější oko si najde motiv opravdu všude, (u skutečného vraha je vodítek taktéž dost a dost), tudíž už není moc velká možnost na konci nějak hodně překvapit. Tady se to podařilo částečně (aspoň u mě), a to pouze velice "zajímavým" a nečekaným vztahem jistých dvou osob. Celkově zajímavá, zcela určitě i nadprůměrná anglická detektivka, ale kvalit takových Poirotů rozhodně nedosahuje. Možná je to způsobeno i výběrem abnormálně nesympatických a někdy i vyloženě divných herců, z nichž mi nevadila snad jedině představitelka samotné slečny Marplové. Jako výplň čtvrtečního večera a zároveň možnost potrápit závity je to ale rozhodně dobrá volba.(17.9.2009)

 • jarvis
  ***

  Marplová má pro mě osobně jednu velkou nevýhodu- ať už jde o příběh sebelepší, v hlavní představitelce pořád vidím tu příšernou jeptišku z Padlých žen:(. a neodpustím si ještě komentář k zdejším komentářům (teda jednomu): proboha, ženská, používej slovo SPOILER!!! zrovna u detektivky je to opravdu na místě(17.9.2009)

 • necisty
  *****

  Zaskočen velmi kvalitní atmosférou a výměnou podezřelých - byl jsem vždy o krok pozadu:D. Asi nemá smysl neustále opakovat, že je to na velmi dobré úrovni po všech stránkách, tyto 'TV filmy' nemají konkurenci a spousta těch amerických slátanin by se od toho mohli učit. Označuji zatím za jednu z nejlepších Marplových, ale nejhorší je na tom to, že mě zde poprvé štvala samotná Marplová. Byl to hodně složitý případ z pohledu účastníka. Taková starší paní prostě nemůže vydedukovat jak se to všechno odehrálo před dvěma roky. Rozhodně ne tak, jak to bylo podáno ve filmu. ... Vražda kvůli penězům, poprava, svatba, doktor přes zvířata, stopař, adoptované děti.(4.4.2013)

 • PavelZava
  ***

  Je smutné, když o adopci rozhodují peníze, nějací chytrolíni spíše než obětavá láska k dětem. Pak to může mít kolosální následky. Zajímavé herecké obsazení, já mám rád Geraldine McEwan,Jane Seymour a Burn Gormana (úžasný v seriálu BBC Ponurý dům) Dobré, smutné citát : Nic se nevyřeší, dokud se to nevyřeší správně (Joseph Rudyard Kipling)(10.10.2011)

 • elizabeth_ba
  ***

  Upozorňuji ty, kteří film neviděl, ať můj comment raději nečtou, neboť je v něm spoiler!!!!!Do komentáře k jednomu ze svých oblíbených filmů (o Horatiu Hornblowerovi) jsem napsala, že mě fascinuje vztah zatraceně přitažlivého mladého muže a stárnoucí ženy...Tak proč mi tady přišel spíše nechutný? Mohlo to být tím, že mladý muž nebyl přitažlivý a zatraceně už vůbec ne. Či tím, že ona měla do krasavice (byť stárnoucí) taky docela daleko... Ale pravděpodobně to bude tím, že v příběhu skloubili motiv ochraňující matky s motivem milující ženy a ten já dohromady nechápu a nemám ráda. Takže proto jen ty tři hvězdy, byť tento díl považuji rozhodně za lepší než např. taková Sittafordská záhada nebo Mrtvola v knihovně.(1.5.2013)