poster

Slečna Marplová: Zkouška neviny (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: Ordeal by Innocence

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: Skúška neviny

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - Skúška neviny

Krimi / Drama

Velká Británie, 2007, 103 min

 • Autogram
  ***

  Miesto činu je klasicky od sveta odrezané vodou a vrah je vždy prítomný na mieste. Všetci sú podozriví, ja by som asi našiel motív aj dôkaz na každého. No len jeden je vrah a pri klasickom záverečnom posedení pri káve sa to dozvieme. Tento diel premyslenosťou a podaním na Poirota nemá, záverečná reč a odhalenie je na môj vkus príliš bleskové.(13.7.2013)

 • Agatha
  ****

  Poměrně zdařilé zpracování další z báječných knih Agathy Christie. I Když sl. Marplová by tam vlastně neměla co dělat, tvůrcům se nakonec docela dobře podařilo vložit její osobu do děje. Samozřejmě je tam spousta dalších "vylepšení", které v knize nenajdete, ale na to už si pomalu začínám zvykat... Ze třetí série měla právě tato epizoda nejlepší herecké obsazení: Juliet Stevenson, půvabná Jane Seymour, Alison Steadman, Julian Rhind-Tutt a ostatní. Herecké výkony byly přesvědčivé a až na výjimky se herci do svých rolí hodili. I přes množství postav se dalo v příběhu orientovat, ale odhalit chladnokrevného vraha by se mi bez pomoci uživatelky Aknah zřejmě nepodařilo...(18.10.2009)

 • jarvis
  ***

  Marplová má pro mě osobně jednu velkou nevýhodu- ať už jde o příběh sebelepší, v hlavní představitelce pořád vidím tu příšernou jeptišku z Padlých žen:(. a neodpustím si ještě komentář k zdejším komentářům (teda jednomu): proboha, ženská, používej slovo SPOILER!!! zrovna u detektivky je to opravdu na místě(17.9.2009)

 • necisty
  *****

  Zaskočen velmi kvalitní atmosférou a výměnou podezřelých - byl jsem vždy o krok pozadu:D. Asi nemá smysl neustále opakovat, že je to na velmi dobré úrovni po všech stránkách, tyto 'TV filmy' nemají konkurenci a spousta těch amerických slátanin by se od toho mohli učit. Označuji zatím za jednu z nejlepších Marplových, ale nejhorší je na tom to, že mě zde poprvé štvala samotná Marplová. Byl to hodně složitý případ z pohledu účastníka. Taková starší paní prostě nemůže vydedukovat jak se to všechno odehrálo před dvěma roky. Rozhodně ne tak, jak to bylo podáno ve filmu. ... Vražda kvůli penězům, poprava, svatba, doktor přes zvířata, stopař, adoptované děti.(4.4.2013)

 • Šandík
  ****

  Slušně natočená detektivka, které opět herecky kraluje Geraldine McEwan. Hospodyně v podání Alison Steadman mi ovšem přišla typově špatně obsazená. Zároveň mi připadají příliš zdůrazněná a tudíž podezřelá ta jednotlivá obvinění, která ve filmu padnou. Člověku pak až příliš brzy dojde, kdo je ve skutečnosti vrah a pak si už jen tipuje, zda-li se trefil nebo nikoli. Jinak to ale bylo slušné psycho, zvlášť pasáže s Juliet Stevenson, která místy vypadala, že ráno stejně tak jako tak skočí do jezera nebo pod vlak. Dr Arthur Calgary v podání Philipa Duranta velmi roztomilý... Celkový dolem: 80% Zajímavé komentáře: Agatha, crozet(5.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace